16 Haziran 2019
  • BIST 90.787
  • Altın 254,429
  • Dolar 5,8790
  • Euro 6,5887
  • Isparta 18 °C
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 28 °C

Biz kazanacağız

Biz kazanacağız
Biz kazanacağız

Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Avukat Faruk Algınkılıç, İlimizin trafik, işsizlik, toplu konut, hava kirliliği, ulaşım, otopark gibi birçok konuda sorunu bulunduğunu ifade ederek, “Biz kazanacağız ve hep birlikte Isparta’mızın biriken, bugüne kadar çözülemeyen en öncelikli sorunlarından başlamak üzere her türlü sorununu çözmek bize nasip olacaktır. Kentsel dönüşüme önem vereceğiz. İşsizliği önleyici istihdamı artırıcı birçok yatırım ve önlemler alacağız. Tüm halkımızı yönetime dahil etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
 
 
 
 
Saadet Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Avukat Faruk Algınkılıç, yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler yaparak, vatandaşın derdini dinliyor. Vatandaşlara projelerini de anlatan Algınkılıç, seçimi kazanması durumunda Isparta’nın temel sorunları olmak üzere birçok problemini çözebileceklerini söyledi.
VATANDAŞ SİYASİLERE GÜVENMİYOR
Vatandaşların siyasilere karşı güven sorunu olduğuna değinen Algınkılıç, “17 yıldır iktidarda olunduğu halde ITKM’nin açılamaması ancak biz istesek  bugün açarız, toplu konut sorununu biz çözeriz. Hızlı tren ve Antalya- Burdur duble yolu biz açarız. Demelerinin üzerinden  bunca zaman geçmesine rağmen bugüne kadar halen bir çözüm üretilememesi  ve bugün maaşa zam işe son denilen bir asgari ücret artışının olduğu bir döneme denk gelmesi kısacası adayların yanlış zamanda ve yanlış yerde saf tutmaları toplum nazarından kaçmamakta ve partinin adaya, adayın partiye ihtiyacı vardı. Demeleri  milletimizin artık siyasilere güvenmediği ve inşallah kendi bildiğini yapacakları, kendi kalplerinden geldiği gibi oy verecekleri bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Demektedirler. Bunlar da gösteriyor ki adaylarımız ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar inşallah kazanan milletimiz olacak. Biz kazanacağız ve hep birlikte Isparta’mızın biriken, bugüne kadar çözülemeyen en öncelikli sorunlardan başlamak üzere sırasıyla istihdam dahil her türlü Isparta’mızın sorununu çözmek bize nasip olacaktır” şeklinde konuştu.
TÜM DAVALARI ANLAŞMA YOLU İLE GERİ ÇEKECEĞİZ
Seçilmesi durumunda uygulamak istediği projelerinden başlıklar halinde bahseden Algınkılıç, şunları söyledi: “Yine biz belediye başkanı olduğumuzda belediyemizle tüm vatandaşlarımızla arasındaki belediyemizin anlaşmazlık konusu davalarını karşılıklı, oturarak, anlaşarak çözeceğiz. Varsa alacakları, hakları ödeyeceğiz ve tüm davaları bu şekilde anlaşma yolu ile geri çekeceğiz.          Ve yine tüm boşanma davaları ile alakalı taraflara vatandaşlarımıza ulaşıp, maddi sıkıntıdan veya buna benzer sıkıntılardan kaynaklı tüm davaları anlaştırıp elimizden geldiği kadar uzlaştırıp aile yuvalarının da yıkılmaması için elimizden geleni belediyemiz olarak yapacağız.
ESNAFIMIZI KİRADAN KURTARACAĞIZ
                Yine yeni sanayi sitesini yeni yapacağımız ortamı ve alanı daha kullanışlı sanayi sitemize inşaatını bitirdikten sonra esnafımızın da rızasını alarak tek tek kira öder gibi uygun koşullarla esnafımıza teslim edip mülk sahibi yapacağız. Kiradan kurtaracağız. Ve yine Isparta’mıza çok büyük bir alan açmış olacağız. Ayrıca kuracağımız yeni sanayi sitemizde mobilyacılar, memerciler vs. ayrı ayrı yerlerde ve birbiri ile bir bütün olacak şekilde iş tutacaklar.
BİRÇOK PROJEMİZ VAR
                Kaldırımlardaki tüm ağaç ve fidanları uygun bir şekilde park ve bahçelerimize dikip kaldırımlarımızı rahat bir şekilde yürüyebileceğimiz, gidebileceğimiz hale getireceğiz.
Tüm mahalle aralarımızdaki kot farkından dolayı su birikintisi olan yollarımızı düzgün hale getireceğiz.
                Eğirdirimiz ve Gölcük tabiat parkımızla alakalı çok ciddi çalışmalar yapıp, yakın köy ve beldelerimizle ortaklaşa protokol imzalayıp, Ispartamıza dışarı illerden günübirlik turlar organize edeceğiz.
                Ispartamızı asıl diğer illerde ve yabancı ülkelerde güzel bir şekilde tanıtıp, şehrimize çekip, ekonomiye kazandıracağız.
                Şehrimizin hava kirliliğinin önlenmesi için fabrikalar dahil elimizden ne geliyorsa gereğini yapacağız.
                Gıda bankası kuracağız ve tarımımızın ölmemesi bir an önce canlanması için elimizden geleni yapacağız.
                Doğalgazın sav beldemiz dahil yakın köy ve beldelerimize ulaşması için girişimlerde bulunacağız.
                İnternetin tüm şehrimizde etkin bir şekilde faal olarak kullanımını sağlayacağız.
                Atıl vaziyette duran ve temizliği, bakımı yapılmayan tüm park ve bahçelerimizi canlandıracağız. Etkin bir şekilde kullanacağız.
                Akkent mahallemiz ve tönge mahallemiz olmak üzere esnafımızı üzmeyecek şekilde tüm şehrimize değişim dönüşüm mağazalarımızı yayacağız ve etkin bir şekilde kullanacağız.
İŞSİZLİĞİ ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ALACAĞIZ
                Kentsel dönüşüme önem vereceğiz, hız vereceğiz.
                İşsizliği önleyici istihdamı artırıcı bir çok yatırım ve önlemler alacağız.
                Sosyal ve etkili aktiviteleri artıracağız.
                Tüm halkımızı yönetime dahil etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
Kesinlikle adam kayırma, adam ayırma vs hiçbir haksızlık ve adaletsizlik yapmayacağız.
Yaz aylarında artan sivrisinek vs haşerelerle etkin bir şekilde mücadele edip, çay boyu dahil tüm park ve bahçelerimizin temizlik ve bakımını etkin bir şekilde yerine getireceğiz.
Şehrimizdeki inşaat projelerine ve çarpık uygulama yapılarına son verip belli bir standart getireceğiz.
Şehrimizdeki gereksiz kasis ve tümsekleri kaldırıp daha etkin ve daha uygun geçişler sağlayacağız.
Kesinlikle toplu konut alanlarındaki hayvan ve kuş türü besleyen vatandaşlarımızın bu uğraşlarını şehir dışına taşımalarını sağlayacağız.
Köylerden ve dışardan hastanemize, askeriyeye gelen misafirleri ağırlayıp uğurlayabilecek esnaflarımıza zarar vermeyen misafirhaneler yapacağız.
TÜM HARCAMALARIMIZI BELEDİYEMİZE ASIP HALKIMIZA DUYURACAĞIZ
Ovacık belediyesi gibi her yıl tüm harcamalarımızı belediyemize asıp halkımıza duyuracağız.
Bizim öncelikli hedeflerimizden bir tanesi ve siyasi varoluşlarımızdan bir tanesi olan önce ahlak ve maneviyat öncülüğünde çalışmalar yapıp gençlerimiz ve toplumumuz için projeler geliştireceğiz.
Şehir merkezinde ve ulaşımda kullanılacak belediyeye ait bisikletler uygulamaya sokacağız.
Kesinlikle Isbaş’ da olduğu gibi ve belediyemizde görülen hiç çalışmadığı halde imza atıp para alan tüm personeli tespit edip sözleşmesini fesh edeceğiz.
Hayvanat bahçesi ile alakalı çalışma yapıp, Eğirdir Belediyemizle ortak hareket edeceğiz.
Tüm Türkiye’ de gül ve lavanta ürünlerimizin tanıtım ve satışını yapan mağazalar açacağız.
Tüm Ispartamızdaki evlerimizde evinden dışarı çıkamayan ve evinde iş yapmak isteyen ailelerimizi ve vatandaşlarımızı tespit edip yerinde üretim yapacağız
Belediyemizin internet sitesini dilek ve şikayet butonunu etkin bir şekilde kullanacağız.
Belediyemize ait mülklerdeki kirasını ödemeyen ve  yandaş bir şekilde kayrılan kiracılardan belediyemizin alacağını alıp, gereğini yapacağız.
ÜRÜNLERİMİZİ DÜNYA PİYASASINA PAZARLAYACAĞIZ
Tüm şehrimize çöp bidonlarının yanında bayat ekmekleri de koyabilecekleri ve ayriyeten ayrışım yapabilecekleri kutular koymak
Kesinlikle kirazımızın sapı, elmamızın kurusu gibi önemli gelir elde edilebilecek ürünlerimizi dünya piyasasına pazarlayacağız.
Kaldırımların artık bundan sonra işgaline son vereceğiz.
Kesinlikle kafeler caddesindeki halıcı, kafe, pavyon, avm gibi iç içe girmiş işletmeleri birbirinden ayırıp ayrıştıracağız.
Ispartamıza ve parklarımıza tırmanma duvarı, tiyatro, yüzme havuzu vs gibi daha etkin sosyal aktiviteler sağlayacağız.
AŞEVİ VE HALK EKMEK SİMİT FABRİKAMIZI AÇACAĞIZ
Park ve yürüyüş alanlarımızdaki uygun çay ve ihtiyaç giderebilecek zaruri eksiklikleri hızla tamamlayacağız.
Eğitime kesinlikle önem verip özellikle ilköğretim çağındaki yoksul aile çocuklarının tüm ihtiyaçlarını gidereceğiz.
Ispartamıza bir an önce belediyemize ait aşevi ve halk ekmek simit fabrikamızı açacağız.
Ayrıca birçok soruna ucuz ve basit, pratik çözümler üretip Isparta’mızın başlıca sorunları olan trafik, işsizlik, toplu konut, otopark, hava kirliliği, ulaşım, kira pahalılığı gibi ana konular yanında asıl yukarıda saydığımız alanlarda da çalışmalar yapıyoruz ve inşallah bu seçimi kazanıp ,halkımıza biz hizmet edeceğiz.”
 
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim