17 Mart 2018
  • BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Isparta 12 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

‘Isparta her türlü oyunlara direnenlerin şehridir’

‘Isparta her türlü oyunlara direnenlerin şehridir’
Partisinin İl Danışma Meclisi’ne katılmak için Isparta’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a İlimizden yüzde 60’ın üzerinde oy desteği istedi. Bunun için partililere seslenen Soylu, “Çok gayret gösterip ço

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, partisinin Temmuz ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Cuma günü Isparta’ya geldi. İlk olarak parti binasına ziyarette bulunan Soylu, ardından esnaf ziyaretine çıktı. Bir süre çarşı merkezinde kalan Soylu, ardından Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Sarayı’na geldi.  Danışma Meclisi Toplantısına AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, İl Başkanı Osman Zabun, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat ve belediye başkanları ile Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi Üyeleri ve partililer katıldı. Program çerçevesinde bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Soylu’nun gündeminde Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. 

ISPARTA KARARINI VERDİ

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, milletin ve Isparta’nın Cumhurbaşkanlığı seçiminde kararını verdiğini ileri sürerek, “Bizde teşkilat olarak aziz milletimizin verdiği temiz ve berrak oylarınsa sahip çıkmaya, bunu bir namus borcu bilmeye hazırız Sayın Başbakan” dedi.

BİZE DÜŞEN BAŞBAKANIMIZI YÜZDE 65’LE ÇANKAYA’YA TAŞIMAK

AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise 10 Ağustos’ta bundan önceki seçimlerden çok daha fazla sahada canla, başla çalışmaları gerektiğini vurguladı. Bilgiç, “Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 13 yıldır girdiğimiz her seçimde bu devletin ve milletin sevdası, aşkıyla bizim önümüzde lider olarak bizi sürükledi ve bütün başarıdan başarıya koşturdu. Şimdi 10 Ağustos’ta bizlere de düşen Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız ve 12. Cumhurbaşkanı adayımız Receğp Tayyip Erdoğan beyefendinin arkasından omuz omuza koşturmak, sandıklara gitmek ve sandıklara sahip çıkarak, inşallah ilk turda ezici çoğunlukla, yüzde 65’le Sayın Başbakanımızı Çankaya Köşkü’ne taşımaktır” şeklinde konuştu.

İLK KEZ MİLLET DEVLETİ ELE GEÇİRİYOR

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da, ilk kez halkın kendi iradesiyle beraber kendi devlet başkanını seçeceği bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşanacağını bildirdi. Yine ilk kez devleti bu milletin ele geçirdiğini ifade eden  Soylu, “Onun için eski Türkiye unsurları bir araya geldiler.  Faiz ortakları. Türkiye’nin bölünmesinden, parçalanmasından medet umanlar ilk kez bir araya geldiler. Bir yıkım ekibi şer ittifakı olarak çalışıyorlar.  Ama tarih bunun hesabını soracaktır.  Çünkü millet dimdik ayakta durmaktadır. Isparta'dan yüzde 60'ın üzerinde oyla Cumhurbaşkanlığı için Sayın Erdoğan’a destek istiyoruz.  Çok gayret gösterip çok çalışmalıyız.  Çok mücadele etmeliyiz. Sahayı sadece Başbakanımıza bırakmayalım. SKM Başkanlığında İl Başkanınızın vereceği programları harfiyen yerine getirip her yerde olmalısınız. Ak Parti’nin rakibi bugün ikinci sırada gösterilen aday değildir.  İsmini söyleyemiyorum.  Bazen hatırlayamıyorum kusura bakmayın. Kampanyanın sonuna doğru belki hatırlarım.  Şapkadan adam çıkartıp zekamızla dalga geçmeye çalışıyorlar.  Bizim rakibimiz yüzde 49.9'dur.  Bizim rakibimiz ne söylediğini anlamadığımız, Diyarbakır'da başka konuşan İstanbul'da İstanbul sosyetesine yaranmaya çalışan çakma sosyetik Selahattin Demirtaş hiç değil. Çözüm süreci Erdoğan’a bağlı değilmiş diyor. Eee yapsaydınız. Orada neler yaptığını, hangi huzursuzlukları meydana getirdiğini bilmiyor muyuz?  Aydın Doğan’ın kanatları altına girmişsin çözüm üretmeye çalışıyorsun.  Biz ne olduğunu bilmiyor muyuz?" dedi. Isparta'da hedef yüzde 60. Bunu yakalamak için çok mücadele etmeliyiz.  Türkiye’de özgürlüğün, barışın,  kardeşliğin, zenginliğin, refahın Türkiye’de dünyanın ilk 10 büyük ülkesi arasına girebilmesi için, kişi başına gelir seviyesinin 25 bin dolara çıkması için, tarım gelirlerinin 150 milyar dolara, turizm gelirlerinin 50 milyar dolara çıkması için, Hızlı tren hattının 7500 km ye çıkması için Türkiye’nin refahı huzuru için güçlü, küresel bir ülke olması için yüzde 60 oyunuza ihtiyacımız var. Bunun için herkese gitmelisiniz. Yarından tezi yok kolları sıvamalıyız.  Sokağa çıkıp adım adım her yerde 10 Ağustos’ta her alacağımız bir fazla oy 2023 hedeflerine bizi daha çok yaklaştıracaktır. Türkiye'nin ilk halk tarafından seçilmiş  devlet başkanı.  Bakın bakalım bizim Tayyip Erdoğan’ımız,  ne sizin Kenan Evreninize ne Ahmet Necdet Sezerinize benzer?  Bizim Tayyip Erdoğan’ımız Türkiye’yi coşturuyor. Türkiye’yi iyi noktalara getiriyor” şeklinde konuştu.

ISPARTA DEMOKRASİNİN BEŞİĞİDİR

Öte yandan Isparta’nın siyaseti iyi bildiğini ifade eden Soylu, “Isparta siyasetin beşiğidir. Demokrasinin de beşiğidir. Her türlü oyunlara direnen insanların şehridir. Isparta’dan bir cevap bekliyoruz. Hem de güçlü bir cevap” diyerek, “10 Ağustos akşamı sandıklar açıldığında o telefon biz yüzde 60 oyu aldık diyebilecek anlayışı ortaya koymaya söz veriyor mu?” diye sordu.

BU SEÇİM BİR MİLAT

Cumhurbaşkanlığı seçimini bir milat olarak,  bir tarihin başlangıcı olarak kabul ettiklerini belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yeniden buluşmanın en önemli adımı olarak kabul ettiklerini bildirdi. Türkiye'nin çok zorluklardan geçtiğini belirterek konuşmasını sürdüren Soylu, “Birileri bu millete bir tarih yazmaya kalkıştı. Siz yönetemezsiniz. Siz kendi geleceğinizi oluşturamazsınız dediler. Geçmişte bu millet ezilmeye çalışıldı. Milletin bir arama yaşama ülküsü, zenginlikleri elinden alınmaya çalışıldı. Ne zaman demokratik bir hayata adım atıldığında bunu engellemeye çalıştılar. Burada amaçları milleti yönetimden uzaklaştırmaktı.  Milletin sevdiği adamları milletin elinde almaya çalıştılar. Adnan Menderes'e büyük iftiralar atıldı. Menderes'in kasasına kadın iç çamaşırları konularak, bu şekilde bir sapkın ortaya çıkarmaya çalıştılar” diye konuştu. 

İHSANOĞLU’NA BAHADDİN YAKIŞTIRMASI

AK Parti'nin 13 yıldır,  bu proje büyük bir direnç ortaya koyduğunu kaydeden Soylu, "Bu direnci sadece iktidarda kalmak için ortaya koymadık, sadece hizmet etmek için ortaya koymadık, sadece hastane yapalım diye koymadık, sadece 175 üniversitesi ile 81 vilayetimizi şereflendirmek için ortaya koymadık, bu direnci Marmarayı yapmak için ortaya koymadık. Bizim 300 yıllık bir hayalimiz var. Bu hayalin peşinden koşuyoruz. Başbakanımız inşallah Cumhurbaşkanı olacak. Recep Tayyip Erdoğan, 21'inci asrın başında bu hayali kazandırdı. Güçlü, yeni, özgür Türkiye. Bu medeniyetin bütün varlıklarını,  etrafındaki coğrafya ile bütünleştirebilecek bir Türkiye. Biz bu toprakların zenginliğine inanıyoruz. Bugün Gazze'de yaşananların ne olduğunu biliyoruz. Gazze'de 260 masum insan katledildi. Bugün, tarih her anında kara leke olarak adlandırılacak bir olaya tanıklık ediyoruz. Hem de 21'inci yüzyılın başında,  Küreselleşmenin, iletişimin en üst noktaya geldiği bir çağda buna şahitlik ediyoruz. İnsanların ölümünü canlı canlı seyrediyoruz. Bir zulmü, bir vicdansızlığı, bir insanlık dışı dramı canlı canlı seyrediyoruz. Bunu Batı da, Mısır da seyrediyor. Bir Cumhurbaşkanı adayı var. Paralelci onla beraber, Aydın Doğan onunla beraber, Kılıçdaroğlu onunla beraber, Bahçeli'ye ne demeli... Bahçeli de onunla beraber doğru mu? Bu Bahçeli ve Kılıçdaroğlu zaten bir yaraya merhem olsalardı, kendilerine merhem olurlardı. Buldukları adam kime benziyor biliyor musunuz? Söyleyeyim. Ben bu milletin bir evladı olarak utanıyorum. 12 yıldır bu ülkede Başbakanlık yapmış, dünyanın her tarafında ay yıldızlı bayrağımızı, bizim ezanımızı, bütün değerlerimizi onuru ile temsil etmiş bir adamın karşısına bula bula soysal medya da Bahaddin gibi bir tip var, onun gibi bir adam çıkarmışlar yazıklar olsun" açıklamasında bulundu 

GECE AÇIKTA KALDIN GALİBA

Güçlü bir Türkiye'nin güçlü bir aktöre ihtiyacının olduğunu söyleyen Soylu, "Biz isterdik ki Başbakanımızın karşısına daha güçlü, kuvvetli, kudretli, mücadele ettiğimiz de kora kor mücadele eden, bizim ortaya koyduğumuz sözleri, sonuna kadar bir şekilde takip edebilecek,  bir var bir yok adamlardan ne Türkiye'ye ne de dünyaya bir fayda gelir. Bunların dertleri Türkiye'nin eski günlerine dönmesi. Yıllardır bu kadroları yıldırmaya çalıştılar, parti kapatmaya çalıştılar.  Hürriyet Gazetesinde Aydın Doğan maaşlı bir kalem var. Bir gün iş takipçisi, bir gün sosyolog, bir gün tarihçi, bir gün ekonomist ama esas adı bukalemun. Bugün köşesinde yazmış. Çünkü kapatamadılar. Çünkü milletin sesi olan siyasi partiyi, bu  büyük mücadele anlayışını tasfiye edemediler, zayıflatamadılar, Diyor ki galiba AK Parti bir şekilde bölünecek. Dur. Galiba açıkta kaldın bu gece. Bu tip adamlar var. Bu adamlar kaşarlanmış fitneci diyorum. Bunlar nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyorlar biliyor musunuz? Aydın Doğan'ın kapısına pijama ile karşıladığı bir Cumhurbaşkanı istiyorlar" şeklinde konuştu.

 CUMHURİYET TARİHİ SENİN KADAR  YALANCI SİYASETÇİ GÖRMEDİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Soylu, "30 Mart seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en önemli adımlardan birisi.  O Kılıçdaroğlu afra tafra satıyordu. Hani bu ülkenin Başbakanı kaçıyordu. Ey Kılıçdaroğlu Cumhuriyet tarihi senin kadar yalancı ve ahlaksız bir siyasetçi görmedi ve görmeyecek.  Sabahtan akşama kadar bu ülkenin Başbakanına hakaret ediyorlar. Ülkede taş üstüne taş mı koydun bir çivi mi çaktın? Bir hastane mi yaptın?  İnsanlarımızın özgürlüğüne ait bir adım mı attın? Dün bu ülkenin insanlarını kutuplaştırırken, bir tarafta Türk Kürt derken bir tarafta Alevi Sünni derken aman bize bundan fayda gelir biz bundan ne elde ederiz anlayışı içinde oldun.  Bu ülkede başörtülüler üniversiteye giremiyorlardı.  Kamuda görev alamıyorlardı. Meclis’te kadınlar, kendi kıyafetleriyle özgür bir şekilde duramıyorlardı.  Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyenler 28 Şubatın yasaklarının  duvarlarıyla karşılaşıyorlardı.  Ağrına  gidiyor tabi. Türkiye zenginliklerine  kavuşuyor. Başbakan Erdoğan ve kadrolarıyla kavuşuyor" dedi.

MENDERES'E YAPTIKLARINI DEMİREL’E DE YAPTILAR

Bu nedenle Türkiye'yi idare etmek isteyenlerin elbette hakaret edeceklerin, iftira atacaklarını, telefon dinleyeceklerini, montaj, şantaj yapacaklarını kaydeden Soylu, " Millet 30 Martta olduğu gibi onları sandığın  dibine çökertecek.   Bunlar için tek şey Türkiye’yi idare etmek.  Nasıl Menderes'e yaptılarsa aynısını Süleyman Demirel'e de yaptılar. Bir ülkenin  başbakanına hakaret, tehdit ettiler. Ya bizim dediğimizi yaparsın ya da namusuna kadar iftira atarız.  Rahmetli bir hanımefendi  üzerinden siyaset yapmaya çalıştılar.  Aynısını Tansu Çillere  yaptılar. Bunların ahlakı, duyguları, ölçüleri yoktur. Tek ölçüleri Türkiye’yi hortumlamaktır. AK Partililer buna müsaade etmeyin. Onun için Gezi olayların,  17- 25 Aralık'ı  çıkardılar.  Bu ülkenin namuslu insanlarına siz  ülkenizin menfaatlerini savunduğunuz sürece  biz sizin karşınızda beton gibi dururuz mesajı vermeye çalıştılar" diye konuştu.

BAHÇELİ'YE GEREKEN CEVABI MİLLET VERECEK

MHP Lideri Devlet  Bahçeliyi de eleştiren Soylu, " Ya Bahçeli'ye ne demeli? Sen Rahşan Ecevit'in etekleri atına girdin diye bu millet seni 1999'da Meclis dışında bıraktı.  Bu millet sana 10 Ağustos'ta gerekli cevabı verecek.  MHP'li kardeşlerime  sesleniyorum.  Bir tarafta ismini söylemekte zorlandığınız,  gelecekte ne yapacağını bilmediğiniz,  kumandası kimin elinde olduğu belli olmayan, koalisyon unsuru,  herkesin istediği gibi yönlendireceği bir adama mı, diğer tarafta ay yıldız pasaportu gördüğünde  dün gümrük  memurunun bekle dediği bugün 70 ülkeye gittiğinizde  o pasaportu gördüğünde  gümrük memurunun saygıyla ayağa kalktığı ülkeyi bu noktaya getiren adama mı?  Kişi başına  25 bin dolar gelir hedefi ortaya koyan adama mı ? Öğrencisine her okul başladığı dönemde kitaplarını masa üzerine koyan anlayışın sahibine mi? Bugün 785 bin kilometrekarede ayyıldızlı bayrağı onurlu şekilde dalgalandıran adama mı? Ayyıldızlı bayrağı  Kosava'da, Suriye'de dalgalandıran bir yiğit kahramana mı sahip çıkacaklar?" diye sordu.

Konuşmaların ardından Soylu ve partililer 3 bin kişi için düzenlenen iftar programına katıldı

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim