25 Mayıs 2018
 • BIST 101.090
 • Altın 200,828
 • Dolar 4,7878
 • Euro 5,6116
 • Isparta 17 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 16 °C
 • İzmir 22 °C

CHP'ye zafer taahhüt ediyorum

CHP'ye zafer taahhüt ediyorum
Isparta'nın sahipsiz bir kent olduğunu iddia eden Milletvekili Aday Adayı Mustafa Ceyhan, ön seçimden milletvekili adayı olarak çıkması durumunda Isparta'daki CHP'lilere zaferi tattıracağını, sandıklarda başlarını öne eğdirmeyeceğini söyledi.

CHP'nin iddialı Milletvekili aday adayı İşadamı Mustafa Ceyhan, Basın Kulübü'nün canlı yayın konuğu oldu. İlk kez CHP'de siyaset yapmadığının altını çizen Ceyhan, 15 yıldır bu partiye oy verdiğinin altını çizdi. Daha önce de Eyüp'den belediye başkan adayı olduğunu belirten Ceyhan, ön seçimden galip çıkması durumunda CHP iktidarını Isparta'dan başlatacağını söyledi. İşte Ceyhan'ın açıklamaları:

SİYASETE 7 YAŞINDA BAŞLADIM

"Ben ilk kez gelip burada CHP üyesi olmadım. 15 yıldır CHP’ye oy veriyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’dan sonra üye oldum. Isparta’da siyasete gençlik kollarında Doğru Yol Partisi’nde başladım. İlk siyasi fotoğrafım 7 yaşında Demirel’in seçim otobüsünde çekilmiş. Annem Adalet Partisi Kadın Kolları Başkanıydı. Şehrin ileri gelenleri bizi davet ettiği için üniversiteye ara verdiğim dönemde aktif siyasete girdim. Sosyal bir insanım. İnsan biriktirmektir en büyük lüksüm. Genç yaşamında bana siyaset teklif ettiler. Yasaklar döneminde yasakların kaldırılmasında mücadele ettik. Tüm Türkiye’de Demirel’i mitinglerde 50-100 bin kişilik meydanlara ben anons ederdim. Bir kişiye konuşmasını da bilirim 100 bin kişiye konuşmasını da bilirim. Çok konuştum.  9. Cumhurbaşkanı saygı duyduğumuz büyüğümüz. Ama kendisine sormadım. Kendi kararımdır. Doğru Yol Partisi’nde Tansu Çiller genel başkan olduktan sonra dünya görüşümüz uyuşmadıktan sonra biz geri çekildik. Kısa dönem Demokrat Türkiye Partisi’yle ilgili bir süreç oldu ama aktif olmadım. Kamu ve üst kuruluşlarda yöneticilikler ve yönetici ortaklıklar yaptım.

BENİM HEP BİR

TARAFIM OLDU

Türkiye’nin değişik yerlerinde vazifeler ve iş yaptım. Hayatım boyunca taraf olmuşumdur. Taraf olmayanın taraftarı olmaz. Mutlaka her konuda tarafın olması lazım. Uygar ve medeni bir vatandaş olarak görüşümü hep söylemişimdir. Uzun yıllar aktiftim ama adaylık boyutuna gelmedim. Isparta’da adaylığım farklı bir süreç. Hem İstanbul ve hem de Isparta’da ilgi alaka çok oldu. Arkadaşlarımız beni davet etti. Siyaseti düşünüyor musunuz, aday olmayı düşünür müsünüz? dediler. Bende uzun süre arayış içerisindeydim. Arayışlarım devam ediyordu.

MECLİSTE TEK BAŞIMA OLSAM

HEPSİNE BEDEL İŞ YAPARIM

Siyaseti belli dönem yapılması gereken bir iş gibi görüyorum. Siyaset benim algıladığım üst bir memurluk değil. Milletvekilliği en üst derece memurluk olarak görmüyorum. Milletvekilliği siyasette insanın en aktif dönemde hissettiği dönemde çevresiyle yapılacak bir iş. Benim, eşim, dostum, arkadaşım şimdi bir yerlere geldi. Ankara’da bir devlet dairesine gidelim 2 kat çıkmadan arkadaşım denk gelir. Ben 20 yıl sonra aday olsam eşim, dostum emekli olmuş olur. Tüm eşimiz, dostumuz aktif olduğu dönemleri yaşıyoruz. 549 iktidar partisi milletvekili bir muhalefet partisi vekili de olsam onların yaptıramadığı işi tek başıma yaptırırım. Kimlerle dostlarla, kimlerle 25 yıldır emek harcadığım ilişkilerimle.

Şuan Türkiye’de kendi yaş grubunda en çok insan tanıyanlardan birisiyimdir. İşe girmeye yardımcı olduğum insanların içinde milletvekilleri, emniyet müdürleri, kaymakamlar, valiler var. Ben gençlik kolları başkanıydım 650 bin üyem vardı ülke çapında. Ben 25 yıldır ektim, şimdi Ispart’m için biçmeye geliyorum. Ben 25 yıldır sıradan bir Mustafa Ceyhan iken bana ulaşan Ispartalılara yardımcı oldum, ilgilendim, sorunlarına çözüm buldum, bugünlere de böyle geldim. Güler yüzüm, iyi ilişkilerim ve zamanında yaptığım dostluklar.

ISPARTALI RAHATSIZ

Ben her şeyi hesaplayarak konuşuyorum. Hedefi koymadan önce hesabını yaptım. Bunlar laf olsun diye söylenmiyor. Ben her hafta değişik ilçelerde anketler yaptırıyorum. Çağımızın gereği son teknoloji var. Siyaset bir bilimdir. Biz araştırdık. Baktık. Isparta’da 2 şeyin altını çiziyorum. Ispartalı mevcut iktidardan rahatsız. Ispartalı milletvekillerinden memnun değil. Köylere gidiyorum ama vekillerin gelmediğini söylüyorlar. Bu anketlerdeki çalışmalarımızdan gayri memnunluk gördüm. Isparta’nın hem iktidar hem de muhalefet tarafından sahipsiz kaldığını düşünüyorum. Isparta’nın artık sorunlarının takip edilmediğini, Isparta’nın gündemi arkadan takip ettiğini düşünüyorum. Bunu benim gibi 300 bin seçmende düşünüyor. Isparta’da 300 bin seçmen var. Yaklaşık 150 bini kadın. Bu seçimde Ispartalıların Cumhuriyet konusunda ortak paydada buluşacağımıza inanıyorum. Birinci parti 100 bin oyun sebebi bu.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKIN

Bu benim iddiam. İddiamı destekleyen bilgileri şuan ülkeyi yönetenler söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı 400 milletvekili verin Türkiye’nin sistemini değiştireceğiz diyor. Değişecek sistem muhtarlık seçim sistemi değil. Türkiye Cumhuriyeti sistemi. Bu değişecekse gelecek sistem de üniter yapıda tek sınırları,tek bayrağı olan sistem olmayacak. Ey Ispartalı, ey hemşerim, ey demokratçı, ülkücü, sosyalist, liberal önce hangi partiye oy verdiysen verdin. Ama bu seçim Isparta ve Türkiye’de cumhuriyetin devam mı tamam mı denilen seçim. Türk Bayrağının yanına başka bir bayrak gelsin mi seçimi. Federasyon yapısına geçilecek binlerce bayrak olabilir. Ben sınırlarımızın ve bayrağımızın tekliğinden yanayım. Ben Ispartalı’ya bunu söyleyeceğim. Ben Cumhuriyetten yana tarafım. Ben Atatürk’ün getirdiği ilke ve inkılaplarından yana tarafım. Ispartalı kadınlara ilave şunu soracağım. Partimizin 741 kayıtlı üyesi var. Ispartalı kadına ey hemşerim sen annenden ve anneanneden ne gördün? Gözlerini kapat ve sandıkta oy verirken 12 yıl sonra  Isparta ve Türkiye’yi düşün diyeceğiz. Korkuyorum Türkiye ve Isparta 12 yıl sonra 12 yıl sonra Suriye gibi olacak. Isparta’da benim gibi düşünen ve korkan en az 100 bin kişinin olduğunu düşünüyorum. Bu oyu da Ispartalıdan bu şekilde alacağız. Siyasete de bu yüzden girdim. 400 vekili verin sistemi değiştirteceğiz diyorlar. Verirseniz Cumhuriyet sistemi değiştirilecek. Ey Ispartalı karar ver. Türkiye tek mi kalsın 60 parçaya mı bölünsün. Bayrağımızın yanında kardeş bayraklar mı olsun? Bize ay yıldızlı bayrak yeter. Bize Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet yeter. Biz Cumhuriyet çocuklarıyız. Cumhuriyet sayesinde bugünlere geldik. Biz Suriye, Libya, Mısır olmak istemiyoruz."

CHP'Yİ BİRİNCİ

PARTİ YAPACAĞIM

Herkes evinin önünü süpürecek. Ben Isparta’da CHP’yi birinci parti yapacağım. Herkes yaparsa Türkiye’de CHP iktidar olur. 2002 yılında emekli bir öğretmenin maaşı ortalama 450 liraydı.  2015’te ortalama 1450 lira. 2002 yılında maaşınızla her ay yaklaşık 19 çeyrek alabiliyordunuz. 2015’te sadece bir aylık maaşınızla 9 çeyrek altın alabiliyorsunuz. Bu hükümet her ay emekli maaşınızdan 10 çeyrek altını almış. Farkında değilsiniz. 2002’de asgari ücret 184 lira. 2015’te 900 küsur lira.2002’de çeyrek altın olarak 7,8 alırken, 2015’te 5’e düşmüş. Her bir asgari ücretlinin 2 çeyrek altınını almışsınız. İşçiyi, emekli öğretmeni fakirleştirmişsiniz siz nerede başarılısınız? 2002 yılında Türkiye’de 8 milyon icra dosyası var. 2014’te bu sayı 22,5 milyona çıkmış. Köylere gittim. Köylüler aldığımız kredileri ödeyemiyoruz diyorlar. 3,5 milyonun 2,7 milyonu 12 Eylül zamanında örgütlü sendika işçi var. 2015’te 12 milyon işçi var bunların 700 bini sendikalı. Tehditle sopa göstererek olmaz. 1946-2002 arasında 56 yılda Türkiye’nin borcu 95 milyar dolar iç borç, 130 milyar da dış borç yapılmış. Son 12 yılda 207 milyar dolar dış borçlanılmış. 50 milyar dolar da özelleştirme geliri var. Biz bundan sonra hesap soracağız, neden yapmadınız diyeceğiz."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ÜYELERİMİZİ KANDIRAMAZSIN
23 Mart 2015 Pazartesi 15:27
15:27
PARA DAĞITIP VEKİL OLMAZSIN SAYIN CEYHAN TUTAMAYACAĞIN SÖZLER VERME
uyandım artık.
15 Mart 2015 Pazar 10:58
10:58
bu ıspartaya iş alanları lazım, fabrikalar lazım, tarlalar boş ekime ihtiyacı var.on yıldır işsizliğin en çok arttığı il ısparta. sana oy vereceğim, işsiz çocuklarım var.bizi hep kandırdılar.iş adına, din adına yalan söylediler.bunlar AKP liler avrupalaşmaya doğru değil, araplaşmaya doğru ,köleleşmeye doğru gidiyorlar. gerçekçi olalım.avrupalı olalım.şöyle bir kafamızı kaldıralım diyorum.mustafa ceyhan sizi destekliyorum.
Diğer Haberler
 • İşte MHP adayları18 Mayıs 2018 Cuma 02:56
 • Milli mücadele ruhu ile sahadayım17 Mayıs 2018 Perşembe 11:15
 • ‘Isparta 25 Haziran’da TBMM’de iktidardan 4 vekil ile temsil edilecek’09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:18
 • 4 kontenjan 76 aday adayı07 Mayıs 2018 Pazartesi 12:32
 • MHP aday adayları güvenlik soruşturmasından geçirilecek07 Mayıs 2018 Pazartesi 11:04
 • Şenol aday adayı04 Mayıs 2018 Cuma 10:07
 • Mevcut vekillerin durumu ne olacak?03 Mayıs 2018 Perşembe 13:03
 • Rozeti taktı adaylığını açıkladı30 Nisan 2018 Pazartesi 15:10
 • İŞTE AK PARTİ'DE ADAY ADAYI LİSTESİ30 Nisan 2018 Pazartesi 08:36
 • İsa Yalçın aday adayı olmayacak28 Nisan 2018 Cumartesi 11:54
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim