25 Nisan 2018
 • BIST 107.401
 • Altın 173,507
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • Isparta 18 °C
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 16 °C
 • İzmir 21 °C

Isparta Büyükşehir Belediyesi gibi çalışıyoruz

Isparta Büyükşehir Belediyesi gibi çalışıyoruz
Isparta Büyükşehir Belediyesi gibi çalışıyoruz

Isparta Belediyesi’nin en başarılı idarecilerinden olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Veli Kayacan, iz bırakan projeleri açıkladı. Ayrıca belediyeyi sosyal alanda da en üst noktaya taşıma gayretinde olduklarını belirten Kayacan, hedeflerini sıraladı.

 

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın her platformda desteklediği kültür ve sosyal faaliyetler genişleyerek artıyor. Özellikle 2009 yılından bu yana ilimizde yapılan projeler bunun en güzel kanıtı. Vatandaşlar belediyenin sunmuş olduğu bu hizmetlerden de oldukça memnun. Çünkü verilere göre Isparta merkez nüfusunun 8’de 1’i şu anda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği projelerden yararlanmış durumda. Bunu daha da yukarı çekmek için tüm gayretini ortaya koyan ve Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın da tam desteğini alan Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Veli Kayacan, son 6 yılın çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

8 BİRİM 83 PERSONELLE HİZMET VERİYORUZ

1989 yılında Milli Eğitim camiasında sınıf öğretmeni olarak göreve başlayan ve bu süreçte idarecilik ve öğretmenlik görevlerinde bulunan Kayacan, 2009 yılında Isparta Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak geçiş yaptı. Son 2 yıldır da Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yapan Kayacan, bünyesinde 8 birimin sorumluluğunu taşıyor. Kültür, Evlendirme, Huzurevi, Çocuk ve Oyun Evleri, OĞUZATA, ISMEK, Müze ve Gençlik Merkezi birimleriyle Isparta halkına hizmet verdiklerini belirten Kayacan, 83 personelle görev yaptıklarını söyledi.

OĞUZATA’DA 2600 ÖĞRENCİYE TÜM İMKÂNI SEFERBER ETTİK

İlk olarak Isparta’nın medarı iftarı OĞUZATA birimini anlatarak açıklamalarına başlayan Kayacan, ‘’OĞUZATA; 2010 yılında Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’ın büyük destekleri neticesinde kurulmuş bir eğitim kurumu. Bugüne kadar yaklaşık 2600 öğrenciye ücretsiz kurs vermiş bulunuyoruz. Başkanımız kursumuzdan çıkıp başarıyla eğitim hayatına devam eden çocuklarımıza da maddi anlamda destek olmaya devam etmektedir. OĞUZATA kurs merkezimizin açılış amacı da başta o günkü tabiriyle söylüyorum dershanelere gidemeyen öğrencilere ve maddi durumu yetersiz olan çocuklarımıza destek maksatlıdır. Bunda muvaffak olduğumuzu düşünüyoruz. 2600 öğrenciye kurs, yer öğretmen, kitap tedarik etmek kolay değil. Herkesin krediyle idare ettiği bir memlekette çocuk okutmak gerçekten zor. Biz ‘En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır’ düşüncesiyle hareket ediyoruz’’ dedi.

ISMEK’LE 25 BİN ÇOCUĞUMUZA HİZMET VERDİK

Öte yandan ISMEK kursları hakkında bilgilendirmede bulunan Kayacan, ‘’ISMEK’le; Katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. ISMEK birimimizde 2009 yılında bu yana 25 bin kursiyere hizmet verdik. Azımsanmayacak bir rakam. Isparta nüfusunun 8’de 1’ine ulaşmışız. Bu birimimizde geçtiğimiz dönem 7 çeşit kursumuz vardı. Ama 2015-2016 eğitim-öğretim yılında biz bunu 322 kursa çıkardık. İlk defa 9-5 yaş çocuklarımıza yaz kursu da

açtık. Hobi kursları bunlar. Atletizm, basketbol, satranç, gitar, bağlama, tiyatro kursları açtık. Bu kurslarımız oldukça çok talep görüyor. 7’den 70’e herkesi kapsayacak kurslarımız var. Çoğunda yaş sınırımız yok’’ diye konuştu.

HEM KÜÇÜK HEM DE BÜYÜKLER İÇİN TİYATRO EKİBİ

OLUŞTURUP ISPARTALININ HUZURUNA ÇIKACAĞIZ

Diğer taraftan sosyal belediyecilik açısından değişik faaliyetlerde de bulunduklarını ifade eden Kayacan, ‘’Öğrencilere yönelik konferanslar, Isparta halkına yönelik de sanatsal faaliyetler yapıyoruz. Bunların başında tiyatro geliyor. Bu sene tiyatro kursu da açtık. Oldukça da talep var. İnşallah Belediye bünyesinde de Tiyatro kulübümüze de oluşturacağız. Hem çocuk tiyatrosu hem de büyükler için büyükler tiyatrosu kurmayı hedefliyoruz. Biz 2014 yılında 19 tiyatro getirmişiz. Neredeyse 20 güne bir tiyatro getirmişiz anlamını taşıyor ki bu çok büyük bir olay. Hatta tiyatro sanatçımız var Sinan Menger. Isparta’ya geldiğin de bize dedi ki ‘İstanbul’da tiyatro camiasında artık Isparta konuşulmaya başlandı’ dedi. ‘Neden?’ dedik o da ‘Sizin gibi tiyatroya önem veren ve sizin gibi iline tiyatro getiren başka bir belediye yok’ dedi. 15-20 güne bir tiyatro getirmek İstanbul’da ses getirmiş. 2014 yılında ayrıca 49 tane de sosyal aktivite yapmışız. Kutlu doğum haftası, öğretmenler günü, anneler günü gibi bunların yanında da uluslararası bir organizasyon yaptık. Kolay değil’’ şeklinde konuştu.

ETNOGRAFİK AÇIDAN EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR MÜZEYE SAHİBİZ

Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müze’sindn de övgü dolu sözlerle bahseden Kayacan, ‘’Burada 8 personelle hizmet veriyoruz. Burası iddia ediyorum etnografik açıdan eşi benzeri olmayan bir müze. Orada daha güzel işlere imza atacağız. Gençlik merkezimiz var. Burada da tüm spor aktiviteleri olmak üzere hobi kursları veriyoruz. Çocuk oyun evlerimiz var. Burada da 7 gün çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Çocuklarımızın kişisel gelişmelerini sağlayacak aktivitelerde bulunuyoruz’’ dedi.

HER MAHALLEDE BİRİMİ OLAN TEK MÜDÜRLÜK:

BELEDİYE KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün çok büyük bir aile olduğunu dile getiren Kayacan, şöyle devam etti; ‘’Isparta’nın her noktasında birimi olan tek Müdürlük biziz. Her mahallede bir birimimiz var. Sayın Başkanımızın vaad ettiği çalışmalardan biri olan her mahallede el sanatları kurslarımız var. Yaklaşık 300’e yakın bir kursiyer sayımız var. Yine belediye ISMEK biriminin alt bünyesinde İpek kumaş, ipek işleme üzerine el sanatları kursları var. Bu kursların neticesinde de geleneksel el sanatlarına sahip çıkmayı hedefliyoruz. Geçmişi geleceğe taşımak istiyoruz. Bundan dolayı el sanatlarına önem veriyoruz. Mahallerimizde hanımefendilerin zamanını değerlendirebilmeleri, kendilerine katkıda bulunmaları için bu kursların çok faydalı olacağını düşünüyorum ve bunların sayısını artıracağımızı belirtmek istiyorum ve hizmetin en iyisini yapma gayreti içinde olduğumuzu da ifade etmek isterim.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GİBİ DÜŞÜNÜP HAREKET EDİYORUZ

Isparta Belediyesi olarak ilçelerle hiçbir bağımız yok ama Isparta Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesiymiş gibi düşünüp hareket ediyoruz. Burada Sayın Başkanım Yusuf Ziya Günaydın’a sonsuz

teşekkür etmek gerekiyor. Elinden geldiği kadar kanun nizam çerçevesinde ilçelere destek oluyor. Özellikle yol, taş, makine ekipman, ağaç, su gibi ve daha sayamadığımız birçok alanda destek çıkıyor.

BELEDİYEMİZİ SOSYAL ALANDA DA EN

ÜST NOKTALARA TAŞIMAK İSTİYORUZ

Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Hatta çok arzuladığımız bir durum var. Bunu Sayın Başkanıma da arz ettim; Isparta’da büyük bir Kültür, Sanat ve çok amaçlı Konferans Merkezi arzuluyorum. Tüm sanatların icra edildiği uluslararası organizasyonların yapıldığı aynı anda birçok aktivitenin yapılabildiği bir merkez hayal ediyoruz. Gerçi Başkanım Isparta’ya Gökkubbe gibi harika bir eser kazandırdı ama bunun konsepti ondan daha farklı. Bunu ilimize kazandırdığımızda belediyede sosyal anlamda yapılamayacağı iş yok. Belediyemiz teknik açıdan, altyapı, üst yapı açısından Türkiye’de en önde gelen belediye. Ama ben de Kültür Müdürü olarak istiyorum ki belediyemizi ayrıca sosyal alanda, sosyal belediyecilik alanında da en üst noktalara taşıyalım. Halkımıza en iyi hizmeti verelim. Herkes mutlu olsun istiyorum.

2016 YILINI TİYATRO YILI İLAN ETTİK

2016 yılında önümüze güzel bir hedef koyduğumuzu düşünüyorum. Ve 2016 yılını tiyatro yılı ilan ettik. Tiyatro alanında tecrübe de ediniyoruz. Üniversitemizin tiyatrosunun da desteğiyle önümüzdeki yıl Ispartalı hemşerilerimizin önüne çıkacağız. Bu eksikliği de böyle kapatalım dedik.’’

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Vali Günaydın makamını minik öğrenciye devretti23 Nisan 2018 Pazartesi 13:40
 • Isparta, futbol ve kongre turizmini değerlendirmeli23 Nisan 2018 Pazartesi 12:16
 • Deregümü İlkokulu'na kütüphane kurdular23 Nisan 2018 Pazartesi 09:45
 • Başkan Günaydın'dan 23 Nisan mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 08:55
 • Vali Günaydın'dan 23 Nisan mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 08:12
 • Günaydın’dan işadamlarına davet21 Nisan 2018 Cumartesi 11:24
 • Apart ve yurt yatırımları doyum noktasına ulaştı21 Nisan 2018 Cumartesi 09:05
 • Haydi Çocuklar Gökkubbe’ye21 Nisan 2018 Cumartesi 08:12
 • Kurumlara TYP kapsamında 895 işçi alınacak20 Nisan 2018 Cuma 16:55
 • 25 km hızla radara girdi20 Nisan 2018 Cuma 16:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim