20 Mayıs 2018
  • BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Isparta 26 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 29 °C

İller Bankası'na borçlanma Meclis gündemine geliyor

İller Bankası'na borçlanma Meclis gündemine geliyor
Isparta Belediyesi'nin asfalt çalışmalarında ihtiyaç duyduğu bitüm ihtiyacı için İller Bankası'na 6 milyon lira borçlanma konusu Meclis gündemine geliyor.

Isparta Belediyesi Mayıs ayı Meclisi sıcak gündem maddeleriyle toplanıyor. 15 maddenin yer aldığı Meclis oturumlarının tartışmalara sahne olması bekleniyor. Maddeler arasında en dikkat çekeni, İller Bankasına borçlanma konusu. Başkanlık makamı, 2014 yılı içinde kalıcı asfalt çalışmaları için ihtiyaç duyulan bitüm (Asfalt hammaddesi) malzemesinin TÜPRAŞ. A.Ş. İzmir Aliağa Tesislerinden alınması için İller Bankası'ndan 6 milyon lira kullanılması konusunu Meclis gündemine taşıyor.

TİCARETHANE -OTEL MODELİ İÇİN YETKİ TALEBİ

Dikkat çeken maddelerden biri de  iki kez kiralama ihalesine çıkmasına rağmen talipli çıkmayan Isparta Oteli'nin yapıldığı ilk haliyle projelendirilip kiraya verilmesi konusu. Başkanlık makamı, otelin ilk yapıldığı haliyle aslına uygun ticaret-otel olarak yenilenerek 10 yıllığına kiralanabilmesi için Meclis'ten encümene yetki verilmesini isteyecek. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın bu konuda, daha önce gazetemize yaptığı açıklamada, otelin  ilk yapıldığı haliyle altı ticarethane üstü konaklama modelinde tadilatının yapılacağını, bu şekilde kiraya çıkarılması halinde taliplisinin çok olacağını ifade etmişti.

KÜÇÜK PARSELLERİN SATIŞI İÇİN YETKİ İSTENECEK

Öte yandan Belediye yönetimi, imar parseli oluşturulamayan parsellerin hisse satışı için de yetki isteyecek. O madde, belediye mülkiyetinde bulunan ancak imar planı, İmar Kanunun ile ilgili yönetmelikler gereğince parselasyon planına göre bir imar parseli oluşturmayan müstakil veya bir imar parselinde hisseli olarak bulunan belediye hisselerinin satışı icin encümene yetki verilmesi başlığını taşıyor.

ALACAĞA KARŞILIK TAHSİS İÇİN KOMİSYON OLUŞTULUYOR

Belediye Meclisi, belediye arazilerinin kamu kurumlarına tahsiline karşılık,  maliyeye olan borçlarının silinmesini içeren kanun gereğince Gayrimenkul  Satış Komisyonu'nda görev yapacak bir üyenin seçimini yapacak.  Bu kapsamda Halıkent Mahallesi'ndeki Polis Merkezi'nin bulunduğu alanın, bu alacak kapsamında değerlendirerek hazineye devri görüşülecek. Yine Emniyet Müdürlüğü  Işıkkent Mahallesi'nde karakol yapılmak üzere 5 yıllığına tahsis edilen alanın tahsis süresinin uzatılması talebi de  alacağa karşı tahsis şartıyla gündeme geliyor

5 İŞYERİ SATIŞI İÇİN YETKİ İSTENECEK

Başkanlık Makamı, daha önce de gündeme gelen Galericiler Sitesi'nde ki belediyeye ait 5 işyerinin satışı için encümene yetki verilmesini  isteyecek. Meclis, Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun 24 Mart 2014 tarihinde onaylanan Isparta Kentsel Sit alanı  koruma imar planını da masaya yatıracak. İmar planı değişkilikleri ve imar planı tadilatlarının yanısıra 2014 laboratuvar fiyat listesi, memur sendikaları ile toplu sözleşme yapılması ve 2013 yılı kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi de Belediye Meclisi'nin mayıs ayı gündeminde yer alıyor.    

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim