21 Haziran 2018
  • BIST 94.877
  • Altın 193,585
  • Dolar 4,7587
  • Euro 5,5044
  • Isparta 22 °C
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 25 °C

100 Bin oy 1. Parti CHP

100 Bin oy 1. Parti CHP
CHP Milletvekili Aday Adayı Mustafa Ceyhan, 7 Haziran’dan itibaren artık Isparta’da tertemiz bir dönem başlayacağına inanıyor. Kadın ve gençler ile el ele vererek CHP’yi Isparta’da 1. yapacaklarını anlatan Ceyhan, ‘en az 2 Parlamenter çıkaracağız’ diyor.

Kariyerinin önemli bir dilimini uluslararası şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak geçiren; alanında Türkiye’nin ilk ve inovatif (yenilikçi) projeleri inşa eden Mustafa Ceyhan, “Dünya’yı dolaştım. İnsan, bilgi, görgü, çevre, fikir, proje biriktirdim. Şimdi verme zamanı geldi. Çevrem, dostlarım ve Isparta’nın âli menfaatleri çağırdı, geldim” dedi.

1. PARTİ OLACAĞIZ

Kariyerinde Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevi de bulunan Mustafa Ceyhan, ‘teşkilatçı’ olduğunu söyledi. Isparta’da kadın ve gençler ile el ele vererek Cumhuriyet Halk Partisi’ni 1’inci yapacaklarını iddia eden Mustafa Ceyhan, “hedef en az 100 Bin oy. TBMM’ye en az 2 Parlamenter göndermek için var gücümüzle çalışacağız. Tutkulu bir insanım. Dedem, Isparta’nın ilk kitapçısı; CHP’li. Babam Adalet Partili (AP). Herkesin oyuna talibim” dedi.

TIBBİ AR- GE VE ZİRAAT

Ceyhan, Isparta’nın inşa edileceği alanları da anlattı: “Bilim… - Katma değeri yüksek, ileri teknoloji ürünler için AR- GE… SDÜ’de Tıbbi AR- GE Projesi’nin hayata geçirilmesini sağlayacağız. – Davraz, Kış Turizmi için paha biçilemez bir değer. Dünya’ya açacağız. Gül, Kiraz, Elma, Kesme Çiçek… Dünya’yı tanımayan hangi kanalları kullanacağını bilmez. Dünya’yı karış karış dolaştım. Isparta’dan global marka çıkarma kanallarını çok iyi biliyorum” şeklinde konuştu.

1946 BAŞARISI GERİ GELECEK

Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘çok partili hayata’ geçiş: 1946

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), rakibi olduğu halde, 1946’da Isparta’da 1’inci parti oldu.

Parlamento’da temsilin tümünü de halkın iradesi ışığında kazanmayı başardı.

Ancak bu son başarısı olacaktı. Zira 1946’dan bugüne değin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta’da hiç 1’inci olamadı. 1950- 1960 arasında Parlamenter kazanamadı.

1961’de sadece Lokman Başaran’ı Parlamento’ya gönderebildi.

1977’de ise sadece Şükrü Özsüt, CHP şemsiyesi altında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Isparta’yı temsil etti.

2002 ve 2007’de Mevlüt Coşkuner, bu misyonu üstlendi.

211’de ise Ali Haydar Öner, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili olarak TBMM’ye gitti.

CHP, 7 Haziran 2015’e ise iddialı hazırlanıyor: 1946 başarısına odaklandı. 1946 başarı hikâyesini 2015’te yazmak için çaba gösteriyor.

‘Cumhuriyet Halk Partisi 7 Haziran 2015’te Isparta’da 1’inci olacak’ diyen Mustafa Ceyhan…

‘Teşkilâtçı’ olduğunu söyleyen Ceyhan, kadın ve gençleri çok önemsediğini; etkin propaganda dönemi geçireceklerini; bunun ışığında da en az 100 Bin oy alacaklarını iddia ediyor. Ceyhan, ‘hedefimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) en az 2 Parlamenter göndermektir’ diyor.

AKDENİZ:

Önemli bir siyasi kariyeriniz var. Isparta’nın yetiştirdiği önemli bir değer olan İbrahim Gürdal ile çalıştınız. Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları’nı kurdunuz. 1990- 1993 arasında DYP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptınız. Dedeniz Cumhuriyet Halk (CHP), babanız Adalet Partili (AP)… Siz 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile de çok yakın çalıştınız. Hatta ve hatta eşiniz de uzun yıllar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e; Çankaya’da Danışmanlık yaptı. Anneniz de Kadın Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Siz Demokrat bir çizgide önemli nosyonlar üstlendiniz. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Milletvekili Aday Adayı oldunuz.

MUSTAFA CEYHAN:

İnsana, topluma, doğup büyüdüğümüz coğrafyaya hizmet etmeyi şiar edinmiş bir aileyiz biz. Hizmet etme yöntemlerinden biri de siyaset.

Her renk vardır bizde. Ötekileştirmeye hayır. Burada asıl olan insanın, toplumun, Isparta’nın âli menfaatleridir.

Dedem Mustafa Sıtkı Ceyhan, Isparta’nın en eski kitapçısıdır. Kitapçı Mustafa Efendi derlerdi. Cumhuriyet Halk Partiliydi.

Çocukluğumda çok iyi hatırlarım: Kavaklı Camii (Peygamber- Abdi Paşa Vakfı) avlusunda Türbe var. Biz Ramazan ve Kurban Bayramı’nda oraya gider dua ederdik. O Türbe’de dip dedemiz var. Hatta Dedemin babası çok aydın, ileri görüşlü bir kişiymiş. 1920’li yıllarda dip dedelerimiz, dedemi İstanbul’a okutmaya göndermişler. Düşünün araç yok, yol yok. Dedem, İstanbul’da Kabataş Lisesi’nde okumuş. Isparta’nın en eski kitapçısını açmış.

Babam Mehmet Hadi Ceyhan… Adalet Partili (AP)

Annem Aysel Ceyhan… Kadın Kolları Genel Başkanı

Çok ileri görüşlü bir aileyiz. Bu da sözde değil özde gerçekleştiriyoruz.

Hizmet etme yarışında siyaset çok güçlüdür bizde.

Ben de teşkilâtçılığı yücelten bir insanım.

Siyasete 1985 yılında girdim. Doğru Yol Partisi (DYP) Merkez İlçe Gençlik Kolları’nı kurdum. DYP İl Başkanı İbrahim Gürdal ile çalıştım. O dönem Merkez’de 9 Bin üyemiz vardı. 3 Bin’ini ben yazdım.

1987’de İl Gençlik Kolları’nı kurdum.

DYP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldum. 1990- 1993 arasında ise Doğru Yol Partisi (DYP) Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptım. (‘- O dönem 67 İl vardı.’) 67 İl, 1.000 İlçe’de 650 Bin üye yaptık.

Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel ile çok etkin ve aktif şekilde çalıştım.

Açık bir insanım. Siyasette tek bir hata yaptım. Sayın Tansu Çiller’e de çok yakındım. En güvendiği 10 kişilik A Takımı içerisinde yer alıyordum. O dönemki Genel Başkanlık yarışı sürecinde hataya düşmemek için benden siyasette çok daha tecrübeli kişilere (‘- Kimi desteklemeliyim?’) diye sordum. Bunu Çiller öğrenmiş. Aramızda sorun çıktı. Koptum. Daha sonra Demokrat Türkiye Partisi’nin (DTP) Genel Sekreter Yardımcılığı’nı yaptım.

DEMİREL’İN SAĞLIĞINDA

ANLATAMADIKLARIM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday Adayı Mustafa Ceyhan, Akdeniz’e verdiği söyleşinin bu bölümünde bir projesini anlatıyor:

(‘- Bir kitap projem var. Lütfen bu anlatacaklarımı, kimse yanlış yere koymasın. 1991- 1993 arasındaki gücüm her hangi bir yatırımcı Bakan’dan daha yüksek idi. Isparta’ya çok faydam olmuştur. 1.000’e yakın gencin işe yerleştirilmesinde emeğim, katkım vardır. Allah sağlıklı, uzun ömür versin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e çok yakındım. Başbakanlık yıllarının tanığıyım. O çok önemli yılları kitap haline getirmek istiyorum. Projemin adı da büyük bir olasılıkla ‘Demirel’in sağlığında anlatamadıklarım’ olacak.’)

AKDENİZ:

Bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) seçmenizde özel bir hikâye var mı?

MUSTAFA CEYHAN:

Birçok bileşen var. Çevrem, ailem, toplum, Isparta’nın âli menfaatleri çağırdı, geldim.

7 Haziran 2015 sadece Parlamento Genel Seçimi değil. Türkiye’nin geleceği…

Cumhuriyet mi, Saltanat’ı geri getirme çabaları mı?...

Çok çok kritik bir eşik…

Saha dışında kalamazdım. Herkesin üzerine düşen görev var. Ben de bu görevi yapmak için yola çıktım.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) çok inanıyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na inanıyorum.

Ayrıca Sayın Kılıçdaroğlu Dönemin Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Genel Müdürü iken tanışıklığımız, hukukumuz, dostluğumuz vardı.

Isparta’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin âli menfaatleri beni çağırdı, geldim.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim