26 Nisan 2018
 • BIST 107.374
 • Altın 173,060
 • Dolar 4,0616
 • Euro 4,9543
 • Isparta 24 °C
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 26 °C
 • İzmir 29 °C

İDAM EDİLSİNLER

İDAM EDİLSİNLER
İDAM EDİLSİNLER

Belediye Meclisi’ni darbecilere karşı ortak tavır için dün olağanüstü toplayan Başkan Yusuf Ziya Günaydın, çok sert ifadeler kullandı. Darbe girişiminde bulunanların İDAM EDİLMELERİ gerektiğini belirten Günaydın, “Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı, bunların yok edilmesi için kararlıdır” dedi.

MECLİSTEN ORTAK TEPKİ

Belediye Başkanı Günaydın’ın çağrısı üzerine Belediye Meclisi dün olağanüstü toplanarak, darbecilere karşı ortak tavır koydu. MHP’li ve AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin ortak açıklamasında “Isparta Belediye Başkanı ve belediye meclis üyeleri olarak şunu tarihe not düşüyoruz; atalarımızın bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda demokrasi ve halkın iradesi dışında hareket ederek ülke yönetimini ele geçirmek isteyen 3-5 ne idüğü belirsiz zihniyete verilecek ne vatanın bir karış toprağı ne de milletin tek bir bireyi yoktur” denildi.

CUMHURBAŞKANINI ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN İDAM EDİLMELİLER

Belediye Başkanı Günaydın da darbecilere sert tepki gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kansız ve adi insanların belirlendiğini ifade eden Günaydın, idam konusunda şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı kararlıdır. Bunları yok etmeye kararlıdır ve yok edilmelidir. İdam edilmelilerdir. Cumhurbaşkanını öldürmeye teşebbüsten idam edilmeliler. Halkın silahlı gücünü, topunu, tüfeğini halka karşı kullanmak da idama yeterli bir sebeptir. Meclise ve tüm insanların canına kastetmek zaten idama yeterlidir.”

Isparta Belediyesi Meclisi, Başkan Yusuf Ziya Günaydın’ın çağrısı üzerine darbecilere karşı tavrını ortaya koymak için dün olağanüstü toplandı. Olağanüstü toplantıda darbe girişimine karşı Milliyetçi Hareket Partili(MHP) ve Adalet ve Kalkınma Partili (AK Parti) Belediye Meclis üyeleri ortak tavır koydular.

3-5 NE İDÜĞÜ BELİRSİZ ZİHNİYETE VERİLECEK VATAN TOPRAĞI YOKTUR

Hazırlanan ortak bildiriyi okutan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Isparta Belediye Başkanı ve belediye meclis üyeleri olarak şunu tarihe not düşüyoruz; Atalarımızın bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda demokrasi ve halkın iradesi dışında hareket ederek ülke yönetimini ele geçirmek isteyen 3-5 ne idüğü belirsiz zihniyete verilecek ne vatanın bir karış toprağı ne de milletin tek bir bireyi yoktur” dedi.

3. DÜNYA ÜLKELERİNDE OLMAYAN VAHŞİLİK BİZZAT DARBECİLER TARAFINDAN YAPILMIŞTIR

Günaydın sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz gecesi üniformalı teröristler ülke yönetimini ele geçirmeye kalkmıştır. Milletimiz ve devletimiz şahit olunmadık saldırılara maruz kalmıştır. 3. dünya ülkelerinde olmayan vahşilik bizzat darbeciler tarafından yapılmıştır. Devletimizin birliğine ve bütünlüğüne kast etmiş gözü dönmüş demokrasi düşmanları ne yazık ki masum insanlarımızı, emniyet güçlerimizi ve askerlerimizi katletmişlerdir.

BU HAİN HAREKETİ LANETLİYOR VE NEFRETLE KINIYORUZ

Paralel ihanet örgütü, millete silah doğrultacak kadar hainleşmiş, dinden imandan çıkmıştır.

Aziz milletimiz vatansever asker ve emniyet güçleri ile beraber demokrasi destanı yazmıştır. Halkımızın canı pahasına tankların üzerine çıkarak darbeyi püskürtmesi takdir ve tebrike şayan asil bir duruştur.  Isparta Belediyesi Meclisi olarak devletimiz ve milletimize karşı girişilen bu hain hareketi lanetliyor ve nefretle kınıyoruz.  Bugün 93 yıllık Cumhuriyet tarihinin en nazik, en kırılgan, en yürek yaralayıcı dönemini yaşıyoruz. Anayasal düzeni zor kullanarak ve silah yoluyla değiştirmeye kalkışanların senaryolarını tamamen yırtıp atmak için bir olalım, beraber olalım, doğudan batıya, güneyden kuzeye büyük bir millet olduğumuzu dosta da düşmana da gösterelim.

ASKER DE POLİS DE BU MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞTIR

Seçimle gelen muhakkak surette seçimle gidecektir. Milletin getirdiğini yine millet götürmelidir. Başka bir yolu, başka bir seçeneği asla tanımıyor ve kabul etmiyoruz. Israrla ve inatla demokrasiden yanayız. Tüm bu fırtınalı havada; halkımızın bazı kendini bilmezlere de dikkat etmelerini özellikle istiyoruz. Kimin suçlu olduğu tespit edilmeden, Mehmetçiklerin darp edilmeleri milli vicdana terstir. Asker de polis de bu milletin bağrından çıkmıştır.

ISPARTA HALKIMIZI SAĞDUYULU DAVRANMAYA DAVET EDİYORUZ

Darbe girişiminde bulunan, ülkenin birlik ve bütünlüğüne kast eden üniformalı teröristlerle dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkenin bölünmez bütünlüğü için canı pahasına mücadele veren şanlı Türk Ordumuzu bir tutmamak gerekir. 3-5 haşhaşi yüzünden Peygamber ocağımız, Ata ocağımız kirletilmemeli ve bu hususta bütün Isparta halkımızı sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Ayrıca canlarıyla, kanlarıyla darbenin karşısında durarak şehit olan gerek sivil gerek asker gerekse emniyet mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün darbe karşısında dosta düşmana birlik ve beraberliğimizi gösterirken de şehadet şerbetini içmiş vatan evlatlarını göz önünde bulundurarak davranış sergilememizi hasleten rica ediyoruz. Darbe girişiminde bulunulduğu ilk saatlerden itibaren; olağanüstü duyarlılık göstererek demokrasiden yana tavır alan Isparta halkımıza, Valimiz başta olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız ile milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

İLELEBET YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ

Isparta Belediye Başkanı ve belediye meclis üyeleri olarak şunu tarihe not düşüyoruz; Atalarımızın bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda demokrasi ve halkın iradesi dışında hareket ederek ülke yönetimini ele geçirmek isteyen 3-5 ne idüğü belirsiz zihniyete verilecek ne vatanın bir karış toprağı ne de milletin tek bir bireyi yoktur. İlelebet yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Var olsun Türk milleti…”

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BEKASI İÇİN İLELEBET DİMDİK

AYAKTA DURDUĞUMUZU BEYAN EDİYORUM

Öte yandan Günaydın’ın ortak bildiriyi okumasının ardından MHP Grubu adına Oğuzhan Göker ve AK Parti Grubu adına da Kadir Dal birer konuşma yaptılar. İlk söz alan Göker, “15 Temmuz gecesi illegal bir örgütlenme ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetimini ele geçirmeye çalışan vatan hainlerine karşı, büyük Türk milletinin birlik beraberlik içerisinde göstermiş olduğu direnişten dolayı, buna katkı vermiş olan milletvekillerimiz, sayın valimiz, kamu kurum ve kuruluşları ve sayın belediye başkanımız olmak üzere birlik beraberlik içerisinde ayakta durmaya devam eden tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız nezdinde gerek Adalet ve Kalkınma Partisi gerekse Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyeleri olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için ilelebet dimdik ayakta durduğumuzu beyan ediyorum” şeklinde konuştu.

ABDÜLHAMİTHAN’A, MENDERES’E VE ÖZAL’A YAPILAN HAREKETLERİN TEKRARIDIR BU HAREKET

Kadir Dal ise “Darbe karşısında dimdik ayakta duran Isparta halkından, belediyemizden, darbe karşısında şehit olan vatandaşlarımızdan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin darbe karşısında dimdik duran tüm fertlerinden, bilhassa polis teşkilatımızdan, tüm kurum ve kuruluşlarımızdan Allah razı olsun. Tarih tekerrürden ibaret dedikleri gibi Abdülhamithan’a, Menderes’e ve Özal’a yapılan  hareketlerin tekrarıdır bu hareket. Bu devletin faaliyeti ya da yok olma sebebidir. Darbe adı altında hainlerin devletimize verdiği en büyük zarardır. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız” dedi.

İDAM EDİLMELİLERDİR

Diğer taraftan kişisel görüşlerini açıklayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, net bir ifade ile darbe girişiminde bulunanların idam edilmesi gerektiğini belirtti. Günaydın, şunları söyledi: “Her şerrin hayra dönüştüğü olabiliyor. Bu şerrin de hayra dönüşmesini diliyorum. Çünkü bugüne kadar listeler belliydi. Hukukta çok yanlış insanlar vardı. Bugün bunlar ortaya çıktı ve gözaltına alındı. Yoksa bunların alınması için meclis zorlanıyordu. Her şeyde bir hayır hikmet ortaya çıktı. Şuanda ordumuz içerisindeki kansız, şerefsiz ve adi insanların tecellisi belirli haline geldi. Artık tespitler daha kolaylaştı ve ispatlandı. Bunları devletimiz temizleyecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bunun kararları alınacak. Dış güçler, bunun arkasındaki o kansız güçler şuanda bir telaşa kapılmışlardır. İdam olmaz, Avrupa Birliği’nde yok diyorlar. Avrupa Birliği’nde yok da Avrupa Birliği’nde toplantı yapıyorsunuz da Amerika Dışişleri Bakanı sizin içinizde, o toplantıda ne arıyor. Yan çizmeye başladılar. İdam konusunda yapamazsınız diyorlar. Ne demek bu? Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı kararlıdır. Bunları yok etmeye kararlıdır ve yok edilmelidir. İdam edilmelilerdir. Cumhurbaşkanını öldürmeye teşebbüsten idam edilmeliler. Halkın silahlı gücünü, topunu, tüfeğini halka karşı kullanmak da idama yeterli bir sebeptir. Meclise ve tüm insanların canına kastetmek zaten idama yeterlidir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Yeni Çünür örnektir25 Nisan 2018 Çarşamba 11:25
 • Tarım İl Müdürü değişti24 Nisan 2018 Salı 12:59
 • 700 dekar eski maden sahası rehabilite edilecek24 Nisan 2018 Salı 10:35
 • El Emeği 84 eser Isparta halkıyla buluştu24 Nisan 2018 Salı 10:12
 • Isparta'da 23 Nisan Coşkusu23 Nisan 2018 Pazartesi 14:51
 • Vali Günaydın makamını minik öğrenciye devretti23 Nisan 2018 Pazartesi 13:40
 • Isparta, futbol ve kongre turizmini değerlendirmeli23 Nisan 2018 Pazartesi 12:16
 • Deregümü İlkokulu'na kütüphane kurdular23 Nisan 2018 Pazartesi 09:45
 • Başkan Günaydın'dan 23 Nisan mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 08:55
 • Vali Günaydın'dan 23 Nisan mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 08:12
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim