27 Nisan 2018
 • BIST 107.015
 • Altın 172,213
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • Isparta 16 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 16 °C
 • İzmir 18 °C

Gözyaşlarına mağlup olup duygusallık içine girmiyoruz

Gözyaşlarına mağlup olup duygusallık içine girmiyoruz
Gözyaşlarına mağlup olup duygusallık içine girmiyoruz

FETÖ soruşturmaları kapsamında kendilerine mağdur oldukları gerekçesiyle bazı vatandaşların geldiğini belirten AK Parti İl Başkanı  Osman Zabun, gözyaşlarına aldanmadıklarını ifade etti. İhraç edilenlerin bundan sonra ne iş yapacağıyla ilgili soruya yanıt veren Zabun, “Kimisi ayakkabı boyasın, kimisi yük taşısın, kimisi hamallık etsin. Kusura bakmasınlar, bu millete yaşatmış oldukları acı karşısında sadece onunla kurtuluyorlarsa, dua etsinler” dedi.

YÜZDE 90’IN ÜZERİNDE İSABET VAR

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, FETÖ soruşturmaları kapsamında Isparta’da açığa alınan ve ihraç edilmelerle ilgili yüzde 90’ın üzerinde isabet olduğunu vurguladı. Zabun, “Bize gelen bir takım şeyler var; ağlıyor, sızlıyor. Biz gözyaşıyla hareket etmiyoruz. Birisi bize geldiği zaman gözyaşına aldanmıyoruz. Eğer elinde kendisinin masumiyetini ispatlayacak delilleri varsa daha çok onlara itibar ediyoruz. Böyle bir durumdaysa da bize gelen bilgileri ilgili birimlere aktarıyoruz, onlar da gerekenleri yapıyor. Ama gözyaşlarına mağlup olup böyle bir duygusallığın içine girmiyoruz. Bazen geliyorlar işimizi kaybettik diyorlar. Kusura bakmayın arkadaşlar. Bütün uyarılara rağmen bu ülkenin yanında durmak yerine böyle bir ihanet çetesinin yanında yer almanın hesabını verecekler. Bu hesaptan kaçmaları mümkün değil” diye konuştu. 

GİTSİNLER AĞAÇ KÖKÜ YESİNLER

İhraç edilenlerin bundan sonra ne yapacağıyla ilgili bir soruya yanıt veren Zabun, “Gitsinler ayakkabı boyasın. Kimisi ayakkabı boyasın, kimisi yük taşısın, kimisi hamallık etsin, kusura bakmasınlar. Bu millete yaşatmış oldukları acı karşısında sadece onunla kurtuluyorlarsa dua etsinler. Türk hukuk sistemi nasıl ceza öngördüyse onun da bedelini ödeyecekler. Bu basit bir darbe hadisesi değil. Bu resmen bu ülkenin üzerinde kirli emelleri olan dış güçlere peşkeş çekmek için bu ülkeyi bütün işgal girişimlerine açık hale getirmenin bir kalkışmasıdır. Bu ülkede iç savaş çıkartıp, insanalrı birbirine kırdırmanın bir hamlesidir. Böyle bir hamle karşısında bu insanlar ne yiyecek diye düşünürsek bu vicdana sığmaz. Gitsinler ağaç kökü yesinler. 1 milyon kişi olsa bu millet 79 milyon. Bu saatten sonra kıllarını kıpırdatsalar tükürüğüyle boğar bu millet” dedi.

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, katıldığı Birebir programında FETÖ soruşturmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün yanından ayrılmayanlara sert eleştirilerde bulunan Zabun, Isparta’da FETÖ soruşturmaları kapsamında yaşanan ihraç, görevden alma ve tutuklamaların yüzde 90 isabetli olduğunu vurguladı. Kendilerine mağdur oldukları gerekçesiyle gelen vatandaşların olduğunu anlatan Zabun, gözyaşlarına aldanmadıklarını belirtti.

TEREDDÜDÜ OLAN BİR KESİMİN DAHA KAFASINDAKİ O HİPNOZU BERTARAF ETTİĞİ KANAATİNDEYİM

AK Parti olarak 17-25 Aralık sürecinden beri bu mücadeleyi sürdürdüklerini anlatan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, “Ama mücadeleyi davulla zurnayla sürdürmüyoruz. Bu kirli yapıyla ilgili düşüncelerimizi, Ispartalı hemşerilerimizin aydınlatılması noktasında gerek milletvekillerimiz gerekse ben şahsım olarak Isparta düzleminde bunları defalarca paylaştık. Cumhurbaşkanımızın tanımlamasıyla bunun altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet. İbadet boyutunda olanların mutlaka bu işten kopmaları ve devletinin yanında yerlerini almaları gerekir. Ticarette haksız kazanç temin edenler bunun hesabını verecektir. Hele hele ihanet boyutunda olanlar bundan asla kaçamayacak ve hesabını verecek şeklinde zaman zaman açıklamalarımız oldu. Safça ibadet ediyorum düşüncesiyle giden insanlarımız vardı. Bunlara bir şekilde mesajımızı ulaştırıp, ikna etmemiz gerekiyordu. Burada bir miktar mesafe aldık. 17-25’ten sonra kopan birçok hemşerimiz oldu. Belki halen kopmayanlar, kafasında halen soru işareti olanlar varsa 15 Temmuz önemli bir tecrübe olarak bu milletin önünde durdu. Öyle zannediyorum ki halen tereddüdü olan bir kesimin daha kafasındaki o hipnozu bertaraf ettiği kanaatindeyim.  Haksız kazanç sağlamak ve bu terör örgütüne lojistik destek sağlamak düşüncesiyle hareket eden ve bunun finansal ayağını organize eden organizatörlerden bir kısmı gözaltında, bir kısmı cezaevinde. Bürokrasi içerisinde yer alan aktörleri varsa ya açığa alınmış ya da ihraç yoluyla kamuyla alakası kesilmiş durumda.

3-5 GÜNDE SONUÇ ALINACAK BİR MÜCADELE DEĞİL

Sayın cumhurbaşkanımız ve sayın başbakanımız sürekli ifade ediyor; bu mücadele 3-5 günde sonuç alınacak bir mücadele değildir. Çok değişik unsurları var. Bunlarla mücadele devam edecektir. Burada çok önemli mesafe alındı. 15 Temmuz’un ardından yargı ve güvenlik unsurlarımız hızlıca hareket etmek suretiyle özellikle kamu kurumundaki bir takım konuşlanan aktörlerin tasfiyesi, bertaraf edilmesi noktasında devlet haklı refleksini göstermiştir. Bazıları açığa alındı, bazıları kamudan ihraç edildi ve hakkında ciddi deliller olanlar da tutuklandı. Bu tamamlanmadı, devam edecektir.”

BU SADECE AK PARTİ’NİN GÖREVİ DEĞİL

Soruşturmalarla ilgili kendilerine ulaşan bilgileri güvenlik ve yargı birimleriyle paylaştıklarını dile getiren Zabun, şunları söyledi:  “Biz aktardığımızda onlar da bilgilere bakıyorlar. Bize gelen bilgileri biz de süzgeçten geçiriyoruz. Ama ikinci ve nihai değerlendirmeyi güvenlik ve yargı unsurlarımız yürütüyorlar. Biz vatandaşlık görevi mahiyetinde paylaşıyoruz. Birilerinin dediği gibi AK Parti’nin siyasi cephesi yürütüyor gibi bir şey doğru değil. Ama neticede devleti yöneten hükümet AK Parti hükümeti. Bakanlıklar vasıtasıyla bu iş zaten hükümet düzeyinde sürdürülüyor. Teşkilat noktasında vatandaşlarımızdan bize ulaşan bilgilerin paylaşımı niteliğinde. Bu sadece AK Parti’nin görevi değil, bu ülkeye kendisini bağlı hisseden bütün hemşerilerimizin ve partilerin görevi olduğunu düşünüyoruz.

BİZ GÖZYAŞIYLA HAREKET ETMİYORUZ

Hemşerilerimiz şundan emin olsunlar; gerek güvenlik unsurlarımız, gerek büroksasimiz, gerekse yargı mensuplarımız son derece itinalı çalışıyorlar. Biz bunu gözlemliyoruz. Mümkün olduğu kadar bu işte masumların canı yanmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Geldiğimiz tablo şunu gösteriyor; yargı ve güvenlik unsurlarımızın tasarruflarına baktığımız zaman yüksek oranda isabetin olduğunu çok açık söyleyebiliriz. Yüzde 90’nın üzerinde isabet olduğunu ifade edebilirim. Bize gelen bir takım şeyler var; ağlıyor, sızlıyor. Biz gözyaşıyla hareket etmiyoruz. Birisi bize geldiği zaman gözyaşına aldanmıyoruz. Eğer elinde kendisinin masumiyetini ispatlayacak delilleri varsa daha çok onlara itibar ediyoruz. Böyle bir durumdaysa da bize gelen bilgileri ilgili birimlere aktarıyoruz, onlar da gerekenleri yapıyor. Ama gözyaşlarına mağlup olup böyle bir duygusallığın içine girmiyoruz. Bazen geliyorlar işimizi kaybettik diyorlar. Kusura bakmayın arkadaşlar. Bütün uyarılara rağmen bu ülkenin yanında durmak yerine böyle bir ihanet çetesinin yanında yer almanın hesabını verecekler. Bu hesaptan kaçmaları mümkün değil. Bu millet destan yazarak böylesine vahim bir işgal girişimini engellemeyi başarmıştır. Yüzlerce şehidimiz var, binlerce gazimiz var. Bana geldiklerin de sen işini kaybetsin çok mu diyorum. Veya eşim tutuklandı, bayramda çocuğunu göremedi diyenler var. Kusura bakma ömür boyu babasını göremeyecek çocuklarımız var. 15 Temmuz gecesi ihanet çetesinin kendi vatandaşına kurşun sıkmak suretiyle şehit ettiği yüzlerce kardeşimiz var. Onların geride bıraktığı çocukları, kardeşleri var. onları nasıl telafi edeceğiz?

SADECE ONUNLA KURTULUYORLARSA DUA ETSİNLER

Gitsinler ayakkabı boyasın. Kimisi ayakkabı boyasın, kimisi yük taşısın, kimisi hamallık etsin, kusura bakmasınlar. Bu millete yaşatmış oldukları acı karşısında sadece onunla kurtuluyorlarsa dua etsinler. Türk hukuk sistemi nasıl ceza öngördüyse onun da bedelini ödeyecekler. Bu basit bir darbe hadisesi değil. Bu resmen bu ülkenin üzerinde kirli emelleri olan dış güçlere peşkeş çekmek için bu ülkeyi bütün işgal girişimlerine açık hale getirmenin bir kalkışmasıdır. Bu ülkede iç savaş çıkartıp, insanalrı birbirine kırdırmanın bir hamlesidir. Böyle bir hamle karşısında bu insanlar ne yiyecek diye düşünürsek bu vicdana sığmaz. Gitsinler ağaç kökü yesinler. 1 milyon kişi olsa bu millet 79 milyon. Bu saatten sonra kıllarını kıpırdatsalar tükürüğüyle boğar bu millet. Hangi odaklara, hangi ülkeye bu ülkeyi işgale açık hale getirmenin mücadelesini verdilerse gitsinler onlardan medet beklesinler. Bu ülkenin onlara verecek bir şeyi yok.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kuruluyor25 Nisan 2018 Çarşamba 16:51
 • Yeni Çünür örnektir25 Nisan 2018 Çarşamba 11:25
 • Tarım İl Müdürü değişti24 Nisan 2018 Salı 12:59
 • 700 dekar eski maden sahası rehabilite edilecek24 Nisan 2018 Salı 10:35
 • El Emeği 84 eser Isparta halkıyla buluştu24 Nisan 2018 Salı 10:12
 • Isparta'da 23 Nisan Coşkusu23 Nisan 2018 Pazartesi 14:51
 • Vali Günaydın makamını minik öğrenciye devretti23 Nisan 2018 Pazartesi 13:40
 • Isparta, futbol ve kongre turizmini değerlendirmeli23 Nisan 2018 Pazartesi 12:16
 • Deregümü İlkokulu'na kütüphane kurdular23 Nisan 2018 Pazartesi 09:45
 • Başkan Günaydın'dan 23 Nisan mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 08:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim