25 Nisan 2018
 • BIST 107.401
 • Altın 174,263
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • Isparta 22 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 23 °C
 • İzmir 26 °C

Hedef Isparta’da: 4 Milletvekili, Türkiye’de: Tek başına iktidar

Hedef Isparta’da: 4 Milletvekili, Türkiye’de: Tek başına iktidar
MHP Milletvekili Aday Adayı Mimar Hakan Demirtaş, Isparta ve Türkiye için 2015 Parlamento Seçimi’nin çok kritik bir viraj olacağını düşünüyor: ‘Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü ve Milletin bekası için biz sefere talibiz; zafer Allah’tan.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Aday Adayı Mimar Hakan Demirtaş, Isparta’nın en temel probleminin ‘kamu yatırımı’ olduğu tezini ortaya atıyor. 2000 yılında aldığı kamu yatırımında Türkiye 6’ncısı olan Isparta’nın 2014’te 62’nci sıraya gerilediğini anlatan Demirtaş “bu büyük bir trajedi. Bu sorunu çözecek tek güç tek başına MHP iktidarıdır” diyor.

BAKANLIK İSTİYORUZ

Isparta’nın çok uzun yıllardan bu yana Yatırımcı Bakanlık alamadığına atıf yapan Demirtaş, şöyle diyor: “Isparta’ya yatırımcı Bakanlık tahsis edecek tek güç MHP’dir. Isparta’nın hak ettiği ölçüde kamu yatırımı alması buna bağlıdır. 7 Haziran’da MHP’nin tek başına iktidar olması için var gücümüzle çalışacağız. Isparta’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 4 Parlamenter göndermek için mücadele ediyoruz. Biz sefere talibiz, zafer Allah’tan. Bir muradım var: Bakan olmak.”

YEREL- GENEL GÜÇ

BİRLEŞTİRİLMELİ

Isparta’da bazı kesimlerde ‘yerel ölçekte iktidar MHP olduğu için, Merkezi Yönetim’den destek gelmiyor’ şeklinde bir eleştiri olduğunu anlatan Demirtaş, şöyle dedi: “7 Haziran’dan sonra 2019’a kadar seçim yok. Bu fırsatı Isparta çok iyi değerlendirecektir. Yerel Yönetim ve Hükümeti birleştirecek bir ortam doğdu. Bunu başaracağız. Isparta kazanacak.”

RAKİP DEĞİL, YOL ARKADAŞI

MHP’de Milletvekili Aday Adayları’nı rakip değil, ‘yol arkadaşı’ olarak gördüğünü kaydeden Demirtaş, “ülkücü kökenli bir aileden geliyorum. Bireysel olarak sonuç ne olursa olsun, MHP var oldukça ben de bu dava içerisinde olacağım. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için var gücümle çalışacağım. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in dediği gibi: ‘Biz sefere çıktık, zafer Allah’tan.’

AKDENİZ:

Sizi tanımayanlar için soruyorum: Kendisi ile barışık, neşeli, şen bir insansınız. Yüzde 40 oranında ‘fiziksel duyarlılığınız’ olduğu halde, mutlusunuz, çok da başarılısınız… Yarışta bu tablo sizin için eksi puana dönüşür mü?

MİMAR HAKAN DEMİRTAŞ

Asla. Fiziksel duyarlı olmama karşı bir engel hissetmiyorum. Beynimden sildim ben onu. Çok özel bir insanım. Meşhur bir anlatı var, bilirsiniz; ‘herkes ters yönde gidiyor’ diye… Bana göre de herkes yanlış yürüyor. Bir tek ben doğru yürüyorum.

Şaka bir yana, hiç engelli olduğumu düşünmedim. Tekerlekli sandalyeye oturmadım. Milliyetçi Hareket Partisi’nde de (MHP) ‘bu Aday duyarlı’, şu Aday ‘böyle’ şeklinde bir ayrım yoktur.

Negatif yansıma düşünmem bile.

Tam aksine pozitif katkısı olacaktır.

Duyarlılığı olan kesimlerin karşılaştıkları problemlerin tamamını biliyorum. Sözde değil, özde biliyorum. İçimde yaşıyorum. Sorunların gerçek anlamda saptanması, rasyonel stratejilerin üretilmesi bağlamında çok faydalı olacağımı düşünüyorum.

AKDENİZ:

Süleyman Demirel Üniversitesi’nden (SDÜ) Mimar olarak mezun oldunuz? İnşaat ve enerji sektöründe yatırımlarınız var. Niçin siyasete girdiniz?

MİMAR HAKAN DEMİRTAŞ

İşin doğrusu çocukluğumdan bu yana Diş Tabibi olmak istemiştim. Ama sürekli ayakta çalışmayı gerektireceği için babamın isteği, yönlendirmesi doğrultusunda Mimar oldum.

Siyaset… Ülkücü bir aileden geliyorum. Siyaset hep vardı bizde. Babam asker kökenlidir. Türkiye’nin dört bir köşesinde çalıştık, yaşadık. Sorunları biliyoruz.

Şu anki tabloya gelince… Türkiye her açıdan doğru yönetilmiyor. Gidişat sağlıklı değil.

Allah korusun, bir gün gelip de, ‘canım ülkem bu hale düşerken sen ne yaptın? Neredeydin?’ sorusuna muhatap olmamak için aktif siyasete girdim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için var gücümle hukuki zeminde mücadele edeceğim. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in söylediği gibi: Biz bir sefere çıktık. Zafer Allah’tan.

AKDENİZ:

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) sarp bir süreç yaşanacak. Zorlu bir yarış olacak. Şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

MİMAR HAKAN DEMİRTAŞ:

Öncelikle şu mesajı net bir şekilde vermek isterim: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içerisinde rakibim yok. Hepsi de gönül arkadaşım. Yol arkadaşım. Rekabet edeceğimiz MHP içerisinde aynı dava uğruna koştuğumuz arkadaşlarımız değil; diğer partili kişilerdir.

MHP’ye şu ana kadar gösterilen teveccühten mutlu olduğumu söylemek isterim. Aday Adayı daha da artmalı.

Süreç sonunda Parlamenter Adayı gösterilecek 4 arkadaşımızla omuz omuza çalışacağımızın sözünü ben bireysel olarak veriyorum.

Siz veriyorum, Aday gösterilmez isem de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve savunduğu bu kutsal değerler var oldukça; davamız oldukça ben de bu şemsiye altında olacağım. Hukuki zemin içerisinde mücadele edeceğim.”

MURADIM BAKAN OLMAK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Aday Adayı Hakan Demirtaş, siyasette hedef çıtasını yüksek tutuyor: (‘- Bakan olmak istiyorum’)

 

ISPARTA’YA ÇOK

HAKSIZLIK

YAPILIYOR

MHP Milletvekili Aday Adayı Mimar Hakan Demirtaş, 2000 yılında Isparta’nın kamu yatırımlarından aldığı pay açısından Türkiye 6’ncısı olduğunu söylüyor. Ancak 2014’te Isparta’nın kamu yatırımları dağılımında 81 kent içerisinde 62’nciliğe gerilediğini anlatan Demirtaş, sorunu ancak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) iktidarının çözebileceğini düşünüyor.

 

KAMU YATIRIMI

ALMAK

ZORUNDAYIZ

Demirtaş, şöyle diyor: “Isparta kamu yatırımı almıyor. Bunun çözümü MHP’den geçiyor. MHP, 7 Haziran ışığında tek başına iktidara gelecek. Isparta’ya çok uzun yıllardır Yatırımcı Bakanlık verilmedi. Isparta’ya Yatırımcı Bakanlık tahsis edecek kurum da MHP’dir. MHP iktidarıdır. Siyasette benim bir muradım var. Bakan olmak istiyorum.”

 

-

-

-

-

 

Yerel yönetim ve İktidarı

MHP şemsiyesi altında

toplamak zorundayız

 

AKDENİZ:

Şöyle bir eleştiri var: ‘Yerel yönetim açısından iktidar MHP. Merkezi açıdan ise iktidar AKP… Aynı dili konuşmadıkları için Isparta arzu edilen oranda yatırım alamıyor. Bir ahenk yok.’

MİMAR HAKAN DEMİRTAŞ:

Bu MHP’yi eleştirenlerin tezi… Onlara göre Belediye AKP’de olsa, yatırım gelecek… Ama bu doğru bir bilgi değil. AKP’nin birçok alanda yaptığı gibi algı yönetimi…

Belki herkes farkındadır, ama buradan söylemekte fayda görüyorum: 7 Haziran sonrası bir daha 2019’a kadar seçim olmayacak.

Bu Isparta açısından çok büyük bir fırsat içeriyor.

Yerel ve Merkezi İktidarı birleştirme gibi büyük bir fırsat var karşımızda.

Isparta’nın kamu yatırımları alabilmesi için de büyük bir adım var. Bu fırsatın değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız.”

GÜÇLÜ ISPARTA

GÜÇLÜ MHP

İKTİDARI

Mimar Hakan Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Isparta’dan 4 Milletvekili çıkarması için çaba göstereceğini anlatıyor. Isparta’nın Parlamento’ya ne kadar MHP tarafı ile ne kadar güçlü giderse, o kadar fayda alacağını düşünen Demirtaş, ülke çapında da şunu öngörüyor:

“Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tek başına iktidar olabilecek güçtedir. Bilgi birikimi, donanımı ve insan kaynakları bunun için yeterlidir.”

 

Isparta ‘Deniz’e inmelidir

MHP Milletvekili Aday Adayı Mimar Hakan Demirtaş, Isparta’nın mutlak surette demiryolu ile ‘Liman’a inmesi gerektiğini söylüyor.

TARIMSAL SANAYİ

Isparta için Teşvik Sistemi’nde düzenlemelerin yeterli olmayacağı tezini ortaya atan Demirtaş, ‘kamu yatırımlarında Isparta’nın hak ettiği payın verilmesi gerektiğini’ düşünüyor. Isparta’nın ‘Türkiye’nin Meyve Bahçesi’ olduğuna atıf yapan Demirtaş, “tarımsal sanayi kurulmalıdır. Bunu MHP iktidarı kuracaktır” diyor.

Mimar Hakan Demirtaş, projelerini şöyle anlatıyor:

“Hepimizin bilgisi olduğu üzere Isparta’nın 100 yıllık bir rüyası var: Deniz’e inmek.

Bunun tek bir yöntemi var. Demiryolu yatırımı ile Liman’a ulaşmak.

Bunu hayata geçirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Isparta ziraat kenti…

Gül Çiçeği, Elma, Kiraz, Şeftali, Üzüm, Çilek, Domates…

Akdeniz ve Karasal İklim’in kesiştiği nadir coğrafya… Her iklim özelliğinin izlerini görmek mümkün… Bu hâkimiyet çok pozitif kazanımlar da sağlıyor.

Isparta’da Tarımsal Sanayi inşa etmek işten bile değil. Bunu yapacak bilgi, güç ve donanım Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında var.

Bu süreçte Yenişarbademli’den Uluborlu’ya Isparta’yı karış karış geziyoruz.

Bu toprakların, bu kadim coğrafyanın güzel insanları ile kucaklaşıyoruz.

Ellerinin sıcaklığını hissediyoruz

Ellerimizin sıcaklığını hissettiriyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı büyük bir teveccüh var.

Isparta, artık Yatırımcı bir Bakanlık almalı

Buna hakkı var. Zamanı da geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında Isparta’ya yatırımcı bir Bakanlık verilecektir. Buna tüm kalbimle inanıyorum.”

Eğitim en önemli değer

Mimar Hakan Demirtaş, bir projesini şöyle paylaşıyor:

“Eğitim.

Eğitime çok inanıyorum. Bugün belirli bir noktaya erişmiş isem bu eğitim sayesindedir.

Allah kısmet ederse Parlamento’ya gider isem Millî Eğitim Bakanlığı özelinde bu proje için çalışacağım:

Her ilçeye bir tematik Mesleki/ Teknik Eğitim Lisesi

O coğrafyanın ne özelliği var ise ona uyumlu olacak şekilde bir Lise kazandırılması için mücadele edeceğim.

Teşvik Sistemi’nde Isparta’ya açık, net haksızlık var. Bunun çözülmesi gerekiyor. Ama o da yeterli değil

Isparta’ya kamu yatırımları yapılmalı.

Çok uzun yıllardır esirgenen kamu yatırımlarının Isparta’ya getirilmesi için çaba göstereceğim.”

 

Ya Aday gösterilmez ise…

Mimar Hakan Demirtaş, MHP’de liste dışı kalması ihtimaline karşı da şöyle bir duruş gösteriyor:

“Milletvekili olmanın da ötesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olmak onur vericidir.

Ülkücü bir aileden geliyorum.

Bu davanın bir ferdiyim.

Öyle de olacak. 12- 18 Mart arasında başvuru süreci var.

7 Nisan’da Milletvekili Adayları Listesi şekillenecek.

Eğer ki ismim olmaz ise şunu düşünürüm:

(‘- Bana bu dönem, başka bir görev verildi’)

7 Haziran’a kadar Milletvekili Adayları ile omuz omuza, kol kola yürürüm.

Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça, bu dava sürdükçe ben de bir parçası olacağıma söz veriyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ŞANTÜRK
17 Şubat 2015 Salı 11:52
11:52
ARTIK MHP'NİN DEMİRTAŞ GİBİ VİZYON SAHİBİ,AYNI ZAMANDA HALKLA BÜTÜNLEŞEN VE HALKIN İÇİNDEN GELEN ADAYLARI TERCİH ETME ZAMANI GELDİ.ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM...
VATANDAŞ
17 Şubat 2015 Salı 09:35
09:35
Vatandaşın halinden anlayan, sorunları arttıracak değil çözüm getirecek vekil ve vekiller istiyoruz. Hep bu şekilde devam etmeniz umuduyla. Yolunuz açık olsun sayın DEMİRTAŞ...
tabanın sesi
17 Şubat 2015 Salı 09:23
09:23
İşte budur yaa... eli çantalı vekil istemiyoruz artık. bu halkın dilinden annayan derdinden annayan adam gibi millete hizmet etcek vekil istiyoz. MHP vekil listesini düzenleyen yetkilile duyun sesimizi....... tabanın ve halkın istediği vekil isteyooozzzzz.........................
Diğer Haberler
 • Günaydın Holding olarak talip olabilir17 Nisan 2018 Salı 12:47
 • Belediyeleri alacağız07 Nisan 2018 Cumartesi 14:49
 • OHAL’de yapılacak seçim adil olmaz26 Mart 2018 Pazartesi 09:52
 • ‘Isparta’nın demirden ağaçlara mı ihtiyacı var?’24 Mart 2018 Cumartesi 10:30
 • Isparta’nın 2023 hedefleri belirleniyor24 Mart 2018 Cumartesi 09:15
 • Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz20 Mart 2018 Salı 11:30
 • Zabun, ‘CHP kafasını anlamak mümkün değil’19 Mart 2018 Pazartesi 10:59
 • Perinçek Isparta’dan meydan okudu12 Mart 2018 Pazartesi 11:35
 • 18 bin kadın kolları mensubu hedefimiz var05 Mart 2018 Pazartesi 11:20
 • Bu dava İslam’ın davasıdır05 Mart 2018 Pazartesi 09:45
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim