23 Temmuz 2019
  • BIST 102.556
  • Altın 260,519
  • Dolar 5,7112
  • Euro 6,3685
  • Isparta 26 °C
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 32 °C

Felsefemiz halka hizmet, hakka hizmettir

Felsefemiz halka hizmet, hakka hizmettir
Gazi Kemal Mahallesi Muhtar Adayı Mürsel Gürsel, çok özel projelerinin olduğunu belirterek, “Mahalle muhtarlığı gönüllülük ve heves işidir. Ekip arkadaşlarımla en iyisini yapmak için bu yola çıktık” dedi.

Gazi Kemal Mahallesi Muhtar Adayı Mürsel Gürsel, çok özel projeleriyle mahalle sakinlerinden oy bekliyor. 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde oldukça iddialı olan Gürsel, özgeçmişini anlatarak sözlerine başlıyor...

 “Saygı değer Gazi Kemal mahallesi sakinleri, öncelikle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlarım. Ben, Mürsel Gürsel 1974 Senirkent doğumluyum. 12 yıldır bu mahallede 121 cadde dereli apartmanı kat.1 no.1 de oturmaktayım.  Evliyim ve üç çocuğum var. İş yerim eski üzüm pazarı karpuz çeşmesi altında spor ayakkabı eşofman ve tüm spor malzemeleriyle hizmet veren gürsel spordur. Bu güne kadar bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldım ve halen devam etmekte olan görevlerim bulunmaktadır.

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde mahallemize ve sizlere hizmet edebilmek için, muhtar adayı olmaya ve mahallemizde yapılması gereken bir çok hizmetleri yerine getirmeye karar verdik. Yüce mevlanın izniyle sizlerinde teveccühü ile çıktığımız bu yolda siz değerli halkımızdan sizlere hizmet edebilmek için görev ve yetki istiyoruz.İçişleri bakanlığı kararıyla tamamen değişen muhtar görev ve yetkilerini, elimizden geldiği kadar en güzel şekilde sizlere hizmet için yedi gün yirmi dört saat hizmetinizde olacağımıza söz veriyoruz. Bilinmelidir ki bu mahalle muhtarlığı hizmet işi, tecrübeyle değil heves ve gönüllülük işidir. Sizlerden ricam, bu yerel seçimlerde beni hizmet yarışında denemenizdir. Mahallemizde bulunan eksikleri veya yapılması gereken hizmetleri facebook (mürsel gürsel)twitter(mürsel gürsel) adresimizden veya cep telefonumuzu(0543 532 32 25) arayarak bize bildirmeniz halinde o hizmetin yapılması için gerekli girişimleri yapıp Allahın izniyle  mutlaka başaracağımızdan emin olabilirsiniz. Muhtarlıktan kazanılan parayı yine mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine ve mahallemize harcayacağımıza söz veriyoruz.amacımız ve ilkemiz halka hizmet, hakka hizmet olacaktır.”

İŞTE GAZİ KEMAL MAHALLESİ MUHTAR ADAYI MÜRSEL GÜRSEL’İN PROJELERİ:

1)    Mahallemizde atıl durumda bulunan, yıkılmaya yüz tutmuş metruk binaların sayısı baya fazladır. Caddeden geçen insan ve taşıtları olumsuz etkiyebilecek şekildedirler, bu tehlike saçan binaların bu tehditleri ortadan kaldırılacaktır. Bu binaların sarhoş ve tinerciler tarafından kullanılmasının önüne geçilecektir.

2)     Mahallemizde bulunan başıboş ve tehlike saçan hayvanlar toplanıp, hayvan barınaklarına intikali sağlanacaktır.

3)         Mahallemizde işe ihtiyacı olan kişilerin, kendilerine uygun iş bulmaları için yardım edilecektir. Evinde hobi ve ikinci iş olarak düşündüğümüz projelerimiz vardır, isteyene bu projeleri sunup hem güzel bir hobi hem de para kazanma imkanı oluşturulacaktır.

4)        Kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine verilmesi,evinizde bulunan ama kullanmadığınız giysi, ayakkabı, mutfak eşyası, koltuk, kanepe ve benzeri eşyaları bizlere bildirdiğiniz taktirde bu eşyaları evinizden biz gelip alacağız ve gerekli ihtiyaç sahiplerine sizin adınıza teslim edeceğiz.

5)         Sadaka, zekat, fitre, adak ve benzeri yardımları en uygun yerlere ulaştırma, sizlerin vermeniz gereken veya vermek istediğiniz parasal yardımlarınızdan haberdar olduğumuzda bu yardımlarınızı mahallemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine sizin adınıza veya en uygun yerlere makbuz karşılığı iletilmesini sağlayacağız.

6)         Kullanılmış atık yağların toplanması,kızartma amacıyla kullanılan yağlar defalarca kullanıldığında polar sayıları yükselir ve kanserojen madde haline gelir. Kullanılmış yağ kesinlikle bekletilip tekrar kullanılmamalıdır. Bekleyen yağın peroksit değeri yükselerek oksitlenir ve bağışıklık sistemine zarar vermektedir. Kızartmalarda kullanılan bitkisel yağların tekrar kullanılması mide ve kolon kanseri gibi hastalıklara sebep olmakla birlikte, kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini büyük ölçüde arttırabilmektedir.

1 lt atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletebilmektedir. Toksik özelliğe sahip bu yağlar, yeraltı sularına karışarak kısıtlı olan temiz su kaynaklarını içilemez hale getirir. Kirlenen yeraltı sularını temizlemek çok pahalı ve zordur. Atık bitkisel yağların çöpe atılması durumunda ise yağmur suları ile karışarak toprağa sızar. Yeraltı sularıyla nehirlere, göllere ve denizlere ulaşan atık bitkisel yağlar kuşlara, balıklara ve diğer canlı türlerine zarar vermektedir.

Kullanılmış kızartmalık yağların lavaboya dökülmesi durumunda kanalizasyon sistemine gidecektir. Lavaboya dökülen yağlar şehir kanalizasyon sistemine ulaşmadan önce lavabodan atık sularla birlikte akarken yapışkan yapısı nedeniyle atık su içerisindeki katı maddeleri de bağlayarak bina içindeki borulara yapışır. Borunun kullanılabilirlik hacminin daralmasına ve tıkanıklıklara neden olmaktadır. Kanalizasyon sistemi içindeki katı atıkları boru yüzeylerine yapıştırarak tıkanıklıklara sebep olur. Yoğun yağışlarda taşkın ve sel olmasının ve hatta bu sebeple can kayıplarının olmasının en büyük sebeplerindendir. Bu kadar maddi ve manevi zararlı olabilecek kullanılmış atık yağları toplamak için mahallemizin belirli yerlerine kurulacak olan toplama konteynırları  sayesinde bu yağları bio dizel yakıtta kullanılması için gerekli yerlere gönderilmesi sağlanacaktır.

7)         Kullanılmış atık pillerin toplanması,bilindiği gibi evimizde ve çevremizde bir çok eşya pillerle çalışmakta,en basiti cebimizdeki cep telefonu, şarj edilebilir ve şarj edilemez olarak ikiye ayrılan pillerin hepside cıva, kadmiyum, kurşun, çinko, mangan, lityum, demir, nikel, kobalt ve kimyasal maddelerden üretilir. Bu pillerin gelişi güzel çöplere atılması doğrudan veya dolaylı olarak  çevre ve yaşanabilirlik açısından büyük tehlikeler oluşturmaktadır.bu ağır metaller toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışabiliyor. En başta toprak kullanılmaz hale gelir ve içerisindeki kimyasal metallerin oluşturduğu su kirliliği sudaki ekosistemi alt üst eder. Etkilenen sadece su ekosistemi değil, aslında tüm ekosistemdir. Atılan bir pilin dört metre karelik alanı etkilediği üretim yapılamaz hale getirdiği bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Bu ağır kimyasal maddeler insanlarda kansere,  yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına, akciğer kanserine, kansızlığa, prostat kanserine, kansızlığa, doku tahribine, ve böbrek üstü bezlerin tahribine daha birçok hastalığa neden olmaktadır.bu kadar insan sağlığına zararlı olan atık pilleri belirli yerlere toplama konteynırları kurup bunların toplanmasını sağlayıp gerekli geri dönüşüm merkezlerine teslimini sağlayacağız. Bu projelerimizi siz değerli halkımızla çoğaltabilir ve hayata geçirebiliriz. Bu projelerin hayata geçirilebilmesi için valilik ve belediye ile koordineli bir şekilde çalışabileceğimize,bizlere güveninizin tam olmasını temenni ederiz. Isparta’mızda örnek ve en yaşanabilir mahalle olabilmesi için gecemizi gündüzümüze katıp sizlerin hizmetinde olacağımıza ve en kaliteli hizmeti sunabileceğimize emin olabilirsiniz.sizler en güzel hizmetlere layıksınız,saygılarımla…

Mahalle muhtarlığı gönüllülük ve heves işidir …

Genç dinamik ileri görüşlü hizmetçiniz mürsel gürsel…

Mürsel gürsel i seçin hizmet görün…

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim