18 Haziran 2018
  • BIST 93.560
  • Altın 193,795
  • Dolar 4,7211
  • Euro 5,4646
  • Isparta 19 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 25 °C

‘CHP’yi terörle birlikte göstermek isteyenler alçaktır, namussuzdur’

‘CHP’yi terörle birlikte göstermek isteyenler alçaktır, namussuzdur’
‘CHP’yi terörle birlikte göstermek isteyenler alçaktır, namussuzdur’

CHP İl Örgütü, katıldığı bir şehit cezanesinde önüne boş mermi kovanı atılan Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak için dün basın toplantısı düzenledi. Devlet erkanının önünde ana muhalefet partisi liderine mermi kovanı atılabildiğini belirten CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman terörün karşısında durmuş, kanının son damlasına kadar durmaya da devam edecektir. Şehitlerimizin katili, PKK ile aynı masaya oturanlardır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı bir şehit cenazesinde boş mermi kovanı atılmıştı. CHP örgütleri tüm Türkiye genelinde bu duruma tepki göstermek amacıyla dün eşzamanlı bir basın toplantısı düzenledi. CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya Milletvekili İrfan Bakır da katıldı. CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy, CHP üzerine kötü bir kampanya yürütüldüğünü ileri sürerek, bu kampanyaya sert tepki göstereceklerini bildirdi.

EN SERT CEVABI VERECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Olağanüstü günlerden geçtiklerini ifade eden CHP İl Başkanı Eyüp Ersoy, şehit cenazesinde devlet erkanının önünde ana muhalefet partisi liderinin önüne boş mermi kovanı atılmasını eleştirdi. Ersoy, “Cumhurbaşkanının, Başbakanın, İçişleri Bakanının yanında ana muhalefet partisi liderine boş kurşun atılabiliyor, protesto edilebiliyor, emniyet güçleri ve devlet erkanı da seyrediyor. Bunun yanında Ankara Büyükşehir Başkanı da Genel Başkanımızın bir haber programındaki 2 cümlesini alıp, afişlere çarpıtarak koyabiliyor. Halbuki Cezaevleri İnceleme Komisyonu, Meclis gündeminde kurulmuş ve yıllardır çalışan bir kurumdur. Tüm cezaevlerini dolaşır, PKK’lı, IŞID’li demeden herkesi ziyaret ederek rapor düzenler. Bunu bilmelerine rağmen havuz medyası dahil hayasızca, utanmazca bir kampanya yürütüyorlar. Biz CHP örgütleri olarak bu kampanyaya bugünden itibaren sert bir şekilde karşılık vereceğiz. Yarın(bugün) da genel başkanımızla birlikte Ankara’dayız. En sert cevabı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

HER GÜN ŞEHİT OLAN GENCECİK ÇOCUKLARIMIZIN SORUMLUSU CHP DEĞİLDİR

Ersoy, basın açıklamasına şöyle devam etti: “Ülkemizin doğusunda ve batısında her gün şehit olan gencecik çocuklarımızın sorumlusu CHP değil 14 yıldır ülkeyi yöneten daha doğrusu yönetemeyen AKP hükümetidir. Beden gelişimini tamamlayıp beyin gelişimini tamamlamayan mahlûklar sorumlu arıyorsa cenaze törenlerini siyasi şova dönüştürenlere baksınlar.

BU ÇİRKİN DAVRANIŞLAR VE SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR

Valilere talimatları ben verdim diyenlere baksınlar, Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu çirkin davranışlar ve saldırı hepimize yapılmıştır. Demokrasiye yapılmıştır. Karanlığa değil aydınlığa, kötülüğe değil iyiliğe, ölüme değil yaşamı savunanlara, toplumsal barışa yapılmıştır. Bu ülkede akan kanın sorumluları belliyken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelmeleri suçüstü yakalanmanın telaşındandır. Şehitlerimiz üzerinden siyaset yapanları, buna zemin hazırlayanları nefretle kınıyoruz.

ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİ, PKK İLE AYNI MASAYA OTURANLARDIR

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman terörün karşısında durmuş, kanının son damlasına kadar durmaya da devam edecektir. Şehitlerimizin katili, PKK ile aynı masaya oturanlardır. Sayın il ve ilçe yöneticilerim, kadın ve gençlik kolları başkanlarım kıymetli partili yol arkadaşlarım, değerli basın emekçileri; İktidarın son dönemlerde iç ve dış politikalarda iyice çuvalladığı bu beceriksizliklerini de yıllardır olduğu gibi bugünlerde de sağa sola bilinçsizce saldırarak göstermektedir.

CHP’Yİ TERÖRLE BİRLİKTE GÖSTERMEK İSTEYENLER ALÇAKTIR, NAMUSSUZDUR, ŞEREFSİZDİR

Sayın genel başkanımıza şehit polislerimiz için düzenlenen cenaze töreninde başbakanın bakanların, valinin ve tüm emniyet güçlerinin önünde bir saldırı gerçekleştirildi. Şehit cenazesin de yapılan bu saldırı en büyük terör eylemidir. Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle birlikte göstermek isteyenler alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

OSLO GÖRÜŞMELERİNİ KILIÇDAROĞLU’MU YAPTI?

Dün genel başkanımıza saldırıyı yapmakla görevlendirdikleri zat cinsel tacizden ve gasptan hükümlü bir şahıs daha vahim olanı genel başkanımıza saldırmadan hemen öncesinde başbakan Binali Yıldırımla görüşüyor olmasıdır. Bu iktidar militanlığı yapan şeref yoksunu şahsın nezninde tüm bu hasta zihniyetlere soruyoruz; Habur sınır kapısında teröristleri davul zurna ile Kılıçdaroğlu’mu karşıladı? Diyarbakır’da Apo’nun mektubunu kendisi dindar biridir diyerek Kılıçdaroğlu’mu okudu. Diyarbakır’da PKK’lılarla Kılıçdaroğlu’mu şarkı söyledi, Oslo görüşmelerini Kılıçdaroğlu’mu yaptı. Dolma Bahçe mutabakatını Kılıçdaroğlu’mu imzaladı. Valilere kaymakamlara müdahale etmeyin talimatını Kılıçdaroğlu’mu verdi? PYD’li teröristleri kendi topraklarımızdan geçişlerine Kılıçdaroğlu’mu izin verdi. Ey gafiller ayıbınızı Cumhuriyet Halk Partisi ve onun genel başkanına saldırarak mı kapatacaksınız. Ne yaparsanız yapın arşivler tüm gerçekleri yüzlerce yıl ortaya koymaya devam edecek ve siz gün gelecek halka hesap vereceksiniz.

BU BİR MAFYA RACONUDUR

AKP döneminde Oslo görüşmeleri Dolmabahçe mutabakatı Diyarbakır’da Apo’nun mektubunun okunması…Terör örgütü PYD’nin ülkemiz topraklarından geçmesi asker ve sivil olmak üzere şehit sayımızın her geçen gün artması, hendeklerin kazılması silahların depolanması, bütün bunlar AKP iktidarında oldu. Peki bütün bunlar olurken AKP neyle meşguldü biliyormusunuz? Cumhuriyetin kazanımlarını satmakla meşguldü. Hırsızlıkları yolsuzlukları para aklayıcılarını ayakkabı kutularını sıfırlamakla meşguldü. Asıl dikkat çekici olan ise, bu provokatörler Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun ayağına tabanca mermisi bırakıyorlar. Bu bir mafya raconudur. Bu havuz medyası mermiyi bırakanlara şehit yakını derse, bizim şehitlerimizin yakınlarına mafya demiş olur. O yüzden böyle bir algı operasyonları yapıp onların vicdanını örselememelerini öneriyoruz.

OSMANLI OCAKLARI İSİMLİ BİR ÇETE TARAFINDAN ÖRGÜTLENMİŞ BİR PROVOKASYONDUR

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın kardeşi Mehmet Alkan "Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok",diyor. “Gerçek tepki, Yarbay Mehmet Alkan’ın tepkisidir. Cebinde mermi yoktur, sadece üstünde şehit kardeşinin üniforması vardır. Gerçek tepki, şehit annesinin Efkan Ala’ya gösterdiği tepkidir. Bu protestoyu yapan Binbaşına provokatör deniyor, cebinde yumurtayla mermiyle gelene şehit yakını deniyor, bunların şehitle yakından uzaktan alakası yok, bunlar militan. Bugün yaşananlar Osmanlı Ocakları isimli bir çete tarafından örgütlenmiş bir provokasyondur.

ARKASINDA AK TROLLERİN OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ

Bu provokasyonun arkasında Ak trollerin olduğunu da biliyoruz. Cebinde mermiyle yumurtayla cenazeye gidilmez. Bizim derdimiz şehitlerimizin olmamasıdır. Bu cenazelerden siyasi menfaat elde edenler, ahlaklı değildir. İnsanların acısını istismar etmeye kimsenin hakkı yoktur.

OSMANLI OCAKLARI DENİLEN ZERZEVAT GÜRUHUNA BURADAN SORUYORUZ

Osmanlı Ocakları denilen zerzevat güruhuna buradan soruyoruz: Eğer gerçekten zerre kadar şerefiniz, namusunuz varsa şehide ‘kelle’ diyenlerin çelenklerini parçalasınlar. CHP’nin ne genel başkanı ne de bir milletvekili şehide hakaret etmez, terör örgütlerine kucak açmaz, onları meşru göstermez.

SİYASETÇİLERİN AYAĞINA MERMİ KOYAN MAFYA BOZUNTULARINDAN VE TALİMAT ALDIĞI KİŞİLERDEN MUTLAKA HESAP SORACAĞIZ

Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor’ sözünü Yalçın Akdoğan değil de Kılıçdaroğlu söyleseydi ne olurdu? Veya Mehmet Metiner yerine Kılıçdaroğlu ‘Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor’ deseydi ne olurdu? Veya Yiğit Bulut’un söylediği ‘Abdullah Öcalan Ortadoğu’da Türkiye’nin önünü açıyor’ veya Hilal Kaplan’ın ‘Bir zamanlar “ölmeye hazırım” diyen Öcalan, şimdi “yaşatmaya hazırım” diyor’ sözünü Kılıçdaroğlu söylese ne olurdu? Tüm bu açıklamalar büyük puntolarla havuzda manşet olurdu. Hiçbir ifadesinde bu ülkenin çocuklarına en ufak bir suretle kötü ifade kullanmayan birinin ayağına bugün tabanca mermisi konuyor. Kim belirliyor bunu? Demek ki burada bir hazırlık var, bunu net görmek lazım. Bu mafyalara şehitlerimizi teslim etmeyeceğiz. Bunların kimlerden talimat aldığını biliyoruz. Siyasetçilerin ayağına mermi koyan mafya bozuntularından ve talimat aldığı kişilerden mutlaka hesap soracağız.”

CHP OLARAK VATAN İÇİN BEDEL ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Değerli yol arkadaşlarım; gün birlik ve dayanışma günüdür. Bu vatan için bu güne kadar ne bedel ödenmişse Cumhuriyet Halk Partisi olarak bundan sonrada ödemeye devam edeceğiz. Ülkemiz bu gün ve her gün yeni katliamlara iktidarın faşizan baskılarına maruz kalıyor. İktidarın görevi vatandaşımız can ve mal güvenliğini sağlamak iken en küçük bir hak arama talebine bile efelenmekle ve tahammül göstermemekle şiddetle bastırılmaktadır.

VATAN HAİNLERİ İLE MÜCADELEMİZ SONUNA DEK SÜRECEKTİR

Genel Başkanımıza yapılan bu alçakça ve adiyane saldırı karşısında genel başkanımızın sonuna kadar yanındayız ve arsızlarla, hırsızlarla, tacizcilerle teröre destek veren ve işbirliği yapan alçaklarla, cumhuriyeti yıkmaya çalışan vatan hainleri ile mücadelemiz sonuna dek sürecektir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim