24 Nisan 2018
  • BIST 110.231
  • Altın 174,494
  • Dolar 4,0907
  • Euro 4,9982
  • Isparta 24 °C
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 28 °C

‘Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Tayyip Erdoğan’dır’

‘Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Tayyip Erdoğan’dır’
‘Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Tayyip Erdoğan’dır’

Isparta’da İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Teşkilatlardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “En azından AK Partililer olarak bizim kellemizi almadan Tayyip Erdoğan’ın kellesini de alamayacaksınız. Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

Teşkilatlardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Isparta’da partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Iyaş Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Milletvekili Said Yüce, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik,  İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat,  belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleriyle partililer de katıldı.

AK Parti kadrolarını Türkiye’de 14 yıla değişimi ve dönüşümü gerçekleştirdiği için birilerinin rahatsız olduğunu, planlarını bozulduğunu belirten Ataş, “Onun için 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Tarih boyunca ne zaman Türkiye istikrara, kalkınmaya gelişmeye yüz tutmuş bölgesinde söz sahibi olmaya başlamışsa sürekli bu müdahaleler yapılmıştır. Bunların hiç birinde pes etmedik pes etmeyeceğiz. Bizden önceki dönemlerde de bu müdahaleler gerçekleşmiş her 10 yılda bir Türk siyasetine demokrasiye müdahale etmek gelenek haline gelmiştir. AK Parti bu geleneği bozan bir kadro olarak siyasi tarihe geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. Herkese nasip olmaz.  Allah korusun başka bir partide de siyaset yapabilirdiniz. Ama siz dünya lideri Cumhurbaşkanımızın  kurdu partide görev yapamaya layık insanlarsınız. 14 yıllık süreçte Türkiye’ye kazandırdıklarımızın belki farkında değiliz. Ama siyasi tarih yazıldığında o tarihe alın terinizi dökmüş emeklerinizi vermiş kahramanlar olarak geçeceksiniz.  Siz Türkiye’yi eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye her alanda 80 yılda yapılamayan işleri 14 yıla sığdırmış kadroların içindeki ak kahramanlarsınız. Sizler 2002’den önce memura maaşını veremeyecek duruma gelen  Türkiye’yi o pozisyondan alıp IMF’ye borç verebilecek, kişi başı milli geliri 10 bin dolara çıkaran,200 bin derslik yapan, 5 yıldızlı otel konforunda hastaneleri bu ülkeye kazandıran insanlarsınız” diye konuştu

MİLLET ‘TAYYİP ERDOĞAN’I YEDİRTMEYECEĞİZ’ DEDİ

Ak Parti’nin yaptıklarını geçmişi unutmadan çok iyi anlatılması gerektiğini kaydeden Ataş, “ Darbe girişimini hep birlikte yaşadık. Allah’tan başımızda Recep Tayip Erdoğan gibi bir lider vardı. Eğer Tayyip Erdoğan  bu ülkenin başında olmasaydı diğer liderler bu süreci yönetemezdi. CHP’li arkadaşlarımız bile ‘evet  CHP’liyim ama Erdoğan’a dua ediyorum’ diyor. MHP’li dostlarımız da aynı şeyi söylüyor. Eğer o olmasaydı bu ülkede hiç birimiz buralarda olamayacaktık. Onun için 15 Temmuz bu millete onların bu ülkeye yaşattıklarını unutmadık unutmayacağız. Kahramanca göğsünü siper eden hiçbir fark gözetmeksizin ilk defa AK kadroların sokaklara döküldüğü o gün,  Sayın Cumhurbaşkanımızın  vatandaşları meydanlara davet etmesini ardından herkes sokaklara döküldü. Vatanı, bayrağı, bu ülkenin geleceği için döküldü. Bu millet göğsünü siper etti. Ölümü öldürdü. ‘Buradayım ne yapacaksan yap Adnan Menderesi yedirdik ama Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceğiz’ dediler. 241 şehit verdik.  Kurtuluş Savaşını o gece yaşadık” dedi.

TÜM PLANLARI AK PARTİ’NİN ÖNÜNÜ KESMEKTİ

2007 yılında AK Parti’nin göstereceği aday Cumhurbaşkanı seçilmesin diye e-muhtıra verildiğini burada AK Parti’yi püskürtmenin, millete mesaj vermenin hedeflendiğini söyleyen Ataş, “ Zannettiler ki geçmiş dönemlerde olduğu gibi sorunları halı altına süpüren lider var. Ama duvara tosladılar.  Hükümetten gereken cevabı aldılar. Ak Parti’yi kapatmaya çalıştılar. Anayasa Mahkemesi’nden sonuç  alamadılar. Rahat durmadılar. 2013 yılında Taksim’de 12 ağaç kesilecek yeri değişecek diye bir kaos ortamı planladılar. Hayatlarında bir ağaç dikmemiş zihniyetti kimseler böyle kaos ortamı hazırladılar Türkiye’yi karıştırmaya çalıştılar. Bu hesapları da tutmadı. Rahat durmadılar. Aynı planları yapanlar 17-25 aralık tezgahını ortaya koydular. Hükümete  yönelik darbe planı gerçekleştirmek istediler. Hesapları tutmadı. FETÖ denen terör örgütü mensupları  nasıl CHP’ye MHP’nin bir takım mensuplarına bir takım video kasetlerle şantaj yaptılarsa 17-25 Aralıkta da aynı şerefsizliği, ahlaksızlığı tezgahlayama çalıştılar sonuç alamadılar. MİT Tırlarına operasyon düzenlediler. Bu şerefsizlik ve alçaklığı yapanlar FETÖ’nün çeteleriydi .  MİT Müsteşarına operasyon düzenlemeye kalkıştılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın  ameliyata  gireceği saatlerde, MİT müsteşarına  kelepçe takarak,  ardından sayın Genel Başkanımıza,  Başbakanımıza gerekli operasyonlar yapmak istediler.  Onların hesapları varsa Allah’ın da hesabı da vardı. Bundan da sonuç alamadılar. Cumhurbaşkanlığı seçim  sürecinde çatı aday ortaya çıkardılar. Ama ben iddia ediyorum. O adayla görüştükleri güne kadar ne Sayın Bahçeli ne Kılıçdaroğlu, çıkardıkları adayın elini sıkmadılar. Birileri onlara bu adayın çıkmasını önerdi. Tüm planları ortak aday Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmekti. İlk defa cumhur yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanını seçti.  ‘ Hazirana gelinceye kadar 3 genel seçimde  muhalefet partileri  iktidar olma şansı yakalayamadılar. Demokratik  yollarla iktidar olamayacaklarını anlayınca, üst akılları bir plan yaptı. HDP’ye destek vererek HDP’nin barajı aşmasıyla AK Parti’nin iktidar olma yolunu kapatma planını yaptılar ve başarılı oldular.  O üst aklın hazırladığı plan çerçevesinde İstanbul’da bazı sandıklarda HDP birinci çıktı. Kim yaptı bunu üst aklın rol planlayıcıları. Bunların hepsi Türkiye’de 14 yıllık iktidarı döneminde hizmet veren siyasi partinin önünü kesmek için yapıldı.  Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunda sonuç alamayanlar ‘nasıl planlarımızı Türkiye’de uygularız AK Parti olduğu sürece Türkiye’yi işgal etme,  başka ülkelere peşkeş çekme şansımız yok’  bunu bildikleri için hain planlarını uygulamaya koydular.  7 Haziran 1 Kasım arasında Türkiye’de bir kaos ortamı yaşandı. Ama  1 Kasım seçimlerinde bu hata telafi edildi” dedi.

ALÇAKTIRLAR ŞEREFSİZDİRLER

TSK’nın içine sızmış asker kılıklı çetelere nisan demeye dilinin varmadığını aktaran Ataş, “ Çünkü şehit kanlarıyla yoğrulmuş  bu ülkede doğmuş bir insan bu ülkenin Meclisine bomba atamaz. Cumhurbaşkanı Külliyesine bomba atamaz. Özel Harekat’ı bombalayıp özel hareket polisini şehit edemez. Bunlar bu ülkenin insanı olamaz. Bunlar alçaklardır şerefsizlerdir. Alçak desen alçaklara yazık şerefsiz desen şerefsizlerde yazık. BU ülkenin ödediği vergilere alınan silahları bu ülken insanlarına doğrultanlar  alçaklardır. Ben Ispartalı vatandaşlarımızı o gece verdiği şanlı direnişten dolayı tebrik ediyorum. Eğirdir’de bulunan birlikten Türkiye’nin muhtelif yerlerine sevkiyat yapılacaktı. Ama Siz onların geçişine fırsat vermediniz. Siz o gece burada tarih yazdınız.  Sizleri kutluyorum” diye konuştu 

AK PARTİ İÇİNDE HAİN BARINDIRMAZ

Hainlerin, ihanet çetelerinin ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin kalbinden Tayyip Erdoğan sevgisini asla söküp atamayacaklarını belirten Ataş, “  En azından AK Partililer olarak bizim kellemizi almadan Tayyip Erdoğan’ın kellesini de alamayacaksınız. Bu ülkede en son kellesi alınacak kişi Tayyip Erdoğan’dır. Asla hiç birinin oyununa gelmeyeceğiz. Bu oyunları bozacağız. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili tehlike geçmiştir. Ancak başka planlar tehlikeler vardır ve olmaya devam edecek. Biz iktidarda olduğumuz sürece bu tehlikeler olmaya devam edecek. Onun için tedbirli olacağız uyanık olacağız. Birbirimize öyle kenetleneceğiz ki  aramızdan hava su bile sızmayacak. Bu birlik beraberliğimizi  hazmedemeyenler son zamanlarda AK Parti içinde FETÖ’cüler ne zaman temizlenecek demeye başladılar. AK Parti’nin içinde FETÖ’cü varsa , AK Parti kadroları kendisi temizler. O seni ilgilendirmez. AK Parti’ye akıl vermeye  kalkışmayın bizim akıl almaya ihtiyacımız yok.  Onlar kendi iradeleriyle partilerini yönetirler. Sanki  FETÖ’cüler AK Parti içinde yuva kurmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar.  Bu oyunlara gelmememiz gerekiyor.  İl ve ilçe yönetimleriyle  sürekli görüşüyoruz. Varsa aranızda böyle insanlar diye rapor istedik.  Raporlar da geldi. AK Parti yapması gerekeni yapar . AK Parti içinde hain barındıran parti olmamıştır. Bundan sonra da barındırmayacaktır. Onun için herkes rahat olsun. Milletimiz rahat olsun. Bu konuda hassas olduğumuzu herkes  biliyor. Biz Recep Tayyip  Erdoğan’ın kurduğu partide siyaset yapıyoruz. Onun hassasiyeti neyse bizim hassasiyetimiz de odur” görüşünü iletti.  

TEŞKİTAMIZDA FETÖ’CÜ YOK

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun,  kendilerine görev verildiğinde o tarihe kadar görev yapan teşkilat  mensuplarını küstürmeden emektarları  kucaklayan bir anlayışla duruma baktıklarını belirterek, “Tüm süreçte bu parti siyasi hayatına başladığı tarihten itibaren çok önemli katkılar sunan emektar kardeşlerimizin emeği her şeyin üzerindedir saygıya ve övgüye layıktır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 55 oy alarak Isparta’da başarı kazandık. Kongre sürecimiz başladı. Hassasiyetle yeni yönetimleri oluşturduk. 17-25 Aralık süreci ardından yaşadığımız olaylarda özelikle ihanet şebekesi içinde yer alan aktörler varsa bunların teşkilattan uzak tutulması noktasında gerekli hassasiyeti gösterdik. Bunun anlamını bugün çok iyi kavrıyoruz. Bugün o meşakkatli süreci yaşadıktan sonra geriye dönüp baktığımızda Isparta’da o ihanet şebekesine bulaşmış gruba mensup insanların teşkilatımızda yer almadığını ördük. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde bir es noktası oldu ve 1 Kasım’da yeniden yapılan seçimle yüzde 53 oranıyla bu seçimi başarıyla tamamladık. Seçimlerin ardından üyelerimizi ziyaret ettik. Onlarla yeniden temas kurup dertleşme imkanını yakaladık” görüşünü iletti.   

DİNAMİK BİR TEŞKİLATA SAHİBİZ

 Hiç beklemedikleri bir anda 15 Temmuz gecesini yaşadıklarını kaydeden Zabun, “ O gün gerçekten Isparta olarak kısa sürede organize olduk.  Ispartalı hemşerimizle en önde AK Partili teşkilat mensuplarımızla kısa sürede organize olarak bu süreci bastırmayı başardık. Bunun detaylarını bugün daha iyi görüyoruz. 15-20 dakika gibi kısa sürede belki de başka tehlikeleri bertaraf etmiş olduk. 51 bin civarında üyemiz mevcut.  Tüm birimlerde teşkilatlanama yapısını tamamlamış bulunmaktayız. Teşkilatımızın dinamik yapısının olduğunu 15 Temmuzda organize olmasından anlayabiliyoruz. Henüz Başbakan ve Cumhurbaşkanımızdan mesaj gelmeden hemşerilerimiz meydanlara her şeyi göze alarak indiler. O gün meydanda görülen tablo artık bedeli ne olursa olsun bu aziz milleti bu tür girişimlerden kurtulmalı tavrı, cesareti ve kararlılığıydı” dedi.

ÇÜNKÜ BİZ İNSANIZ

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Saraç da, şehit aileleri, yaşlı, engelli, mülteci ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Mülteci ziyaretleri çok önemli. Cumhurbaşkanımız  ‘kimse kapısını açmasa bu mazlumlara biz kapısını açacağız dedi. Çünkü biz insanız’ dedi. Karşısında ki liderleri çok ezici bir söz söyledi. Biz her mülteci kapısını çalışımızda, yetim başı okşadığımızda bu sözü hatırlayacağız. Çünkü biz insanız”  diye konuştu.

HİZMETLER VATANINIZ VARSA OLUR

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, 2016 asfalt programı kapsamında köylere 160 km’lik asfalt hizmeti verdiklerini belirterek “Mayıs ayında birinci etapta 3 milyon 400 bin TL’lik araç hizmete girdi.  Yine ikinci etapta 6 milyon 500 bin liralık 12 araç daha milletimizin hizmetine sunuldu.  Amacımız kırsal alanda yaşayan vatandaşımızın yaşam kalitesinin artırılması kırsal kalkınmanın güçlenmesi için en iyi hizmeti sunmaktır. Önümüzdeki yıl için sıcak asfalt plenti,güneş enerji sistemleri, çok amaçlı düğün salonları, meyve sebze alım merkezleri, çocuk oyun parkları oluşturmaya devam edeceğiz.  Davraz Kayak Merkezi’nin geliştirilmesi ve 40 yılık hayal olan Melikler Köprüsünü iki ayda hizmete sunacağız. Vatanınız varsa bu hizmetlerin hepsi olur. Vatanınız yoksa bir şey yapamazsınız.  Her ne kadar ülkemiz ve aziz milletimizin üzerine hain planlar kuran FETÖ ve hain odaklar tarafından oyunlar oynansa da Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ve onların dava neferleri olarak bizler bu vatan savunmasında aziz milletimize  sorumluluğumuzu hiçbir zaman unutmayacağız. 15 Temmuz akşamı tüm dünyaya sergilediğimiz  istikbal ve istiklal  mücadelesinde nasıl demokrasimize sahip çıktıysak bunları her zaman yerine getirebiliriz. Ancak onlar hiç bir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar. Söylenecek çok söz var. Bizim sevdamız milletimiz. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Diri olacağız. Bir olacağız beraber olacağız” şeklinde konuştu.

YERLİ MİLLİ MESELESİ İYİ ANLAŞILDI

 AK Parti Milletvekili Said Yüce,  Türkiye’ye yönelik her türlü düşmanca faaliyetlere bakıldığında Sayın Cumhurbaşkanının yerli ve milli meselesinin çok iyi görüldüğünü belirterek, “Geçmişte yerli ve milli liderler oldu. Onların başına gelenleri  hepimiz hatırlıyoruz. Ama bu sefer aynı özelliklere sahip olan bir iktidar ve tüm mensuplarıyla öyle bir kadro işin başında.  Geçtiğimiz günlerde ‘Dünya 5’ten büktür’ diye haykıran bir Cumhurbaşkanı ve tüm mazlumlara kucak açan bir Türkiye. Hazmedilemeyen bu” şeklinde konuştu.

ONLARIN HESAPLARINI BOZAN BİR TÜRKİYE

Bir emekli albayın ikinci bir darbe giriminden bahsetmesinin  belki imkan dahilinde olabileceğini ama bu konulara  başka türlü yaklaşılması gerektiğini savunan Yüce, “Şu anda FETÖ ile yapılan mücadeleye bakıldığında Türkiye Cumhuriyet devleti bu tür girişmelere pabuç  bırakmayacağını göstermiştir. Eski Türkiye’de kendi içinde yaşayan düşmanlarının planlarını bozmaya kudreti olmayan bir Türkiye vardı Yeni Türkiye ise İslam dünyasına liderlik yapan zalimlerin önüne geçen dünyaya haykıran bir Türkiye odu. İşte onları rahatsız eden onların hesaplarını bozan bir Türkiye. Onun için bu noktaya dikkat etmek zorundayız.  Etraftaki algılara  itibar etmeyelim. Mutlaka tedbiri elden bırakmayalım  ama milletimize ümitsizlik aşılayan algıların önüne geçip bu tür haberlerin yayılmasın önleyelim. Artık bu ülkenin başına bir şey  getiremeyecekler. Bu millet sağlam bir duruşla tüm düşmanları titretti. Artık  Allah’ın izniyle hiçbir  halt edemeyecekler” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim