25 Temmuz 2017
  • BIST 107.041
  • Altın 143,619
  • Dolar 3,5635
  • Euro 4,1526
  • Isparta 25 °C
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 29 °C

1 Kasım AK Parti’nin değil milletimizin bir zaferidir

1 Kasım AK Parti’nin değil milletimizin bir zaferidir
1 Kasım AK Parti’nin değil milletimizin bir zaferidir

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, 1 Kasım seçimleri sonrası yaptığı değerlendirmede, ‘’Birçok hemşerimiz oy kullanırken yüreğinden bir parçayı oy pusulasına bastı. Hem de akşam Türkiye ve Isparta’dan gelen sonuçları gördükçe birçok vatandaşımız gözyaşlarını tutamadı’’ dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, 1 Kasım seçilerinin ardından parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek Isparta’ya teşekkür etti. 13 yıldır milletin, kısık seslerin sesi olan AK Parti olarak girdikleri her seçimde milletin mesajını doğru okuduklarını belirten Zabun, ‘’7 Haziranda da verilen mesajı aldık, hiç şüpheniz olmasın, 1 Kasımdaki sonuçlardan da doğru mesajları aldık. Üzerimize yüklenen sorumluluğun farkındayız.

1 KASIM ZAFERİ BİZİM DEĞİL MİLLETİN ZAFERİDİR

7 Hazirandan sonra yaşatılmak istenen istikrarsız ortamda da hiçbir sorumluluktan kaçmadık. Terörle, kaos planlarıyla, ekonomik kriz senaryolarıyla bedel ödetilmeye kalkılan güzel ülkemiz için elimizi taşın altına koyduk. Eski Türkiye’ye, vesayetlere, çözümsüzlüklere dönmek isteyenlere karşı siyasetin ve milletin yanında olduk. Halkımız bunu gördü, vakarla, sükûnet ile tüm provokasyonlara, yalanlara

karşı sabırla 1 Kasımı bekledi ve gereken cevabı bir mühürle verdi. 1 Kasım zaferi sadece AK Partinin değil milletimizin bir zaferidir. Sayın başbakanımızın dediği gibi bu secimde zafer Türkiye’nin olmuştur. Kazanan Türkiye olmuştur. Sorumluluğumuzun farkındayız. İlk iktidara geldiğimiz günden beri yaptığımız gibi toplumun hiçbir kesimini ayırt etmeden sürdürdüğümüz hizmet siyasetini, reformları, kalkınmayı, gelişmeyi ilk günkü aşkla çalışarak devam ettireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

ISPARTA’NIN SÖYLEYECEK SÖZÜ VAR

1 Kasım da nefret dili husumet dili, kutuplaştıran yaklaşımlar kaybetmiştir. Tarihi misyonu olan, söyleyecek sözü olan, herkes için adaletin, hakkın yanında olmuş bu toprakları, bu milleti dar kalıplara sokmaya çalışanlar kaybetmiştir. AK Parti olarak sırtımızı hep millete dayadık. Hiçbir vesayete, odağa, güce değil milletimizin sağduyusuna güvendik. Hep birlikte yeni, güçlü, büyük Türkiye’nin inşası için halkımızın arzusuna hizmetkâr olduk. Dik durduk dikleşmedik. Tek vatan Tek bayrak, tek millet, tek devlet dedik. Bundan sonra da kendini beğenmişlikten, kibirden uzak olarak, hep birlikte ayrım gözetmeksizin kalkınan Türkiye, kalkınan Isparta diyoruz. Türkiye’nin söyleyecek sözü var. Isparta’nın söyleyecek sözü var.’’

BİZ VAAT DEĞİL TAAHHÜT VERDİK

Öte yandan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zabun, halkın beklentileri yönünde verilen vaatler konusunda açıklamada bulundu. Zabun, ‘’AK Parti’nin gerek ulusal gerekse yerel anlamda söylediği her şey bir vaat değildir. Tam tersine açık net bir taahhüttür. AK Parti yapmayacağını söylemez, söylediğini yapar kanaati milletimize yerleşmiştir. AK Parti’ye oy versin vermesin ülke genelinde bu kanaat yerleşmiştir. Ulusal anlamdaki projelerin gerçekleştiğini önümüzdeki dönemde göreceğiz. Isparta’yla ilgili de hem söylediklerimizin gerçekleştirildiğini, hem de seçim atmosferinde dile getirmediğimiz çok farklı hizmetlerin hayata geçirileceğini tüm Ispartalı hemşerilerimiz görecek. Isparta’nın en önemli konularıyla ilgili değerlendirmelerimizi yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Şehrin bütün ortak aklıyla birlikte hareket etme noktasında gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Önemli olan bu şehrin bütün dinamiklerinin bir araya getirilmek suretiyle bir miktar kaybolan heyecanını yeniden harekete geçirmek gerektiğini ifade etmiştim. Bunun yol ve yöntemleri var. Bunları biliyoruz. 1 Kasım’ı Isparta için yeni bir milat olarak kabul edip, önümüzdeki döneme daha güvenli ve emin adımlarla yürütüşümüzü gerçekleştireceğiz.

ISPARTA’NIN POTANSİYELİNİ DE DEZAVANTAJLARINI DA BİLİYORUZ

Isparta’da dar alanda sürdürülen hizmet ve hizmete ilişkin o çok sınırlı olan gündem maddelerini de belki bir miktar iktidar partisi olarak kendimiz aşmak ve çoğaltmak suretiyle milletin değerlendirmesine sunmuş olacağız. Isparta’nın potansiyelini, avantajlarını ve dezavantajlarını biliyoruz. Bütün bunları birlikte harmanlamak suretiyle sonuca dönüştürme, hizmete dönüştürme noktasında gayretli bir çalışma içerisine gireceğiz. Bu şehrin bütün dinamiklerinin artık 1 Kasım seçimini bir tarafa bırakmak suretiyle her kesime büyük görevler düşmektedir. Isparta’nın gündem maddelerini 1-2 konu içine sıkıştırmak doğru bir yaklaşım değildir diye düşünüyorum. Bu gündem maddelerini açmak ve çeşitlendirmek son derece önemlidir. Bunları önümüzdeki süreçte tek tek gündeme taşıyarak, hizmet olarak sonuca dönüştürülmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz’’ diye konuştu.

TÜM ENERJİSİNİ ISPARTA’YA HARCAYACAK

Diğer taraftan seçim sürecinde sürekli eleştirilen Said Yüce konusunda sorulan ‘’Said beyi sahalarda görebilecek miyiz?’’ sorusunu da yanıtlayan Zabun, ‘’Said bey hem birikimi hem de uzun yıllardır milletvekili olarak olmasa bile siyaset ve yönetme iradesinin içerisinde bulunmuş tecrübeli bir arkadaşımız. Isparta olarak bu tecrübesinin faydaya dönüştüğünü önümüzdeki süreçte göreceğimizi düşüyorum. Said bey naif ve nezaketli bir insan. Tüm ağır eleştirilere rağmen seçim süreci boyunca herhangi bir şekilde eleştirenlerin diliyle onlara cevap vermekten uzak durdu. Seçim enerjisini boşa harcamamak adına bu duruşunu sürdürdü. Hem Isparta’yla bütünleşmesi ve hem de tecrübesini Isparta’nın menfaatine sonuca dönüştürdüğünü hep beraber müşade edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

BU SÖYLEMLERİ BIRAKIP VATANDAŞI ANLAMAYA ÇALIŞSINLAR

Bu arada MHP İl Başkanı İsa Yalçın’ın ‘’AKP’nin korku imparatorluğu başarılı olmuştur. Haklılığımız bir gün ortaya çıkacak’’ söylemine de yanıt veren Zabun, ‘’Seçim öncesinde söylenen birçok şeyin seçim öncesinde kalması gerekir. Seçim süresince bazı sözler söylenmiş olabilir. Ama seçim sonrası aynı şeyleri söylemek bu şehre bir şey katmak. Bu tür söylemleri biz 13-14 yıldır görüyoruz. Ama 13-14 yıldır milletimiz sandığa her gittiğinde AK Parti’yi tek başına iktidara taşıyor. Bence bu tür yaklaşımlar yerine vatandaşı anlamaya çalışmak hem bu şehrin ve ülkenin geleceğine katkı sağlamak adına çok daha önemlidir. 1 Kasım seçimlerinde milletimizin sandığa giderken heyecanını gördük. Birçok hemşerimiz oy kullanırken yüreğinden bir parçayı oy pusulasına bastı. Hem de akşam Türkiye ve Isparta’dan gelen sonuçları gördükçe birçok vatandaşımız gözyaşlarını tutamadı. Bu ayrı bir gönül birlikteliği. Bence bunu anlamaya çalışsalar doğru yaparlar diye düşünüyorum’’ ifadelerinde bulundu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Hamdi Yalçın
06 Kasım 2015 Cuma 14:43
14:43
1 KASIM DEMOKRASİ BAYRAMI VE SONRASI…


Öyle güzel günler gelecek ki, inanın bugünün gençleri ve çocuklarımız Ak partinin kitabını elden ele dilden dile dolaştıracak ve hiç bıkmadan doya doya okuyacaklar.


Öyle güzel günler gelecek ki, inanın doğacak bebekler gözlerini dünyaya açtıklarında“iyi ki dünyaya gelmişim, ne mutlu bana” diyecek ve soracaklar ebeveynlerine: Onlar ise “ yavrucuğum , millet olarak bu mutluluğu 13 yıldır iktidarda bulunan ve 1 Kasım 2015 Genel seçiminde tekrar zafer kazanan Adalet ve Kalkınma Partisine borçluyuz” diyecekler.


Öyle güzel günler göreceğiz, yaşayacağız ve hepimiz çocuklarımıza diyeceğiz ki ” Yavrum, bugünlerin huzurunu, mutluluğunu, ülkenin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için kurulan Ak Parti’nin ilk temelini 14 Ağustos 2001’de seçimle işbaşına gelen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ve arkadaşları atmıştı, ülkemizde öyle bir maya çalınmıştı ki o maya, çelik gibi tuttu.Dik durdu, eğilmedi, bileğini hiç kimse bükemedi ve bugünlere gelindi” diyeceğiz.


1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde Ak Partinin kazandığı zaferde, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş’un tespitlerine katılmamak mümkün değildir. Gerçekten seher vaktinde yaşlı ninelerimiz, dedelerimiz ve Allah dostları öyle dua ettiler, öyle dua ettiler ki, hepimiz bu duaya “amin” dedik. Ak partinin neferleri, partiye kayıtlı veya kayıtsız tüm gönül verenler, aziz milletimiz ve tüm seçmenler 7 Haziran’dan bugüne kadar huzursuz, uykusuz, ve tedirgindiler. Terör belasını ortaya atan şer güçler Ak Partinin Genel Başkanı Sayın Davutoğlu’nun bu olaylar içerisinde yok olacağını, kan kaybedeceğini düşünerek diğer partiler ve şer güçler Ak Partiye çok yüklendiler, çok üzerine geldiler. Fakat, Ak Partiye ve Genel Başkanına yapılan bu tehditler, bu saldırılar vız geldi, tırıs gitti.


Sayın Davutoğlu ve ekibi Hakk’a inanıyor ve milletine güveniyordu. Millet diğerlerine kızmış ve seçim gününü sabırsızlıkla bekliyordu. Diğer partiler ve şer güçler gözlerini kapayıp, başkalarından medet bekliyor, afaki ve gerçekleşmeyecek vaatler havada uçuşuyor, o partiler halkın gözünü boyamaya çalışıyordu. Fakat aziz milletimiz olup biten her şeyin farkındaydı.


Ak Parti Genel Başkanı Sayın Davutoğlu 1 kasım seçimlerinde sevenlerini mahçup etmedi. Mümtaz, bilge insan, ulusal ve uluslararasında marka olan bugünkü Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’dan teslim aldığı bayrağı yükseklere dikmeye kararlıydı. Haydi bismillah,dedi. Kollarını sıvadı ve yollara düştü, iyi bir seçim kampanyası yürüttü, Sayın Bekir Bozdağ ile Sayın Mehmet Ali Şahin’in ve diğer kurmayların seçim kampanyasında çok önemli ve büyük katkılarının olduğu göz ardı edilemez.


Bu ülkede zaferden zafere koşan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yüreğinden ülkemizin milli birlik ve beraberlik harcını, fedakarlık, korkusuzluk, cesaret kavramlarını hiç eksiltmeden, beyaz kefenini yanından ayırmadan, Cumhurbaşkanı olduğu ilk günden itibaren yerinde duramayarak milletiyle kucaklaşıp, halkın gönlünde taht kurmuştur. Ak Partinin bayrağını O’ndan teslim alan Sayın Davutoğlu bayrağı öyle bir aldı ki, hiçbir zaman yerlere indirmeden yükseklerde tuttu ve hep ileriye taşıdı.


Bu ülke için alın teri göz nuru döken, ülkenin birliği, dirliği, bütünlüğü, huzuru, mutluluğu için çalışan ve çağ atlatan Ak Parti, mazisi tertemiz geçmişiyle geleceğe ışık tutacak, inançlı ve imanlı kadrolarıyla Sayın Davutoğlu’nun liderliğinde tüm ülkemiz bir halı gibi dokunacak, milletimize arı gibi bal verilecek, solmayan çiçekler, güller yetiştirilecekti. Ak Parti kadroları Ya Allah Bismillah deyip yollara düştüler.


Ak Partiyi iktidardan uzaklaştırmak için cephe oluşturanlar ile ülkemizin ulusal ve uluslararasındaki imajını yok etmek, yapılan güzel hizmetleri heba etmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Kaos ve gerilim istemeyen aziz milletimiz ülkemizde istikrar ve güven ortamının sürmesi için 1 Kasım ‘da Ak Partiye “Evet” dedi. Ak Partiye sahip çıktı, onunla yola devam etmeyi tercih etti.


Şer güçler avuçlarını yalasın. Onlar ağabeylerinin verdikleri şekerleri emedursunlar.Yine onlar koro halinde Ak Partinin aleyhine konuşacaklar, halk nezdinde Ak Parti’yi kötülemeye çalışacaklar. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru siyasi partiler 1 Kasım’da milletin milli iradesine saygılı olmazlarsa milletimiz bu defa onları dört yıl sonra sahanın dışına bırakmayı deneyecektir.


AK PARTİ iktidarında terör sarmalından tüm milletimiz kurtulacaktır.Yapılan yatırım ve hizmetler sürecektir. Ülkemiz üzerinde gözü olan tüm şer güçlerin kökü kazındığında Ak partiyi kimse tutamayacak ve hızına kimse yetişemeyecektir. Çünkü bu aziz milletimiz geminin kaptanı Sayın Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU ile ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasının haklı gururunu hep birlikte yaşayacaktır. Ak Parti aziz milletimizin hizmetkarlığını ilk günkü gibi aynı heyecan, aynı inanç ve aynı coşkuyla sürdürecek ve neferleri de canhıraş çalışmaya devam edeceklerdir.


Ben inanıyorum ve hiç tereddüt etmiyorum; diğerlerinin hayal dahi edemeyecekleri güzellikler Ak Parti iktidarında yurdumuzun dört bir yanında yaşanacak, değişiklikler görülecektir. Falcılardan medet uman, halktan kopuk ve vaatlerinde inandırıcı olamayan diğer partiler yine falcıların yolunu tutmaya devam edeceklerdir. Ancak Ak Parti iktidarında aziz milletimiz zaferden zafere koşacak ve güzel şeylere hep birlikte imza atılacaktır.


Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ülkenin her karış toprağına bıraktığı milli birlik ve beraberlik mayası öyle tuttu ki % 52 ile halk tarafından seçilen ülkenin ilk Cumhurbaşkanı’na dünya medyası saygı duyacak, milli iradeye dahili ve harici tüm liderler saygı duymak zorunda kalacaklardır. Ülkemizdeki diğer parti liderleri de Cumhurbaşkanlığı külliyesi'ne(Aksaray) tıpış tıpış, mınış mınış geleceklerdir.


Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan sevdalısı kardeşlerim, dünyadaki dostlarımız sevinmeye, düşmanlarımız saçlarını başlarını yolmaya, dövünmeye devam ededursun, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan “bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte kardeş olalım” diyor. Allah kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.


1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde yaklaşık %50 oy oranıyla Ak Partiye zafer kazandıran ülkemizin birinci ve en büyük partisi olması için çalışan, değerli ekibiyle çok kısa süre içerisinde iyi bir seçim kampanyası yürüten bu aziz milletin gözyaşları ile yaptığı dualarıyla, oylarını alan Ak Partinin Genel Başkanı Sayın Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU “ hiç vakit kaybetmeden seherle birlikte iş başına” demişti. O seher vaktinde hakkı zikreden bülbüller, açan güller ile rengarenk çiçekleri Sayın Cumhurbaşkanım’a, Sayın Başbakanım’a, Ak Partinin sayın yönetici ve neferleri’ne , milli iradenin tecellisine büyük katkı sağlayan aziz milletim’e sunuyorum.


Kardeşlerim inanıyorum ki, bugünden sonra hiçbir parti, Ak Partinin hızına yetişemeyecek ve onu tutamayacak. Allah nasip ederse belki de 4 yıl sonra, AK PARTİ 450 milletvekili, CHP 100 milletvekili kazanacak, diğerleri mecliste olmayacak, Rabbimin izniyle belki milli irade böyle tecelli edecek.


1 Kasım Demokrasi Bayramımız tekrar kutlu olsun! Yeni zaferler ve bayramlarda buluşmak dileğiyle dört yıl sonra Mevla görelim neyler, neylerse yine güzel eyler…
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim