22 Nisan 2018
  • BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Isparta 20 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 24 °C

Atamalarda kanaatimin sorulması gerekir

Atamalarda kanaatimin sorulması gerekir
Atamalarda kanaatimin sorulması gerekir

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne yapıldığı iddia edilen atamalar AK Parti Milletvekili Said Yüce tarafından yalanlanmıştı. Atamalarla ilgili konuşan Yüce, “Ben Isparta’nın milletvekiliyim. Buraya doğru bir ismin gelmesi için kanaatimin sorulması ve kanaat bildirmem gerekiyor” dedi.

ASLA TARAFTARLIK YAPMAMAK LAZIM

AK Parti Isparta Milletvekili Said Yüce, şuanda Isparta kamuoyunda tartışılan atamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Atamalarda kriterin dürüst ve ahlaklı olmak olduğunu ifade eden Yüce, “Burada bizim ilk kriterimiz dürüst ve ahlaklı olacak. İkincisi işinin ehli olacak. Aradığımız insan bu. Böyle bir insan olsa ben her türlü yanındayım. Böyle meselelerde asla taraftarlık yapmamak lazım. Benim, senin adamım gibi şeyler değil, bizim ana kriterimiz ahlaklı, dürüst, samimi, devletine, milletine hizmet etmek isteyen adam olacak. Isparta milletvekiliyim ve buraya doğru bir ismin gelmesi için kanaatimin sorulması ve kanaat bildirmem gerekiyor” dedi.

GÖÇÜ TERSİNE ÇEVİRMEMİZ GEREKİYOR

Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu’nun Isparta’nın yeni dönemdeki milletvekili sayısını 4’ten 3’e düşürmesini değerlendiren Yüce, “Göçü tersine çevirecek, insanların tekrar buraya cazibe merkezi olarak gelmesini sağlayacak bir takım tedbirler almamız gerekiyor. Bunların üzerinde ciddi kafa yormamız gerekiyor. Her alanda ciddi tedbirlere ihtiyaç var ama durum kötü değil. Isparta, eğitimde, sağlıkta birçok meselede Türkiye’de birçok illerin önünde. Isparta’da bir şey yapılmadı lafı söylenemez çünkü rakamlar ortada. Ama tarımda, hayvancılıkta ve sanayi yatırımlarında başka hamlelere ihtiyaç var, bunu elbirliğiyle yapacağız” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Milletvekili Said Yüce, katıldığı Basın Kulübü televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Isparta’da 2 kuruma yapıldığı iddia edilen atamalar Yüce tarafından yalanlanmıştı. Yüce bu konuda bilgi verirken, YSK’nın yeni listesinde Isparta’nın milletvekili sayısının 4’ten 3’e düşürülmesini de değerlendirdi. Ayrıca Yüce, cuma günü Isparta Belediye Başkanı Günaydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve milletvekillerin katıldığı toplantının detaylarını da paylaştı.

CAZİBE MERKEZİ OLARAK GELMESİNİ SAĞLAYACAK

BİR TAKIM TEDBİRLER ALMAMIZ GEREKİYOR

İlk olarak Isparta milletvekili sayısının 4’ten 3’düşürülmesini değerlendiren AK Parti Milletvekili Said Yüce,” Isparta’nın dışa verdiği göçün tersine çevrilmesi gerektiğine işaret etti. Yüce,” Isparta bazen rakamsal olarak küçülse bile içerik olarak büyüdüğünü hissediyorum. 4 milletvekilinden 3’e düşmüştür. Türkiye’de doğudan batıya, bazen de güneyden batıya doğru kayma oluyor. Nüfusta kaymalar oluyor. Bu bizim için önemli bir gösterge. Sadece milletvekilleri olarak değil, bunun herkesin meselesi olması gerekir. Göçü tersine çevirecek, insanların tekrar buraya cazibe merkezi olarak gelmesini sağlayacak bir takım tedbirler almamız gerekiyor. Bunların üzerinde ciddi kafa yormamız gerekiyor. Her alanda ciddi tedbirlere ihtiyaç var ama durum kötü değil. Isparta, eğitimde, sağlıkta birçok meselede Türkiye’de birçok illerin önünde. Isparta’da bir şey yapılmadı lafı söylenemez çünkü rakamlar ortada. Ama tarımda, hayvancılıkta ve sanayi yatırımlarında başka hamlelere ihtiyaç var, bunu elbirliğiyle yapacağız.

AMA İYİYE GİDİŞ VAR, BUNU GÖRÜYORUM

Isparta’nın bir takım özellik Türkiye’nin neredeyse birçok ilinde yok. Ama bu değerlerini fark edip, ön plana çıkarmalı ve bunların üzerinde durmalıyız. Biz milletvekili olarak bakanlıklara gideriz şu projeye destek istiyoruz deriz ama bunun en önemli ayağı burada yaşayan vatandaşların kafa yorması gereken bir şey yapılması lazım. Çünkü bunlar birlikte yapılacak şeyler. Sizin sadece bir takım imkanları getirmeniz yetmiyor, muhataplarının da buna sahip çıkması gerekiyor. Ama iyiye gidiş var, bunu görüyorum” şeklinde konuştu.

ŞİKAYETLERİ BAŞKANA İLETTİM

Öte yandan geçtiğimiz Cuma günü Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve 4 milletvekilinin katıldığı toplantı hakkında detayları paylaşan Said Yüce, Isparta’nın faydasına olan her projenin, siyasi parti gözetmeksizin hem maddi hem de manevi olarak destekçisi olduklarını belirtti. Yüce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyemiz mutlaka Isparta’ya hizmetler getiriyor. Eksiklikleri de var. Bunları kendisine de söyledim. Mesela bir takım şikayetler, Sav’daki koku meselesi, vatandaşların belediyeye geldiklerinde ayrım yapılmadan alınması, adil bir şekilde davranılması konularında düşüncelerimizi de söyledik. Sayın başkanın kavşaklarla ve otoparklarla ilgili projeleri vardı. Onları masaya yatırdık. Onlar Isparta’nın ihtiyacı. Hangi bakanlıktan bir destek ihtiyacı varsa iktidar partisi milletvekilleri olarak Süreyya bey, ben ve CHP ile MHP’den milletvekili arkadaşlarımızla görüş birliği içinde olduğumuzu beyan ettik.

YENİ KONUT ALANLARI PROJELERİNİ KONUŞTUK

Ayrıca bu toplantıda Isparta’nın önemli ihtiyaçlarından birisi olan konut ihtiyacı konusunda başkanın düşüncelerinin olduğu görüyoruz. Sadece burada değil Türkiye’nin her yerinde merkezi hükümetler işin içinde olmadan yerel yönetimlerin yapacağı şeyler bir yere kadardır. Ispartalının faydasına olacak şeylerde olduğumuzu söyledik. Yeni konut alanları projelerini konuştuk. Parklarıyla, bahçeleriyle, sosyal donatı alanlarıyla binlerce konut. Sayın başkana bu yakın bir şey olmasın dedim. En az Isparta’nın 20-50 yıl ötesini planlayarak konut ihtiyacını karşılasın dedim. Ayrıca ciddi bir üniversite potansiyeli var. Şehrin sağlıksız bir büyüme değil de planlı bir büyüme ile ciddi bir mastır planı yapılması görüşlerini ifade ettik. Burada ilgili bakanlıklarla her türlü desteği verebileceğimizi söyledik. Aynı gelecek vizyonun belediyemizde de olması gerekiyor. Mutabık kaldığımız konular oldu. Belediyenin yapacağı yeni imar alanlarıyla birlikte göçle alakalı durumu tersine çevirmek için gayretimiz olacak.

İLK YEREL SEÇİMDE AK PARTİ OLARAK CİDDİ İDDİALARIMIZ VAR

Önümüzdeki ilk yerel seçimde AK Parti olarak ciddi iddialarımız var. Burada bir vizyon belediyeciliğini, 2023, 2053 hedeflerine ulaşabilecek bir Isparta’yı nasıl gerçekleştiririz diye şuanda bir çalışmalarımız var. Isparta kamuoyuna açıklamadık ama hem merkez hem de ilçeler için güzel projelerimiz var. Uzun bir vade, vizyon için çalışıyoruz. Isparta’nın kazancı için güzel çalışmalarımız var.”

BİZİM ANA KRİTERİMİZ AHLAKLI, DÜRÜST, SAMİMİ, DEVLETİNE,

 MİLLETİNE HİZMET ETMEK İSTEYEN ADAM OLACAK.

Son olarak müdür ve yönetici atamalarıyla ilgili konuşan Yüce, şunları söyledi: “Ben Isparta milletvekili olarak bugüne kadar bu müdürü alın, onu oraya koyun gibi bir şeyle ilgilenmediğimi söylüyorum. Ama iyi birisini bulsak hep beraber o oraya gelsin diye, şu adam şurada olsa çok vizyoner bir adamdır, kendi alanında uzman denilse bu adam için herkes için konuşacağım. Süreyya beyle, diğer vekil arkadaşlarımız ve il başkanımızla paylaşıyoruz. Ama bu tür şeylerin rutini ilgili bakanın takdiridir. Ama yerel siyasetçiler de önerilerde bulunabilirler. Burada bizim ilk kriterimiz dürüst ve ahlaklı olacak. İkincisi işinin ehli olacak. Aradığımız insan bu. Böyle bir insan olsa ben her türlü yanındayım. Böyle meselelerde asla taraftarlık yapmamak lazım. Benim, senin adamım gibi şeyler değil, bizim ana kriterimiz ahlaklı, dürüst, samimi, devletine, milletine hizmet etmek isteyen adam olacak. Ondan sonra adamın manevi tarafı şöyleymiş,  bazı hassasiyetleri varmış, onlar da artı değer olabilir.

YOĞUN OLARAK KONUŞACAĞIZ

Turizm Müdürlüğü’nde halen bir boşluk var. Başka yerlerde de olabilir. Önümüzdeki günlerde milletvekillerimiz ve bakanlarımızla yoğun olarak konuşacağız.

BENİM ADAMIM, ONUN ADAMI GİBİ BİR DÜŞÜNCEM OLMAZ

Benim kriter ve kanaatlerim söylediğim çerçevede. Bir de ben buranın milletvekiliyim. Bir de ben buranın milletvekiliyim tabi ki görüşüm olacak. Karışmıyorum derken benim bir adamım var onu getirmek gibi şeye karışmıyorum ama buraya doğru bir ismin gelmesi için kanaatimin sorulması ve kanaat bildirmem gerekiyor. Bundan sonrası için de buraya atanacak kimselerin bu ölçülere uygun olup olmadığına bakacağız. Bunu milletvekilleriyle birlikte yapacağız. Benim adamım, onun adamı gibi bir düşüncem olmaz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim