22 Nisan 2018
 • BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Isparta 9 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 5 °C
 • İzmir 14 °C

Birlikte el ele futbollu günlere

Birlikte el ele futbollu günlere
Birlikte el ele futbollu günlere

Bölgesel Amatör Futbol Ligi 7. Grup’ta mücadele edecek olan Isparta Davrazspor’da Kulüp Başkanı Bülent Sarıgül ve Teknik Direktör Hasan Basri Kara, Kanal 32 ekranlarında önceki gün akşam canlı olarak yayınlanan  “Isparta’da Ne Var Ne Yok” programının konukları oldular.  Gazeteciler Hakan Yaman ve Levent Doğan’ın sunduğu programa canlı telefon bağlantıları da yapıldı. Programa  telefon bağlantısıyla TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2. Başkan Mustafa Özaydın ve yönetim kurulu üyesi İşadamı Ahmet Nedim Karasoy’da bağlandı.

SARIGÜL: TÜM KENTİN TEK YÜREK OLMASI GEREKİYOR

Türkiye’nin demir-çelik beyni olarak kabul edilen ve dünyanın dört bir yakasında demir çelik fabrikaları imalatı yapan BLS Makinelerinin sahibi olan Isparta Davrazspor Kulüp Başkanı Bülent Sarıgül, kısa bir özgeçmişi yaparak Isparta hayranlığını dile getirdi. Uluborlu Güreş Ağası olarak tanıdığımız Sarıgül, üst düzey şirketlerinin nasıl başarıya ulaştığının da altını çizdi. Isparta Davrazspor’un BAL’da bu yıl iddialı bir şekilde yola çıkması için her türlü desteği veren TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e, Vali Şehmus Günaydın’a. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a, Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu’na,  yönetim kuruluna, basına ve halka teşekkür eden Başkan Sarıgül, “Isparta’mızın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Biz uzun soluklu projeler üzerinde duruyoruz. 2. Başkanımız Mustafa Özaydın dediği gibi hedefimiz: Süper Lig. Bu bir hayal değil, hedeftir. Başarılı olunması için de tüm kentin tek yürek olması gerekiyor” dedi.

SDÜ, SAĞLIK VE ANTRENMAN BİLGİSİ KONUSUNDA AÇIK ÇEK VERDİ

Teknik heyetinin raporu doğrultusunda transferlerin gerçekleştiğini ve tüm isteklerin yerine getirileceğini bildiren Başkan Sarıgül, “Başarı için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Transfer komitemiz çalışıyor. Evet darbe girişiminden dolayı 15-20 günlük kaybımız var. Ama bu süreyi daha çok çalışarak kapatacağız. Teknik kadroma güveniyorum. Herkes sorumluğunun bilincinde. SDÜ Isparta için bir şanstır. Yönetim kurulumuzda bulunan SDÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu hocamızla, SDÜ Spor Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih Kılınç, Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Çetin, bizlere spor tesislerini gezdirdiler. Müthiş tesisler var. SDÜ, sağlık ve antrenman bilgisi konusunda açık çek verdi. Teşekkürler SDÜ” diye konuştu.

BAŞARILAR EĞİRDİRSPOR

Sporun, dostluk ve kardeşlik olduğunu hatırlatan Başkan Sarıgül, “Eğirdirspor’a 31 Ağustos’ta UTAŞ Uşakspor’la oynayacağı Türkiye Ziraat Kupası maçında başarılar diliyorum.  2 rakip gibi gözüküyoruz ama aynı şehrin takımıyız.  2 takımda Isparta’yı temsil edecek” dedi.

DAVRAZ STORE GİYİM MAĞAZASI KURULACAK

Davraz Store ile ilgili yönetim kurulundan bir arkadaşı görevlendirdiklerini bildiren Isparta Davrazspor Kulüp Başkanı Bülent Sarıgül, “Davraz Store bizim için önemli. Formasından, atkısına, polarından, kalemine kadar bu ürünlerinin yer alacağı Davraz Store’nin yerini en kısa sürede netleştireceğiz.  Ayrıca kurumsal yapı için de çalışmalarımız sürüyor. Bugün dünya devi takımlar, Süper Lig ekiplerinin başarısın arkasında kurumsallaşma var. Kişilere bağlı değil, sürekli gelir kaynakları olan kurumsal bir takım oluşturma hedefindeyiz. Kişiler gelip geçer ama kurumlar baki kalır. Tüm kent büyüklerimize, yöneticilerimize ve tüm Isparta halkına ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÜNAYDIN’I İKNA ETTİ

Bu arada programa telefonla Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın telefonla bağlandı. Günaydın, “Güzel bir takım oluşturuluyor. Konuyla ilgili yardım edeceğimizi daha önce birkaç kez ifade ettik. Maddi yardımının nasıl yapılmasıyla ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Bu ay konuyla ilgili meclise başvurulacak. Maddi yardım sorununu bu şekilde çözeceğiz. Bülent beye de yardımcı olarak 3 arkadaş verdik. Biz de taşın altına elimizi soktuk. Arkadaşları tebrik ediyorum” dedi. Bu arada Günaydın’dan bir ricada bulunan Başkan Sarıgül, “Sayın Başkanım, yeni bir sayfa açmak lazım. Ben de yeni geldim. Maçları beraber birlikte izleyelim. Hep birlikte bu zorlu yola çıktık” dedi. Başkan Günaydın ise “İstanbul beyefendisi Bülent Başkan der de onu kırar mıyız. Tamam geleceğim” diye cevap verdi.

KARA: ISPARTA ŞEHRİ HER YÖNDEN ÜST LİGLERİ HAK EDİYOR

Isparta Davrazspor Teknik Direktörü Hasan Basri Kara ise futbolculuğunda da en güzel yıllarının Isparta’da geçtiğini belirterek, “Bu şehri seviyorum. Burada çok güzel günlerim geçti. Futbolculuk hayatımın yanı sıra akademik anlamda da kendimi geliştirdim. Spor akademisi bölümü mezunuyum. Ayrıca Kırıkkalespor ve Erbaaspor’da görev yaptım. Geçen yıl Erbaaspor’u BAL’dan 3. Lige çıkardık. Isparta’da ise Sayın Valimiz, Vekilimiz, Belediye Başkanımız, Kulüp Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimizin, basının ve halkın başlattığı bu kıvılcımla birlikte kent tekrar tek yürek oldu. Bizlerde verilen görevi en iyi şekilde yapmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Isparta şehri her yönden üst ligleri hak ediyor. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım. İnşallah o eski günleri hep birlikte yakalayacağız” dedi.

MİLLİ MAÇ ARASINDA SEZON AÇILIŞIMIZ ALANYASPOR’LA OLURSA GÜZEL OLACAK

Teknik kadrosunda Ispartalı Gökhan Çelebi, Erbaaspor’dan Levent Akyol’un da bulunduğunu hatırlatan Teknik Direktör Kara, “Yönetim kurulumuz ve Teknik ekibimizle birlikte çok kısa sürede yol aldık. 5-6 takviyeye daha ihtiyacımız var. Sayın Başkanımız ve yöneticilerimizle de görüştük. Her türlü  fedakarlığa hazırlar.  Davraz’da kampımız olacak. Güçleneceğiz. 6 özel maç yapmayı düşünüyorum. Ayrıca Sayın Valimiz, geçtiğimiz gün antrenmana geldi. Alanyaspor’un Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar’ı aradı ve Isparta’ya davet etti. Milli maç arasında sezon açılışımız Alanyaspor’la olursa güzel olacak. Gelecekten umutluyum” diye konuştu.

BİLGİÇ: TÜM KENTİN ARTIK BU TAKIMA SAHİP ÇIKMASI LAZIM

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Davrazspor’a liglerde başarılar diyerek, “Başta Sayın Vali  Şehmus Günaydın’a,  Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a, Kulüp Başkanı Bülent Sarıgül ve yönetimdeki arkadaşlara fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm kentin artık bu takıma sahip çıkması lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Teknik ekibe ve oyunculara başarılar diliyorum” dedi.

VALİ GÜNAYDIN: TARAFTARA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Vali Şehmus Günaydın ise Isparta  Davrazspor’a tüm kentin sahip çıkması gerektiğini söyleyerek, “Pazartesi günü antrenmanı takip ettim. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç Bey’e, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a, Bülent Başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum.  Isparta taraftarının örnek olması lazım. Taraftara büyük iş düşüyor” diye konuştu.

KARASOY: BÜLENT BAŞKANIMIZ ZATEN HANGİ İŞE GİRSE BAŞARILI OLUR

Isparta Davrazspor Yönetiminde yer alan İşadamı Ahmet Nedim Karasoy, kent büyüklerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, “Sayın Valimiz Ispartalı olmamasına rağmen memleket için olağanüstü çaba sarf ediyor. Isparta Davrazspor için saat 23.30’da beni arıyor. Ve Isparta Davrazspor bağış kampanyası başlatıyor.Kendi cebinden 2 bin TL bağışta bulunuyor. Yani her esnaf 5 TL verse Isparta Davrazspor’un bütçe sıkıntısı olmaz. Ayrıca söz verip de uygulamayanları da teşhir etmek lazım. Az önce Konya Taraftarlar Dernek Başkanı Ekrem Coşkun bağlandı. Düşüncelerine katılıyorum. Süreyya Vekilde bu iş için çok çaba sarf etti. Bülent Başkanımız zaten hangi işe girse başarılı olur. Ben bire bin kefilim. Başarılar diliyorum” dedi.

ÖZAYDIN: HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA NE GEREKİYORSA YAPILMALI

Isparta Davrazspor 2. Başkanı Mustafa Özaydın ise yönetim ve teknik kadroya toplantı yapıldığını belirterek, “Hedefler doğrultusunda ne gerekiyorsa yapılmalı. Süper Lig hedefi koymuştum. Bu hedefe ulaşmak için de verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Bizler sözümüzün arkasındayız.  Hocamızla görüştük. 5-6 takviye gerekiyor. Hedefe ulaşacağımız isimlerle konuştuk.  İnşallah güzel gelişmeler olacak” şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Isparta Davrazspor farklı kazandı15 Ekim 2017 Pazar 17:13
 • Sporun enlerine ödül15 Ekim 2017 Pazar 13:05
 • Sahip çıkılmazsa yuvadan uçacaklar09 Ekim 2017 Pazartesi 09:25
 • Dostluk yemeğinde buluştular05 Ekim 2017 Perşembe 10:05
 • Sporda başarının sırrı ekip ruhunda gizlidir30 Eylül 2017 Cumartesi 09:35
 • Isparta Davrazspor sezona iyi başladı24 Eylül 2017 Pazar 22:01
 • Davraz boğaları sahaya iniyor23 Eylül 2017 Cumartesi 10:33
 • Şampiyonluk primi 1 Milyon Lira21 Eylül 2017 Perşembe 10:00
 • Isparta Davrazspor’un lig maratonu başlıyor18 Eylül 2017 Pazartesi 10:55
 • Isparta Davrazspor'da orta sahaya takviye05 Eylül 2017 Salı 10:38
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim