24 Mart 2017
  • BIST 90.383
  • Altın 145,017
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • Isparta 14 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 18 °C

Araç hasar Sorgulama ve trafik cezası borçları

Araç hasar Sorgulama ve trafik cezası borçları
Araç hasar kayıt sorgulama ve araç trafik cezası borç sorgulama işlemleri bir biri ile bağlantılı olarak kullanılmakta olan iki sorgulama hizmetidir. Şimdi bu iki sorgulama ile ilgili sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Araç hasar Sorgulama ve trafik cezası borçları

Araç hasar kayıt sorgulama ve araç trafik cezası borç sorgulama işlemleri bir biri ile bağlantılı olarak kullanılmakta olan iki sorgulama hizmetidir. Şimdi bu iki sorgulama ile ilgili sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.  Araç hasar kayıt işlemleri genel olarak iki şekilde yapılmaktadır. İlk olarak tramer sitesi üzerinden aracınızın plaka bilgisini sisteme girerek yapacağınız sorgulama hizmeti diğer ile 5664 numaralı sms hattına göndereceğiniz araç hasar sms bilgileri olarak görülmektedir. Bu her iki sorgulama hizmetinde de asıl amaç aracın geçmiş hasar bilgilerine ulaşabilmek ve sorgulama hizmetini gerçekleştirebilmektir. Sigorta şirketleri tarafından oluşturulmuş olan SBM sisteminin en önemli amacı araçların tüm bilgilerinin istem içerisinde tutulması ve tramer tutanak bilgisi ile kısa süre içerisinde çok sayıda bilginin elde edilebilmesine olanak sağlanmasıdır. Araç hasar sorgulama işleminin en önemli avantajlarından biri ikinci el araç alım ve satım işlemlerinde araçlara dönük olarak sorgulamanın gerçekleştirilmesi ve araç alımı gerçekleştirenlerin bu konuda ayrıntılı hasar bilgilerine ulaşabilmeleridir.

ARAÇ HASAR SORGULAMA LİNKİ --- BURADAN SORGULA

TRAFİK CEZASI SORGULAMA LİNKİ --- BURADAN SORGULA

Hasar sorgulama işlemi kadar yapılmakta olan bir diğer sorgulama hizmeti de yine trafik cezası sorgulama işleminin gerçekleştirilmiş olduğu EGM ve GİB trafik ceza detay sorgulama hizmetlerinin gerçekleştirilmesine yöneliktir. Trafik ceza bilgilerine ulaşabilme de tıpkı araç hasar kayıt sorgulama işlemlerinde olduğu gibi iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki gelirler idaresi başkanlığı üzerinden gerçekleştirilen araç ceza sorgulama ve Emniyet Genel müdürlüğünün resmi sayfası üzerinden gerçekleştirilmekte olan trafik ceza sorgulama işlemidir. Her iki ceza sorgulama işleminde de araç ile ilgili plaka bilgisi ve araç tescil no bilgisi sisteme girilerek detaylı araç trafik cezası sorgulama işlemi yapılmış olmaktadır. Burada asıl üzerinde durulan konu trafik cezalarının hangi tarihte yenildiği trafik cezasının ne kadar olduğu ve trafik cezasının hangi trafik kural ihlalinden ötürü yenildiği bilinebilmesine olanak sağlamasıdır.  

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim