24 Nisan 2018
  • BIST 110.059
  • Altın 174,841
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Isparta 15 °C
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C

Bakan Eroğlu’ndan 400 Milyon TL’lik müjde

Bakan Eroğlu’ndan 400 Milyon TL’lik müjde
Sütçüler İlçesi’nde DSİ tesislerinin toplu açılışı ve ORKÖY Kredi Sertifika Dağıtım Törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yeni yatırımlar sözü vererek, bunların en az 400 Milyon TL değerinde olduğunu söyledi.

SU AKIYOR BİZ YAPIYORUZ

Törende konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’de su götürmedikleri yer kalmadığını belirterek, 320 baraj ve 1000 günde 1000 gölet inşa ettiklerini dile getirdi. Isparta’da da 35 baraj gölet sulama tesisi yaptıklarını kaydeden Eroğlu, “Elimiz dolu geldik. 4 ampülden 1’si bizim inşa ettiğimiz barajlardan hidroelektriklerden sağlanan temiz enerjiyle Türkiye’yi aydınlatıyor. Artık su akıyor biz bakmıyoruz. Su akıyor biz yapıyoruz. Farkımız bu. Isparta güller diyarı olarak biliniyor. Artık bunun yanına barajlar ve göletler diyarı ibaresi de eklenecek” şeklinde konuştu.

VERDİĞİMİZ MÜJDELERİN BEDELİ 400 MİLYON TL

Yöre halkına müjdelerini sıralayan Bakan Eroğlu, “Belence Köyü’nde 64 dekar alanlık için ceviz dağıtımı yapacağız. 40’ar tane ceviz yeterli, onları teslim edeceğiz. Çobanisa, kardeşler sizin baraj 42 metre yükseklikte yapılıyor. Bunun yapımının tamamlanması için talimat verdik. Kesme Barajı’nın 3’te 1’i tamamlanmış inşallah bunu da hızlandıracağız. Bu da 50 metre yüksekliğinde bir baraj. 1330 dekar alan sulanacak. Çandır Barajı’nın ihalesini yapıp temelini bu yıl Temmuz ayında atacağız. Çandır Barajı’ndan 1500 dekar alan modern sulama ile sulanacak. Yeşilyurt’la ilgili su ölçümünü hemen hızlandırıyoruz. Bu müjdelerin bedeli en az 400 Milyon TL” dedi.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Isparta’nın Sütçüler İlçesinde Devlet Su İşleri tarafından yapımı tamamlanan 2 tesisin açılış ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici ORKÖY kredi sertifikalarının dağıtım törenine katıldı. Törende Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi, Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün ve AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, çok sayıda vatandaş katıldı

KARADİKEN’İN YOL SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Törenin açış konuşmasını Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün yaptı. İlçesine yapılacak 3 göletin yöre halkının önünü açacağını söyleyen Başkan Üstün, ilçede aciliyet taşıyan dere ıslahı çalışmaları, gölet ve sulama projeleri ile 27 km’lik Karadiken yol sorununun çözümü noktasında destek talebinde bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi de kısa bir konuşma yaparak kendisinin de Ispartalı olduğunu belirtip Sütçüler’in çok özel bir coğrafya olduğuna dikkat çekti.

İLİMİZDEKİ TÜM VATANDAŞLARIN SORUNLARIYLA İLGİLENİYORSUNUZ

Isparta Valisi Vahdettin Özkan ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun 6 ay önce geldiğini ve o günden bu güne not edilen birçok sorunun çözüme kavuştuğunu söyledi. Vali Özkan, “Öteden beri sürekli sadece kendi bakanlık alanıyla ilgili ilimizdeki tüm vatandaşların sorunlarıyla, dertleriyle, hemdert olup, hepimizin bu dertlerinin çözümü ve motive etme yönünde çok önemli bir fonksiyonu vardır. Bu yönüyle sayın bakanımıza ilimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Valilik iş takip sistemine bizim giydirdiğimiz 600-700 sorun var. Bunların ağırlıklı kısmının çözüldüğünü gördük. Bunların nitelikli hem parasal hem de vatandaşta memnuniyet oluşturma açısından, bakanlığınızın yapmış olduğu hizmetleri görmüş olduk. Sütçüler ilçesi özellikli bir coğrafya. İnsanları da çok özellikli. Bu insanlarımızın da hükümetimizin, devletimizin yapmış olduğu hizmetlere ciddi bir teveccühü var. Sütçüler ilçesi halkımız teşekkür etmek istiyorum” dedi.

HER YIL BELEDİYENİN 15 MİLYON LİRA KAR’I VAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise konuşmasında Türkiye’de AK Parti iktidarı döneminde birçok alanda önemli gelişmeler yaşandığını dile getirdi.Bakan Eroğlu, “2003 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlığı döneminde hükümete gelince  biz sadece İstanbul’da susuz yer vardır diye bilirdik. Ama baktık ki Türkiye’de 76 şehirde susuzluk problemi var. Bütün Türkiye’nin şuanda su meselesini, Şanlıurfa’sından, Mardin’inden, İzmir’ine kadar su meselesini çözdük. Çünkü su hayattır. Nere gitsek herkesin talep ettiği su. Ya içme ya da kullanma suyu. Hatta Isparta’nın suyu kilometrelerce öteden yılda yaklaşık 15 milyon lira harcanarak Eğirdir Gölü’nden sağlanıyordu. Biz hemen Darıderesi Barajı’nı yaptık. Şimdi ikinci barajı yapıyoruz. Nereden nereye? Isparta’ya memba su gibi su veriyoruz. Her yıl belediyenin 15 milyon lira kar’ı var.

SU AKIYOR BİZ YAPIYORUZ. FARKIMIZ BU

Şu ana kadar sadece su götürmekle kalmadık. 320 baraj inşa ettik. Aynı zamanda geçen dönem 1000 günde 1000 gölet ve sulamasını inşa ettik. Isparta’da 35 baraj gölet sulama tesisi yapıyoruz. Elbette Sütçüler’e de müjdelerimiz var. Elimiz dolu geldik. 4 ampülden 1’si bizim inşa ettiğimiz barajlardan hidroelektriklerden sağlanan temiz enerjiyle Türkiye’yi aydınlatıyor. Artık su akıyor biz bakmıyoruz. Su akıyor biz yapıyoruz. Farkımız bu” dedi.

KÖYLÜLERE MÜJDE VERDİ

Isparta’nın güller, gönüller diyarı olarak bilindiğini ancak bundan sonra bunun yanına göletler ve barajlar diyarı ibaresinin de ekleneceğini söyleyen Bakan Eroğlu, yöre halkına da müjdeler verdi. Sütçüler’in yüzde 77’si orman olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, “Artık orman köylüleri orman teşkilatının hasmı değil hısım olacak. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Çünkü bizim anlayışımızda şu var. Her şey millet için. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Çünkü bizim anlayışımızda şu var; her şey millet için. Orman Su İşleri Bakanlığı’nın hepsi burada. Ne emrederseniz emredin. Hemen talimat vereceğim” dedi.

BAKAN’DAN TALİMAT

Bu arada Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi’ye dönen Bakan Eroğlu, şunları söyledi: “İbrahim Bey, Sütçüler’in fahri hemşehrisi olmak öyle kolay olmaz. Heyelan meselesini derhal çözüyorsun. Yeni bal ormanı kuruyorsun. Vatandaşlara evciz, badem, dut ne gerekiyorsa ormanlık alanda yer verip vatandaşları ihya ediyorsun.Ceviz, badem, dut ne istiyorsanız onları burada dikiyoruz. 3 yıl bakımı, masrafları size ait, geliri tamamen size ait. Belence Köyü’nde 64 dekar alanlık için ceviz dağıtımı yapacağız. Herkese 2 dönüm düşüyor. 40’ar tane ceviz yeterli, onları teslim edeceğiz. Çobanisa, kardeşler sizin baraj 42 metre yükseklikte yapılıyor. Bunun yapımının tamamlanması için talimat verdik. Kesme Barajı’nın 3’te 1’i tamamlanmış inşallah bunu da hızlandıracağız. Bu da 50 metre yüksekliğinde bir baraj. 1330 dekar alan sulanacak. Çandır Barajı’nın ihalesini yapıp temelini bu yıl Temmuz ayında atacağız. Çandır Barajı’ndan 1500 dekar alan modern sulama ile sulanacak. Onun da takibini sizden istiyoruz. Arkadaşlar, Yeşilyurt’la ilgili su ölçümünü hemen hızlandırın. Plan ve projesini birlikte yapın. Orası zor bir yer ama DSİ zor olanı yapar.Gelirken Başgöz mesirelik alanını da imzaladım. Bunu da Sütçüler Belediye Başkanlığı işletecek.

BUGÜN BURADA VERDİĞİMİZ MÜJDELER EN AZ 400 MİLYON TL

Artık orman köylüleri orman teşkilatının hasmı değil hısım olacak. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Çünkü bizim anlayışımızda şu var. Her şey millet için. Çandır, Kesme, Kasımlar baraj ve sulama işlemleri yapılacak. Ayvalıpınar, Gürdallı köyü dere ıslahları devam ediyor. Bizler sizlerin efendisi değiliz sizlerin hizmetkârıyız. Ne gerekiyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Bugün açılacak bu tesislerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu barajlar 50 yıldır yapılmayan şeyler. Karadiken’i istediniz onu bilmiyorum. Ama inceleyip değerlendireceğiz. Bakın bugün burada verdiğimiz müjdeler en az 400 milyon TL.”

SERTİFİKALARI DAĞITTI

Programın sonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman köylülerine kullandırılan gelir getirici ORKÖY kredi sertifikalarının dağıtımını gerçekleştirip yapımı tamamlanan 2 tesisin açılış törenini yaptı.

BALAMA’IN KABRİNİ ZİYARET EDİP, BAŞSAĞLIĞINDA BULUNDU

Bakan Eroğlu, Sütçüler programı öncesinde ise geçtiğimiz hafta trafik kazasında hayatını kaybeden Isparta eski Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın ilçedeki ailesine taziye dileklerini iletip kabir ziyaretinde bulundu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim