17 Ekim 2017
  • BIST 106.991
  • Altın 151,930
  • Dolar 3,6762
  • Euro 4,3196
  • Isparta 15 °C
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 21 °C

Isparta'ya Bilet

Isparta'ya Bilet
Tüm öğrencilerin paraya ihtiyacı çok olur ucuz Isparta otobüs bileti arayanlar olur. En ucuz Isparta'ya giden otobüs firmaları için www.otobus-bileti.com tavsiye edilmektedir.

Tüm öğrencilerin paraya ihtiyacı çok olur ucuz Isparta otobüs bileti arayanlar olur. En ucuz Isparta'ya giden otobüs firmaları için www.otobus-bileti.com tavsiye edilmektedir.
Isparta şehri her ne kadar adını halı dokuma ile duyurmuş olsa da tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Şehirde Aziz Paul Kilisesi, Aya Payana Kilisesi, Ayastefanos Kilisesi ve Aya Yorgi Kilisesi bulunmaktadır. Bu kiliseler tarihi dokuları ve mimarisi ile dikkat çekmektedir. Her yıl ziyaretçi akınına da uğrayan bu kiliseler görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Şehirde tarihi kervansaraylar da bulunmaktadır. Ertokuş Kervansarayı Meşhur Eğirdir Gölü civarında bulunmaktadır. Kale gibi sağlam olan tarihi yapı mimarisi ile de dikkat çekmektedir. İçerisinde dönemin zarif işçiliği de görülmektedir. Ayrıca şehirde bir tane daha kervansaray bulunmaktadır. Eğirdir Kervansarayı 1237 yılında yaptırılmış ve günümüze kadar sağlamlığını korumuştur. Şehirde birçok doğal oluşumlu mağara da bulunmaktadır. Zindan mağarası Göller Yöresi civarında bulunmaktadır. Roma döneminden beri bilinen mağara yarı aktif bir mağaradır. İnönü Mağarası kireç taşlı bir oluşuma sahiptir. Mağaranın girişinde kalın bir toprak tabakası ve iskeletler bulunmaktadır. Isparta Kanyonu da ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kral yolu buradan geçmektedir bu sebeple de tarihi bir öneme de sahiptir. Milas Mesire Yeri de doğa ile iç içe olmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

ISPARTA ŞEHİR REHBERİ www.otobus-bileti.com

Antiochia Antik Kenti de tarihe ışık tutan yapıların başında gelmektedir. Bu antik kente dair araştırmalar devam etmektedir. Isparta kiliseleri, antik kenti, kervansaray, cami gibi tarihi yapıları ile tarihe adeta ışık tutmaktadır. Yapıların mimarisi ve ince işçiliği de özellikle dikkat çekmektedir. Gölleri, mağaraları, kanyonu gibi doğal zenginlikleri meraklılarına ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl birçok turist buraları ziyaret etmektedir. Ülkemizde yer alan bu nadir doğal güzellikleri mutlaka gezip görmek ve tarihi yaşamak gerekmektedir.

Isparta otobüs biletleri ve servis bilgilerine otobus-bileti sitesinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim