18 Ocak 2018
  • BIST 117.369
  • Altın 162,263
  • Dolar 3,7918
  • Euro 4,6408
  • Isparta 2 °C
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 8 °C

Başvuruyu kaçırmayın!

Başvuruyu kaçırmayın!
Başvuruyu kaçırmayın!

İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergini, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Isparta’daki okullarda istihdam edilecek 237 kişilik kontenjan için son başvuru tarihinin 1 Ekim 2016 olduğunu hatırlattı. Ergin, internet üzerinden de başvuru yapılabildiğini bildirdi.

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında bu yıl Isparta’daki okullara 237 kişilik kontenjan verilmiş ve başvurular geçtiğimiz hafta başlamıştı. İŞKUR il Müdürü Hüseyin Ergin, yaptığı yazılı açıklama ile son başvuru tarihinin 1 Ekim Cumartesi olduğunu hatırlatarak, mülakatların 4-5 Ekim’de yapılacağını söyledi. Ergin’in açıklaması şöyle; “Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları ve mülakat/seçme işlemleri için belirtilen yer, tarih ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

a)            Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP'ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

b) 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

c)            Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

d)           Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP'den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.”

ISPARTA MERKEZ'E AİT KATILIMCI İLANLARI ASILACAK YERLER                

ISPARTA MERKEZ: Yeni Milli Eğitim Müdürlüğü Binası, Eski Milli Eğitim Müdürlüğü Binası, Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Isparta Öğretmenevi ve ASO, Isparta Merkeze ait başvuru sonucunda oluşan katılımcı listeleri yukarıda belirtilen yerlere asılacak olup, ayrıca katılımcılara hangi tarih ve yerde mülakata gireceği telefona mesaj yoluyla Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bilgilendirilecektir.  

İLÇELERDE MÜLAKAT YAPILACAK YERLER                            

AKSU    -Aksu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  1

SENİRKENT         - Çok Programlı Anadolu Lisesi  1

SÜTÇÜLER          - Çok Programlı Lisesi     3

EĞİRDİR               - Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü              29

GELENDOST       -Gelendost İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7

GÖNEN                -Gönen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü              6

KEÇİBORLU        - İMKB İlkokulu toplantı salonu 5

ŞARKİKARAAĞAÇ - İMKB Atatürk İÖO Çok Amaçlı Salonu            25

ULUBORLU         - Uluborlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü         8

YALVAÇ               - Yalvaç Öğretmenevi ve ASO    30

TOPLAM                                             237

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim