19 Mart 2018
  • BIST 115.450
  • Altın 166,691
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • Isparta 14 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 14 °C

Barla’ya 6 Milyon TL ek ödenek

Barla’ya 6 Milyon TL ek ödenek
Barla’ya 6 Milyon TL ek ödenek

İnanç turizmi açısından büyük önem taşıyan Barla’nın kentsel tasarımı görücüye çıkarken, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in girişimleriyle 6 milyon liralık ek bütçe daha ayrıldı. Barla projesi tamamlandıktan sonra hedef haftada 100-150 bin ziyaretçi.

BARLA YENİDEN GELİŞTİRİLECEK

İl Genel Meclisi Ekim ayı birleşiminde Barla Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında toplam 5 bin 323 bin m2’lik 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planı görüşülerek karara bağlandı. Bu bağlamda yeni Barla’nın kentsel tasarımı oluşmaya başladı. Barla’da yapılacak olan yenilikler hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Ali Bolat, Barla’da yerleşim yerleri, konaklamalar, işyerleri ve inanç turizmin gelişmesi için çalışmaların başlayacağını belirterek, “Barla’nın yeniden kentsel tasarımı noktasında inanç turizmin gelişmesi anlamında yeni yerleşim alanları, günübirlik tesisler, turizm tesisleri, konaklama alanları, müze, yeni rekreasyon alanları, kültür merkezi konusunda çalışmalarımız olacak. Bunlarla ilgili meclis kararını vermiştir. İvedi bir şekilde Barla’nın yeniden geliştirilmesi adına her türlü çalışmalara başladık” dedi.

100-150 BİN ZİYARETÇİYİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

Bolat, “Geçtiğimiz Salı günü Ankara ziyaretimiz oldu. Çarşamba günü de Sayın Başbakanımızla il başkanları toplantısına katılmıştık. Orada Barla için yeni bir müjde daha aldık. Barla’ya 6 milyon lira daha ek bütçe çıktı. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç bu müjdeyi bize verdi. Sayın Kalkınma Bakanımız ve Kültür Bakanımızla görüşülerek bu ödeneğin Isparta’ya aktarılması noktasında son neticeye varıldı. Sayın Süreyya Sadi Bilgiç beye yapmış olduğu destekler için teşekkürlerimi arz ediyorum. Barla kabuğunu değiştiriyor. Barla’yı hafta sonları yaklaşık 7-8 bin aile ziyaret ediyor. Bizim yapacağımız yeni çalışmaların ardından çehresi değiştikten sonra hafta sonları inşallah 100-150 bin ziyaretçiyi yakalamak istiyoruz. Barla ile ilgili temennimiz ve gayemiz budur” diye konuştu.

İnanç turizmi açısından büyük önem taşıyan Barla’nın kentsel tasarımı görücüye çıktı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in girişimleriyle Barla’ya geçtiğimiz hafta 6 milyon liralık ek bütçe daha ayrıldı.

İl Genel Meclisi Ekim ayı birleşiminde Barla Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında toplam 5 bin 323 bin m2’lik 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planı görüşülerek karara bağlandı. Bu bağlamda yeni Barla’nın kentsel tasarımı oluşmaya başladı. Barla’da yapılacak olan yenilikler hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Ali Bolat, Barla’da yerleşim yerleri, konaklamalar, işyerleri ve inanç turizmin gelişmesi için çalışmaların başlayacağını dile getirdi. Bolat, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in girişimleriyle Barla’ya geçtiğimiz hafta 6 milyon liralık ek bütçe daha ayrıldığını bildirdi.

BARLA’NIN YENİDEN GELİŞTİRİLMESİ ADINA HER TÜRLÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz Ekim ayı toplantılarında Barla’nın gelişimiyle ilgili Barla Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında toplam 523 bin m2’lik 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planı görüşülerek karara bağlandı. Bu kapsamda Barla’nın yeniden kentsel tasarımı noktasında inanç turizmin gelişmesi anlamında yeni yerleşim alanları, günübirlik tesisler, turizm tesisleri, konaklama alanları, müze, yeni rekreasyon alanları, kültür merkezi konusunda çalışmalarımız olacak. Bunlarla ilgili meclis kararını vermiştir. İvedi bir şekilde Barla’nın yeniden geliştirilmesi adına her türlü çalışmalara başladık.

SAYIN BİLGİÇ VE YÜCE’YE TEŞEKKÜR EDERİZ

Geçtiğimiz Salı günü Ankara ziyaretimiz oldu. Çarşamba günü de Sayın Başbakanımızla il başkanları toplantısına katılmıştık. Orada Barla için yeni bir müjde daha aldık. Barla’ya 6 milyon lira daha ek bütçe çıktı. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç bu müjdeyi bize verdi. Sayın Kalkınma Bakanımız ve Kültür Bakanımızla görüşülerek bu ödeneğin Isparta’ya aktarılması noktasında son neticeye varıldı. Sayın Süreyya Sadi Bilgiç beye yapmış olduğu destekler için teşekkürlerimi arz ediyorum. İnanç turizmi kapsamında Sayın Milletvekilimiz Said Yüce beye de yapmış olduğu çalışmalar noktasında teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi hem Barla Platformu Başkanı olması sebebiyle hem Barla’ya ayrı bir önem vermesi sebebiyle kendisine ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz.

100-150 BİN ZİYARETÇİYİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

Barla’nın geliştiğini ifade eden Bolat, “Barla kabuğunu değiştiriyor. Barla’yı hafta sonları yaklaşık 7-8 bin aile ziyaret ediyor. Bizim yapacağımız yeni çalışmaların ardından çehresi değiştikten sonra hafta sonları inşallah 100-150 bin ziyaretçiyi yakalamak istiyoruz. Barla ile ilgili temennimiz ve gayemiz budur.”

ASKIYA ÇIKTI

Öte yandan Barla Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında toplam 5 bin 323 bin m2’lik 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planı Barla Köyü Muhtarlığı’nda 30 gün süreyle askıya çıktı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim