24 Mayıs 2018
 • BIST 101.892
 • Altın 190,254
 • Dolar 4,6043
 • Euro 5,3842
 • Isparta 22 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 19 °C
 • İzmir 21 °C

CHP'de iş savaş çıktı

CHP'de iş savaş çıktı
CHP İl Başkanı Vedat Şenol, yerel seçimlerde yaşadıkları hüsranın faturasını eski Milletvekili Coşkuner, eski İl Başkanı Erdoğan ve mevcut Milletvekili Öner’e kesmişti. Erdoğan yanıt olarak, “Dereyi geçerken at değiştirilmez” derken Coşkuner ise “Arpa ekm

30 Mart Yerel seçimlerinde Isparta’da beklediğini yakalayamayan CHP’de sular durulmuyor. İl Başkanı Vedat Şenol, önceki gün düzenlediği basın toplantısında eski milletvekili Mevlüt Coşkuner ve eski İl Başkanı Yusuf Erdoğan’a ateş püskürmüştü. Coşkuner ve Erdoğan’da dün basının karşısına çıkarak Şenol’a cevap hakkını kullandı.

DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

İlk olarak konuşan Mevlüt Coşkuner acı bir tabloyla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Bu konuları parti içinde tartışmak isterdim ama arkadaşımı ucuzluklarını, beceriksizliklerini örgütsüzlüklerini kendilerinin örgüt savurganlığından kaynaklanan başarısızlıklarını birilerini üzerine yüklemeye kalkması daha acıdır.  Bizim kırmızıçizgimiz Coşkuner diyenler bizim bir şey olduğumuzu söylemeye kalkışıyorlar ama ben örgütümle, Isparta ile Türkiye ile bir şeyim. Geriye dönüp baktığımızda bu arkadaşımız aday olduğunda kırmızı çizgimiz Mevlüt Coşkuner dedi. İlk seçildikten sonra kendisi sizlere ‘Coşkuner’in küstürdüklerini topluyoruz’ dedi. Benimle mesafe koymuş, sanki orayı ele geçirmek istercesine,  Coşkuner’i bertaraf etmiş anlayışıyla hareket eden arkadaşımız şimdi bu yükü bize yüklüyor. Önce ben ne yaptım nerede eksiğim var diye bakmalı. Arkadaşımızın kendisine  bakması gerekir. Kırmızı çizgi olayından başladık. Önce Senirkent ilçe başkanını aldık. Daha sonra Gelendost ilçe örgütünü aldık. Daha sonra kendi içimizde Merkez İlçe Başkanını aldık. Yönetime istifasını verdirdik. Bir sürü entrikalar. Parti için demokrasiden bahsettik ön seçim diye sandık koyduk. Ön seçimde birinci olmayan arkadaşları birinci sıraya koydu. Seçim arifesinde dereyi geçerken at değiştirilmez. Sayın Başkan geline benziyor; Hem ağlıyor, hem gidiyor” dedi.

SEN İSTİFANI VERECEKSEN VERİRSİN

Şenol’a tavsiyelerde bulanan Coşkuner, “Kendisine tavsiyem örgütü nasıl toplaması gerektiği  Isparta’da kırgın arkadaşlar veya oyum nereye gitti diyen insanları bir yere getirmek için değerlendirme yapmasıdır. Kendisi genel merkeze il örgütüne sığınıyor.  İstifamı verecektim kabul etmediler diyor.  Cümlenin önünü söylemeyeceğim arpa ekmeği bahaneymiş. Sen istifanı vereceksen verirsin. Bizim böyle bir talebimiz yok kendi kendini söylüyorsun kendi kendini avutuyorsun. Bizim dönemimizde bu arkadaşlar yoktu.  Kimseyi eleştirmedik yolumuza devam edelim dedik. Bizim gördüklerimizi bu arkadaşlar görmedi  bize cephe alanlar Burdur’da oy kullananları. Biz oraya dönüp bakmadık. Yolumuza devam ettik” dedi.

SAMANLIK SOSYALİSTİ

Şenol’da devrimciliğin ‘D’si  olmadığını belirten Coşkuner, “Olsa olsa samanlık sosyalisti olur. O kendisini toplasın bizlik bir şey varsa biz gerektiği zaman yapmasını biliriz. O görmedi. Ben geldim. Aksu, Ş.Karaağaç, Yalvaç, Gelendost Eğirdir oraları gezdim ziyaret etim arkadaşları. Ben gerektiği yerde gerektiği zaman bulunurum. O beni yönetecek ne beyne sahip ne de  ben ona bağlıyım.  Isparta halkı bana bir şey desin hangi partiden olursa olsun onların söyledikleri kabulümdür. Ama il başkanının beceremediği için sebep araması beni ilgilendirmiyor. Isparta halkı beni, ben Isparta halkını bilirim. Hangi kapıyı çalarsanız çalın Coşkuner hakkında söyleyecekleri bellidir”  diye konuştu. 

BİZİ AKP’DEN DAHA TEHLİKELİ GÖRMESİNİ HAZMEDEMİYORUM

Şenol’a bir cevap da eski CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, CHP gibi dev bir çınarı budamaya kimsenin hakkını olmadığını söyleyerek “CHP’nin şaha kalktığı bir dönemde açıklama yapmak isterdim. 20 aydır bir açıklama yapmıyorum. Çünkü  CHP’ye en ufak bir zarar verebilirim endişesiyle dikkat etmeye çalıştım. Sayın İl başkanı basın açıklaması yaptı. Yerel seçimlerin sonucunda  partimizin tüzüğüyle, kültürüyle alakası olmayan bir anlayışla basın önünde CHP’ye eften püften konularla masaya yatırmıştır. Sayın İl Başkanı uzun döneme CHP’den kopup gittiği için  CHP’nin geleneğini kültürünü geçmişini de unutmuştur. Pazar günü yapılan seçim sonucunda ne yapacağız diyen arkadaşlara şu telkinde bulunmuştuk. CHP dev bir çınar onu da yönetenler var. Elbette onlar önümüzdeki günlerde CHP’nin il başkanı genişletilmiş bir toplantı düzenler. Tüm arkadaşlar eksiğini fazlasını kendi arasında tartışır dedim. Yapılması gereken buydu. Fakat kendisinin dünkü vekilleri dünkü yöneticileri hedef tahtasına koyup sanki AKP’den daha tehlikeli anlayışıyla görmesini CHP’li olarak hazmedemiyorum” şeklinde konuştu.

BİZ SEÇİME GİDERKEN ONLAR ÜYE BİLE DEĞİLDİ

Şenol’un kendi yanlışını, beceriksizliğini, birilerine yıkmaya çalıştığını ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemde ülke gündeminde çalkalanan hırsızlık, yolsuzluk, rüşvetin Sayın Başbakan tarafından komplo, montaj olarak atılması gibi il başkanı başarısızlığını dünkü milletvekiline, il başkanına, bugünkü milletvekiline yıkmaya çalışıyor. Mantık aynı, zihniyet aynı. Başarısızlığı başkasını üstüne atmaya hakkı yoktur. Biz 2009’da seçime giderken bu arkadaşlar CHP’nin üyesi değildi. Ama biz başarısızı olduk bunlar yardım etmedi demedik. Şu arkadaş CHP aleyhinde çalıştı demedik. CHP’ye sevdalı olan, ilkeleri olan kişi sandığa vardığında başkasına oy verecek karakterde değildir. Ama il başkanı bunu bilecek kapasitede değil.  Manşetleri görünce ağlayasım geldi. CHP bu manşetlerle gündeme gelmemeliydi. Bunun sorumlusu geçmiş milletvekilleri değildir Sayın İl başkanıdır.  Benim il başkanlığım döneminde bir takım karalamalarla bana iftira atmaya kalkması onun densizliğidir: Bizim zerre kadar suçumuz olsaydı hiç çekinmeden Cumhuriyet Savcılığına kadar götürürdü. Biz CHP’nin bayrağını aldık. Her seçimde ileri götürdük. İl Başkanı olduğumuzda genelde 28 bin oyumuz vardı. 2007’de 32 bin oya çıktık. 2009 seçimlerinde üç ilçe aldık. Genel seçimde 57 bin 700 oy verdik. Arkadaşlar bu oyun üzerine ne koyduklarını ifade etmeliler. Yoksa birilerine çamur atarak olmaz. Önümüzdeki günlerde de il başkanı genişletişmiş toplantı yapmak zorunda. Arkadaşlar da o toplantıda oturup sorunlarını tartışır. O yapmazsa  birileri yapar. Çünkü CHP sahipsiz değildir. O dev çınarı kimseye budamaya hakkı yoktur. Budatmayız. Sayın İl Başkanı aynaya bakacak. Söyleminin arkasında duracak. 57 bin oydan bir oy aşağı alırsam gereğini yapacağım dedi. CHP’yi Isparta’da ne duruma düşürdüğünü hepiniz görüyorsunuz.” 

İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Şenol’un istifa etmesi gerektiğini de belirten Erdoğan, “Önümüzde seçim var. Cumhurbaşkanı seçiminde Başbakan, genel seçimleri büyük olasılıkla birleştirecek. Böyle bir seçime bu anlayışla gidilmez. Vekilleri hedef tahtasına koyarsan bu seçimleri götüremezsin. Isparta’da yeni bir kana ihtiyaç var. Buna CHP’liler oturur karar verir’ dedi.

BIRAKIN ÇAĞIRMAYI SELAM BİLE VEMEDİLER

Şenol’un kendisine çağrı yapılmasına rağmen seçim çalışmalarına katılmadığı yönündeki açıklamalarına ise Erdoğan, “CHP’den birilerinin bana gelmesi gelmemesi beni  çok bağlamıyor. Ben CHP’nin her yerde neferi olmaya çalıştım ama gelmeyi bırakın bir telefon  bile etmediler. Dükkanımın önünden geçerken merhaba bile demediler. Ben CHP’liyim. Her yerde mücadele ettim etmeye de devam edeceğim. Davet ettim gelmedi diyor. Kendi arkadaşıyla çalışmayan o arkadaşını kovan bir zihniyetin dünkü il başkanına bakış açısı kamuoyu tarafından bilinen birinin eski il başkanını çağıracağı ne kadar gerçek onu da sizin takdirine bırakıyorum” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • İşte MHP adayları18 Mayıs 2018 Cuma 02:56
 • Milli mücadele ruhu ile sahadayım17 Mayıs 2018 Perşembe 11:15
 • ‘Isparta 25 Haziran’da TBMM’de iktidardan 4 vekil ile temsil edilecek’09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:18
 • 4 kontenjan 76 aday adayı07 Mayıs 2018 Pazartesi 12:32
 • MHP aday adayları güvenlik soruşturmasından geçirilecek07 Mayıs 2018 Pazartesi 11:04
 • Şenol aday adayı04 Mayıs 2018 Cuma 10:07
 • Mevcut vekillerin durumu ne olacak?03 Mayıs 2018 Perşembe 13:03
 • Rozeti taktı adaylığını açıkladı30 Nisan 2018 Pazartesi 15:10
 • İŞTE AK PARTİ'DE ADAY ADAYI LİSTESİ30 Nisan 2018 Pazartesi 08:36
 • İsa Yalçın aday adayı olmayacak28 Nisan 2018 Cumartesi 11:54
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim