17 Aralık 2017
  • BIST 109.330
  • Altın 155,894
  • Dolar 3,8638
  • Euro 4,5501
  • Isparta 7 °C
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 13 °C

Hızlı Geçiş Sistemi(HGS) geçiş ihlali sorgulama Ekranı

Hızlı Geçiş Sistemi(HGS) geçiş ihlali sorgulama Ekranı
Hızlı Geçiş Sisteminin yürürlüğe girmesiyle geçiş ihlali ve kaçak yapan sürücülerde son teknolojiyle anında tespit edilmektedir. Hızlı geçiş sistemi, araçlara yapıştırılan etiket üzerinden gişe geçişlerinde antenlerin algılamasıyla ödemeleri tahsil ederek

Hızlı Geçiş Sistemi(HGS) geçiş ihlali sorgulama Ekranı

Hızlı Geçiş Sisteminin yürürlüğe girmesiyle geçiş ihlali ve kaçak yapan sürücülerde son teknolojiyle anında tespit edilmektedir. Hızlı geçiş sistemi, araçlara yapıştırılan etiket üzerinden gişe geçişlerinde antenlerin algılamasıyla ödemeleri tahsil ederek çalışır. Ödeme işlemi algılamayan geçişlerde anında tespit edilerek sürücüye cezai durumlar uygulanabilir. Geçiş ihlali ya da kaçak geçiş yaptıysanız HGS sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi ŞURADAN yapılabilmektedir.

Hızlı Geçiş Sisteminde bilinmeyen bir nokta ise bakiyeniz yetersiz kaldığında ve geçiş yaptığınızda kesin olarak ceza yendiğini düşünmektir. Aslında bakiye yetersizliğinden dolayı yaptığınız gişe geçişlerinde, bir hafta içerisinde kartınıza yükleme yaptığınızda herhangi bir cezayla karşılaşmıyorsunuz. Bir hafta içerisinde yapılan HGS bakiye yüklemesiyle, bakiye yetersizliğinden yaptığınız geçiş borcunuz tahsil ediliyor. Eğer bir hafta içerisinde ödeme yapılmazsa, geçiş borcunuz yüklü miktarda katlanarak yasal işlem başlatılmasına neden oluyor. Bu tür cezalarla karşılaşmamak adına, posta çeki, banka mevduat hesabınız ya da kredi kartınız üzerinden otomatik bakiye yükleme talimatları vererek bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ya da sistem üzerinden bakiyeniz azaldığında gelen uyarı mesajını dikkate alarak bakiye yüklemeniz bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bakiye işlemleri PTT kurumlarında, bankalarda, petrollerde hatta marketlerde dahi yapılabilmektedir.

İnternetin gelişmesi ve hayatın her alanında getirdiği kolaylıklar Hızlı Geçiş Sistemi içinde geçerlidir. İnternet üzerinden HGS geçiş ihlali sorgulamaları yapabilirsiniz. Geçiş ihlali dışında, cezai durumlarınızı ve bakiye kontrolü de yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden, Hızlı Geçiş Sistemi üzerindeki tüm bilgilerinizi güncel olarak takip ederek, bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorgulama işlemleri son derece basit olup, istenen bilgileri girerek bilgi sahibi olmak istediğiniz konuya anında erişebiliyorsunuz. Hem bilgisayarlarınız üzerinden hem de telefonunuzun mobil ağı üzerinden sitemiz üzerinden sisteme giriş yaparak kontrol işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : http://www.hgssorgula.net sayfasının içeriklerinden yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu sayfa üzerinden yapacağınız sorgulamaların her biri şifresiz olarak kullanıcı odaklı sorgulamalar arasındadır. 

 

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim