23 Haziran 2018
  • BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Isparta 26 °C
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

Günaydın için hesap zamanı

Günaydın için hesap zamanı
AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, MHP'li Başkan Günaydın'ı belgelerle vurdu.

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Basın Kulübü'nde Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı belgelerle vurdu. Isparta Belediyesi'nin son 1 yılda özel kalemden temsili ağırlama için 1 milyon 219 bin TL harcadığını belgesiyle ortaya koyan Bilgiç, 30 Ağustos adaylık açıklama töreninin ise 1 milyon TL'ye maledildiğini söyledi. ITKM konusunda Hasan Balaman'ın yüzde 100 hata yaptığını itiraf eden Bilgiç, Günaydın döneminde merkezin tamamen geri alınma fırsatının kaçırıldığını belirtti. İşte Bilgiç'in canlı yayın programından bazı kesitler:

HADDİNİ AŞIYORSUN

Yanlış üslupla doğru laf söylenmez. Yusuf Ziya Günaydın, bize 'seviyesizler, bilgisizler, cahiller, utanmazlar' dedi. 'Gözünüzü oyarım, lan, lun' gibi yanlış kelimeler kullandı. Hakeret ederek, söverek seçime gidilmez. Bu batışın göstergesidir, çaresizliğin göstergesidir. Söyleyecek sözü olmayanlar çırıp ne söyleyecek. Allah'a havale ediyorum.

AK Parti olarak Isparta'yı yerel değerlerimizi küresel ortama taşıyabilecek bir dünya şehri yapmak istiyoruz. Sayın Günaydın, AK Parti'ye, AK Partililere, Başbakanımıza ve bakanlarımıza ağza alınmayacak ifadeler ile saldırıyor. Haddini aşıyor.

Sayın Demirel babamın dava arkadaşıdır. Parti içinde çok mücadele etmişlerdir, karşı karşıya da gelmişlerdir. Burada eleştirilen sayın Demirel'in devlet adamlığı kimliği değildir. Siyasi duruşu eleştiriliyor.Demokrasilerde sandık vardır. Biz adayımızı çıkardık, herşeyi ile kefil olduğumuz bir arkadaşımız. Karar Isparta halkınındır.

1999 TAAHHÜTLERİNİ

HALKA HATIRLATTI

1999’da anaokulu yapacağım diyor. 10 yıl başkanlık yaptı, yaptığı anaokulu var mı? Gençlik evi yapacağım diyor. Yaptı mı? Stüdyo daireler yapacağım diyor. Bunu yaptı mı? O yok ama başkanın apartları var. Yaşlılar evi yapacağım diyor. Ama bugün o da yok. Yaşlılar evi var. Onu biz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaptık. Her evde 4 yaşlı kalıyor. Isparta’nın her yerinde buna ihtiyaç duyuluyorsa biz bunu devlet, hükümet olarak açarız. Ben konut yapacağım diyor. Yaptığı bir konut yok.

Isparta’da 2 tane TOKİ projesi uyguladık. AKKENT’te 900’ün üstünde konut yaptık. Sosyal belediyecilik sosyal devlet anlayışının bir gereği diyoruz. Günaydın zamanınd abu alanda yapılan tek proje var mı? Yok. Sen neden vatandaşa verdiğin sözleri tutmuyorsun? Vatandaşa verdiğin sözleri tutacaksın Yusuf Ziya Günaydın.

BALAMAN DÖNEMİNİ ANLATTI

'GÜNAYDIN'IN 3 PROJESİ VAR' DEDİ

Darıderesi Göleti-1 1995 yılında ihalesi yapılan 2006’da bitmesi gereken bir iştir. 2007’de o günkü AK Partili belediye başkanı bakandan talep etti. Isparta’ya içme suyu olarak tahsis edilsin dedi. Bizde peşine düştük o verildi. Sonra belediye başkanı değişti. 2001’de işletmeye açıldı. Isparta suyunun 3’te birini buradan karşılıyor. Ben vatandaşla alay edilmesine karşıyım. Darıderesi Göleti-1 belediye tarafından halen teslim alınmadı. 6 milyon m3 suda bunu darıderesinden alıyorsunuz bunu Eğirdir’den alsaydınız ne kadar elektrik parası ödersiniz? Devletin kaynakları sonsuz değil. O zaman tabakhane taşındı mı? Deri organize sanayi yapıldı mı? Hayvan Pazarı, Mezbahane, Gençlik Merkezi, Yedişehitler ilköğretim okulu, mahallelere spor alanları, internet, sağlık otobüsleri, Milli Egemenlik stadını, 12 mahallede sosyal tesis, yaya üst geçit, alt geçit öküz batıyı teraspark, otogarı yaptı. Ayrıca dere ıslah çalışması da yapıldı. Şimdi hesap verme zaman Günaydın’da. Günaydın’ın son dönemine baktığımız 3 şeyle ortaya çıkıyor. Gökkubbe, Müze, Kapalı Pazar Yeri ve 5 fabrika.

TEMSİLİ AĞIRLAMA

GİDERİ 1.2 MİLYON

Isparta’ya hizmet ettim diyen Günaydın’ın denetim komisyon müdürlüğüne gönderdiği evrakta. 1 milyon 219 bin liranın içinde 1 yılda özel kalemden yapılan temsil ağırlama giderleri. 1 yılda 50 bin liralık börek yemişler.

Vatandaşın gözünün içine baka baka alt yapıyı bitirdim yalanı söylüyor. Merkez, Kayı, deregüme ve yakaören için DSİ planları hazırladı. Ancak belediye mücavir alanlar için DSİ’ye bölge alanlar tespiti yapmadı. 1 yıl bir güzergâhı belediye gösteremez mi? Burada ne iftira ne çamur var.

İnsanın aklı ve Ispartalıyla alay ediyor. Ben yaptım sen git ölç diyor.

Adaylık faturası yaklaşık 1 milyon lira. Demet Akalın Emel Sayın 330 bin, ses düzeni 200 bin , organize 200 bin, canlı yayın ve yemek için 200 bin toplam 930 bin lira. Sen adaylığını açıklarken 200 bin lira ses düzenine vereceksen bir şey demem. Bunu bir de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın altına gizliyor.

Gül Festivali’ne de 1 milyon lira harcadı. Faturalar hep dışarıdan firmalara kesilmiş. Vatandaşın parasını bu şekilde harcama hakkın var mı?  Toplam 3 milyon lira harcama olmuş. Bunun hesabını bu halk soracak. Sende bunun hesabını vereceksin.

NEVŞEHİR'E GİDİN BAKIN

Ortadoğu’nun en büyük fabrikasını kurdum diyor. Bütün meslektaşlarını küçümsüyor ve aşağılıyor. 70 binle çalıştırmıyor. Orada da yalan söylüyor. Şu hesapları getir bir görelim. 60 TIR çıktığına göre onların bir kestiği fatura vardır. Bunları hep geçiyor. Nano teknoloji, şunu, bunu yapacağım diyor. Milletle alay etmeye ve parasını çarçur etmeye gerek yok. Seçilirse Uzaktaş’a, Çakmakçı’ya, Çakan’a Allah yardım etsin. Fabrikalar belediyenin sırtında bir yüktür. Buralarda hep kendi adamlarını çalıştırıyor onlara maaş veriyor. 6500 araçlık otoparktan bahsediyor. Finansını şirketten kazandığım parayla karışılacağım diyor. Bu kadar halkla dalga geçilmez.

ASLİ GÖREVİNİ

YERİNE GETİRMİYOR

Belediyenin asli görevi fabrika kurmak değildir. Maalesef belediye Isparta’da asli görevini yerine getirmiyor. Bu nasıl bir şehir? Nasıl bir şehir hayal ettiğiniz noktasında anlaşmanız gerekiyor. Belediye Isparta’yı cazibe merkezi haline getirmeli ki, yatırımcı buraya akın etsin. Belediye şehrin altyapısını yatırımlara hazırlar. Ama bunlar yapmazsanız ve kendiniz fabrikaları yaparsanız bu olmaz. Buralarda da tüm eş, dostları çalışıyor. Ispartalının parası çarçur ediliyor ben buna acıyorum.

Bundan sonra hani başkan seçilirse seçilsin o belediye başkanına bir yük bırakılıyor. Ben belediye başkanı olsam hiç yapmazdım. Tavsiyem ya buralara profesyonel kadroları getirecekler. Isparta’da yüzde 3’lük bir rezerv var. Bu işin uzmanları inceleyecekler. Sonra karar verecekler. Belediye başkanının bunu böyle yapması lazım. Buranın belediye eliyle işletilebilmesinin zor olduğunu görüyorum. Sanki her şeyi belediye kaynaklarından yapıyor gibi bir hava var. Buraya 10 milyon lira belediye kaynaklarından aktarıldı.Ankara’dan genel bütçeden gönderilen para sadece 42 milyon lira.  4.2 milyon lira borç almışsınız. İller Bankası’na 20 milyon borçlanma içine girdiler. Tüm asfalt için ayırdığı para 6 milyon 750 bin lira. Ben buna isyan ediyorum. Asfalta bu kadar ayırırken temsil ağırlamaya 1 milyon 219 bin lira, aday açıklamasına 1 milyon lira festivale 1 milyon lira, fabrikalara 10 milyon lira, insan kendi parası olsa bu kadar harcayamaz.

KATILIMCI, SOSYAL VE

KÜLTÜREL BİR BELEDİYECİLİK

Ben nasıl bir belediye hayal ediyorum. Bir turizm şehri hayal ediyorum. Isparta Belediye Başkanının tüm belediye başkanlarıyla Isparta’yı kuşatarak, Davraz, Eğirdir, Gölcük, Barla, Yazılı Kanyon, Kızıldağ Milli parkı, bir şehre bir vizyon koyarsınız biz de destek veririz ve Isparta’yı turizm şehri yapma konusunda bir adım atarsınız. İnsan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı, her türlü sosyal, kültürel ve fiziki altyapısını tamamlamış bir şehir benim hayalim. Ama nasıl bir belediyecilik diye soruyorsanız katılımcı,  kültürel, sosyal ve çevre dostu, insan ve çevre dostu bir belediyecilik anlayışı diyorum. Ama bu anlamda bir kıpırdı göremiyorum.

ITKM'DE FIRSAT KAÇTI

Siz buna yılan hikayesi diyorsunuz ben buna yalan hikayesi diyorum. Balaman döneminde 2005’te yapılan anlaşmada, sözleşmede yüzde 100 yanlışlık var. Ancak Günaydın’ın önüne bir şans gelmişti. Sözleşmeyi tek taraflı feshetseydi buranın tamamı Ispartalıya geçiyordu. Bunu yapmadığı gibi 270 yeni tapu verdi.  Verdilerde almadım mı diyor. Vermediler neden 270 tane tapunun devrini verdin. Hangi pazarlıklar sonucu 270 tapuyu verdin? Çağırsın müteahhidi gidelim notere aldım dediği 45 dükkanı tespit edelim. Bir belediye başkanı bu kadar aciz içerisinde olabilir mi?

Ne aldınız diye soruyordu? Sen ne aldın?

GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

Bu adamı iyi tanıyın. Ispartamıza ve Ispartalıya lütfen sahip çıkın. Burası gençlerimizin geleceği. 60 bin üniversite öğrencimiz var. Kara Havacılık Okulu’nı getiriyoruz. 2015 yılında açılacak. Bir sürü personel ilimize gelecek. Tuzla Piyade Okulu  gelecek ve 2. üniversiteyi yapıyoruz. Bu şehri hem kendi insanıyla hem de misafirleriyle  ağırlayabilecek bir kapasitede sosyal, kültürel bir belediyecilik anlayışına ihtiyaç var. Lütfen buna göre davranın. 2009’da hesabı nasıl sorduysanız, sizlere teşekkür ediyoruz şimdi de Günaydın’a hesap sorma zamanıdır. Bu asalaktan, bu milleti ve Isparta’yı kurtarın. Biz size ve milli iradeye inanıyoruz. Yine de sizin vereceğiniz karar başımızın tacıdır."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ali
27 Mart 2014 Perşembe 11:56
11:56
asıl hesabı sen vereceksin seneye genel seçimde.panikten kaybe korkusundan çıldırdınız ağzınızdan çıkanı duynuyorsunuz ama biz hatırlatırız...
Rotery
26 Mart 2014 Çarşamba 12:09
12:09
EL İNSAF SAYIN VEKİLİM. HİÇ YATIRIMINIZI GÖRMEDİK. SİZE ULAŞAMADIK. BÜYÜK VE ULU ADAM ROLÜNÜZ OLDU HEP. PARTİYİ AYBATILIYA TESLİM ETTİNİZ. 2009 VE 2011 DE SAYESİNİZDE KAYBETTİK. ARİF HOCAMLA, ŞAKİRLE, BOYACI SALİHLE MUTLU GÜNLER SİZİN, AMA ISPARTA BİZİM OLSUN.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim