24 Nisan 2018
  • BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Isparta 7 °C
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 14 °C

İktidar milletvekillerini yerlerinden kıpırdatamadım

İktidar milletvekillerini yerlerinden kıpırdatamadım
MHP Milletvekili Korkmaz, "Nevzat Korkmaz olarak 8 yılda neyi yapamadınız' diye sorarsanız; Ben iktidar milletvekillerini maalesef yerlerinden kıpırdatamadım" diye konuştu.

MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, Basın Kulübü'nde8 yılın değerlendirmesini yaptı. Muhalefetin uyarı görevini layıkıyla yerine getirdiğine inandığını belirten Korkmaz, iktidar milletvekillerini eleştirdi. Korkmaz, şöyle konuştu:

SİZ NE YAPTINIZ?

"AKP İl Başkanı Osman Zabun Yalvaç’ta konuşmuş. Beni hemşerilerime şikayet ediyor. Muhalefete talip oldu ve 2 dönem yaptı. Hizmet adına yapabildiği hiçbir şey yok demiş. Bu 2 arkadaşımız da hukukçu. İktidar ve muhalefeti bilmesi gereken insanlar bunlar. İktidar nedir; milletin verdiği yetkiyle kamu kaynaklarını kullanan ve kamuyla devlet organlarını yöneten siyasi teşekkül. Muhalefet de iktidarın icraatlarında kendisini uyarma görevi üstlenmiştir. Herhalde bu arkadaşlarımız şöyle bir yol seçtiler ki; Isparta’ya 8 yıldır şunları yaptı demek yerine muhalefet vekili Nevzat Korkmaz şunları yapamadı demeyi seçmiş. Son derece süfli bir siyaset biçimi oluşturmaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımız siyasal süreci tam okuyamıyorlarsa halkı kandırmaya yönelik gayretlerdir bunlar.

ISPARTA'YA NE VERDİLER?

Ben muhalefet milletvekili olarak iktidarı eleştirme ve uyarma vazifesini yerine getirdiğimi düşünüyorum. İktidar partisi milletvekilleri olarak hem Bilgiç bey hem de Özel bey 8 yıldır neler yaptığını anlatmak durumdalar. Belki etrafındakileri kandırabilirler. Ama Isparta halkı bu tür süfli, dayanıksız, insan aklıyla alay eden siyaset biçimine prim vermeyecek.  Sahada görülüyor ki insanların içine çıkacak durumları yok. Vatandaştan aldıkları temsil yetkisini nasıl kullandıklarına dair haklı açıklamaları yok. Kendi sorumluluklarının farkında olsunlar. Millete, özellikle Isparta halkına 8 yıldır neyi yapabildiklerini anlatsınlar. Görevleri benim ne yaptığımı anlatmaları değil Isparta’ya ne verdiler, çıkıp onları anlatsınlar. Nevzat Korkmaz, Isparta halkının kendisine verdiği muhalefet görevini yaptı. Demek ki ne kadar etkili olmuşuz ki bakın listeler de yokuz halen ismimizi telaffuz ediyor. Artık milletin zekasıyla alay etmeyin ne yaptıysanız onu anlatın.

ISPARTA KÜÇÜLDÜ

13 yıldır AKP iktidarı döneminde Isparta küçülen illerden birisi oldu. Nüfusu yüzde 20 azaldı. 96 bin insanı yakın illere iş bulma yada daha iyi yaşam koşullarıyla göç etti. Isparta, işsizlik açısından işsizlik 2’ye katlandı. Faal işyeri sayısı 11.395,  kapanan işyeri sayısı 14.324. Rakamlar açılan bir çok esnafın kepenk kapattığını görüyor. Takipli borç 2007’de 9 milyon lira, 2014 yılında 105 milyon lira. 1 icra dairesinden 3 daireye dönülmüş. Zenginlik sıralamasında 81 ilden 67’inci sıradayız. Kişi başına yapılan kamu yatırımlarında 70’inci sıradayız. Bu rakamlara bakıldığında Isparta’da işlerin iyi gitmediği görülüyor. Müsebbibi kimdir? Müsebbibi Türkiye ekonomisinde Isparta’ya düşen payı, Isparta’ya getirme konusunda son derece yetersiz ve beceriksiz kalan Isparta milletvekilleridir. Teşvik meselesi kanayan yara. Ben bir teşvik kanunu teklifi vermişim. Süreyya Sadi Bilgiç Isparta’nın 1ç. Bölgede olmasıyla gurur duymamız gerekir diye bir açıklaması var. Recep Özel "biz Nevzat Korkmaz’ın trenine, vagonuna binmeyiz" diyor. Sen teklifini yap ben destekleyim. Hayır teklif yapmazlar. Ben teklif yapayım sen destekle. Desteklemezler. Bu bile aslında kendi sorumluluklarını nasıl yerine getirmediklerinin en bariz örneği. Dereboğazı yolunu konuşmuşum. Bunla ilgili destek var mı? Yok. 2. Üniversite teklifi vermişim. Buna da destek vermemişler. Hızlı treni gündeme getirmişim. Bütçe görüşmelerinde Sayın Bilgiç ve Özel beye gelin Isparta’nın ortak meselesi hiç olmazsa Isparta-Burdur arasındaki tren meselesini gündeme getirelim. Hiç olmazsa sirkülasyon artar ve ekonomiye katkı verir. Ben ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Habip beye ikisini de götürdüm. Müsteşar işi yokuşa sürüyor. Ben götürdüğüm şahıslar benim tarafımdan müsteşarın tarafına geçtiler ve beni ikna etmeye çalışıyorlar. Nevzat bey inşallah onunda sırası gelir diyorlar. Isparta böyle savunulmaz. Isparta bu yüzden irtifa kaybetti. Burdur teşvikte 3.sınıfa alındı, Afyon 4.sınıfa alındı. Isparta’da yatırım yapmak 80 lira, Burdur’da 60, Afyon’da 60 lira. Nereye götürürsünüz bu fabrikayı. Burada OSB boşaldı. Afyon ve Burdur’da OSB yüzde 100 çalışıyor, burada yüzde 50 ile çalışıyor. Nevzat Korkmaz neyi yapamadı? Ben Isparta milletvekillerini yerinden kıpırdatamadım."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim