24 Ekim 2017
  • BIST 107.303
  • Altın 153,156
  • Dolar 3,7141
  • Euro 4,3624
  • Isparta 11 °C
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 18 °C

Kardeş İllerde kulaçlar yarıştı

Kardeş İllerde kulaçlar yarıştı
Isparta’nın ev sahipliğinde yapılan Kardeş Şehir Yüzme Projesi’nde 110 sporcu dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

Yüzme Federasyonunun 2013 yılı faaliyet programında yer alan Olimpik Yüzme günleri Kardeş Şehir Yüzme Projesi’nin bir ayağı da Isparta’da gerçekleştirildi. Geçtiğimiz cumartesi günü Tahsin Bilginer Yüzme Havuzu’nda başlayan Kardeş Şehir Yüzme Projesi’ne Isparta, Antalya ve Denizli’den 110 sporcu katıldı.

Sporcuları yarışmalarda aileleri de yalnız bırakmazken Kardeş Şehir Yüzme Projesi’ne yoğun ilgi vardı. Alkışlarıyla zaman zaman çocuklarına destek veren ailelerde bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Fatma Uçarlar, Kardeş Şehir Yüzme Projesi’ne ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Türkiye Yüzme Federasyonu ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliğinde bölgeler ayrıldı. Güneydoğu, Doğu Anadolu, İç Anadolu bölgeleri ayrılarak birbirleriyle birleştiler. Dışarıda ise Akdeniz ve Ege katıldı. Bizde ilk olarak Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Afyon illeriyle birleşmek istedik. Ancak Burdur ve Uşak illeri havuz ve takımları olmadığı için gelemediler. Denizli ve Antalya illeri bizim gruba dahil oldu. Şimdi Kardeş İl Projesi kapsamında iller yarışacak. Isparta’dan sonra Denizli’de yarışmalar olacak” dedi.

Kardeş iller projesinin kardeşliğin ve yüzle sporunun gelişmesi açısından önemli olduğunu anlatan Uçarlar, “Bugün baktığımız zaman; birçok yüzücülerimizin iyi derecede yarıştığını görüyoruz. Bu projeler sayesinde çocuklarımız daha çok yarışmaya katılıyor ve altyapıları daha sağlam oluyor. Bugün gördüğünüz gibi renkli görüntülere sahne olan yarışmalarda başarılı olan iller Türkiye finalleri kalacak. Kıyasıya yarışıyor” diye konuştu.

Isparta  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını belirten Uçarlar, hafta sonunda Yıldız Erkekler Badminton Grup Yarı Final Birinciliği’nin de güller diyarında yapıldığını söyledi. Uçarlar, ayrıca basketbolda da bu hafta Türkiye finallerinin olduğunu sözlerine ekledi.