20 Mayıs 2018
  • BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Isparta 26 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 29 °C

Dereboğazı’nın uygulama projeleri yılın 2. ya da 3. yarısında tamamlanacak

Dereboğazı’nın uygulama projeleri yılın 2. ya da 3. yarısında tamamlanacak
Dereboğazı’nın uygulama projeleri yılın 2. ya da 3. yarısında tamamlanacak

Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Isparta-Antalya Dereboğazı yolunda bu yıl, Isparta’dan Ağlasun ayrımını bir miktar geçene kadar, Antalya’dan da Aksu Köprüsü’ne kadar olan bölgenin bölünmüş yol olarak tamamlanacağını bildirdi. Altıok, Burdur Dostluk yolunun da bu yıl proje çalışmalarını da bu yıl tamamlamayı hedeflediklerini duyurdu.

ISPARTA’DA BU YIL 5 PROJE VAR

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılan Karayolları 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, Bölge Müdürlüğü’nün Isparta ilinde 2016 yılında 3’ü devlet yolu, 2’si de fiziki standartların yükseltilmesi olmak üzere 5 yatırım projesi olduğunu bildirdi. Projelerin toplam bedelini 424 Milyon TL olarak açıklayan Altıok, Önceki yıllar uygulaması 85 Milyon Liradır. 2016 yılında Bölge Müdürlüğümüzün Isparta ili sınırlarında 22 kilometrelik bölünmüş yol hedeflenmiştir” şeklinde konuştu.

UYGULAMA PROJELERİ TAMAMLANINCA İHALE EDECEĞİZ

Isparta-Antalya Dereboğazı yoluyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi veren Altıok, “Isparta’dan Ağlasun ayrımını bir miktar geçene kadar bu yıl çalışmamıza devam edeceğiz. Antalya istikametinden de Aksu köprüsüne kadar olan kısmı tamamlayacağız. Arada yaklaşık kalan 75 kilometrelik kısmın proje çalışmaları devam ediyor. Orada bilindiği üzere Kazak tünellerinin olduğu bölgeler var. Uygulama projelerimiz henüz tamamlanmadı. Uygulama projeleri tamamlanır tamamlanmaz da ihalesini yapacağız. Tüneller ve viyadükler büyük yapılar olduğu için uygulama projeleri ancak bu yılın ikinci ya da üçüncü yarısında tamamlanabilir olacak” dedi.

 

İl Koordinasyon Kurulu Vali Vahdettin Özkan başkanlığında Isparta’nın 2016 yılının ilk 3 ayındaki yatırımlarını masaya yatırmak için toplandı. Toplantıda en çok merak edilen Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü’nün ilimizdeki yatırımları da konuşuldu. 13. Bölge Müdürü Şenol Altıok, bölge müdürlüğünün 2016 yılında Isparta ili yatırım programında 3 adeti devlet yolu 2 adette fiziki standartların yükseltilmesi olmak üzere 5 yatırım projesi olduğunu açıkladı. Altıok, “Projelerin toplam bedelleri 424 Milyon Lira. Önceki yıllar uygulaması 85 Milyon Liradır. 2016 yılında bölge müdürlüğümüzün Isparta ili sınırlarında 22 kilometrelik bölünmüş yol hedeflenmiştir” dedi.

ÇUBUKBELİ TÜNELİNİN DE BU AY İÇERİSİNDE İHALESİ YAPILDI

Bölge Müdürlüğü’nün Isparta’da yapacağı yatırımlar ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Altıok, şunları söyledi: “Sandıklı-Keçiborlu- Burdur- Çeltikçi-Antalya güzergahında Isparta ilindeki 32 kilometrelik kısmı bölünmüş yol olarak tamamlanmış buranın bsk çalışmaları geçen yıl bir kısmı yapılmıştı. Burada Antalya il sınırlarında kalmakla birlikte Isparta’yı da ilgilendirdiği için Çubukbeli tünelinin de bu ay içerisinde ihalesi yapıldı.

KONYA YOLUNDA 61 KİLOMETRE BÖLÜNMÜŞ YOL OLARAK TAMAMLANDI

Isparta-Eğirdir-Gelendost- Şarkikaraağaç- Konya il sınırlarında olan güzergahta toplam 132 kilometre, bunun 11 kilometresi bsk kaplama, 50 kilometresi de statik kaplama olmak üzere 61 kilometre yol bölünmüş yol olarak tamamlandı. 2016 yılında 20 kilometre bsk, 16 kilometre de bölünmüş yol yapılması hedeflendi .Keçiborlu-Dinar yolunun sıcak karışımı tamamlandı. Aşınmalar yapılacak.

DEREBOĞAZI YOLUNDA BU YIL AĞLASUN’U GEÇENE KADAR OLAN KISIM BÖLÜNMÜŞ YOL TAMAMLANACAK

Dereboğazı yolunun 114 kilometrelik yolun 19 kilometresi bsk kaplama olarak tamamlandı. Isparta ilindeki 41 kilometre uzunluğundaki yolun 11 kilometresi geçmiş yıllarda tamamlanmıştı. 2016 yılında 13 kilometre bsk, 29 kilometre de mevcut yolun bsk’sının yapılması planlandı. Isparta Dereboğazı yolu yatırım programında değildi. 2015 yılı sonu itibariyle tamamı yatırım programına alındı. Biz program dışı bir çalışma yapıyorduk. Şimdi program dışı çalışmalarımızın eksik kalan kısımlarını tamamlamak üzere Ağlasun ayrımı bir miktar geçecek kadar eksik kalan yerin ihalesini yapacağız. Onun ihale süreci şuanda devam ediyor. Isparta’dan Ağlasun ayrımını bir miktar geçene kadar bu yıl çalışmamıza devam edeceğiz. Antalya istikametinden de Aksu köprüsüne kadar olan kısmı tamamlayacağız. Arada yaklaşık kalan 75 kilometrelik kısmın proje çalışmaları devam ediyor. Orada bilindiği üzere Kazak tünellerinin olduğu bölgeler var. Uygulama projelerimiz henüz tamamlanmadı. Uygulama projeleri tamamlanır tamamlanmaz da ihalesini yapacağız. Tüneller ve viyadükler büyük yapılar olduğu için uygulama projeleri ancak bu yılın ikinci ya da üçüncü yarısında tamamlanabilir olacak.

DOSTLUK YOLUNUN PROJELERİ BU YIL TAMAMLANACAK

Akşehir- Yalvaç- Şarkikaraağaç yolumuz Konya bölge müdürlüğümüz sınırlarında. Isparta ilinde kalan 17 kilometrelik kesitin yaklaşık 2 kilometresi bölünmüş, 12 kilometresi de tek yol olarak tamamlandı. 3 kilometrelik kesiminde de bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor.Isparta-Burdur yolu arasındaki en kısa güzergah olan Gelincik, Dostluk yolunun proje çalışmaları 2016 yılı içerişinde tamamlanması hedeflendi.Isparta-Atabey yolunun geçmiş yıllarda bölünmüş olarak tamamlanan güzergahın statik kaplama üzeri bsk ihalesini yapmıştık. Bunu bsk olarak tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun dışında otoyol projelerimiz, köprü projelerimiz ve diğer hizmetlerimiz devam ediyor.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim