18 Haziran 2018
  • BIST 93.560
  • Altın 193,795
  • Dolar 4,7211
  • Euro 5,4646
  • Isparta 19 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 25 °C

Komik duruma düşüyorsunuz Recep bey!

Komik duruma düşüyorsunuz Recep bey!
Gazeteci Enver Taha Aydın'ın köşe yazısıdır...

AKP Milletvekili Recep Özel, Salı günü (03.02.2015) bazı gazetelere Dereboğazı yolu ile ilgili açıklama yapmış. Özel, “Bize bu eleştiriyi yapan MHP kanadı şurada merkezde bir binayı 20 yıldır yapamadı. Bunu yapamayanların bize söz söylemeye hakkı yoktur. Biz bu yolu ITKM bitmeden duble yol alarak aça­cağız. Yol noktasında ITKM'den önce netice alacağımıza inanıyo­rum” diyor.

Okurlardan sipariş geliyor. “Neden yazmıyorsun?” diye soruyorlar.

Şöyle bir hafızalarımızı tazeleyelim ve geriye giderek yazalım o halde;

4 ARALIK 2012 : AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, 2011 seçimlerinde Isparta’ya gelerek miting yapan ve bu mitingde Dereboğazı yolunun duble yol yapılacağına dair söz veren zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatanlara; “Siz kazma kürek alın kazmaya başlayın. Biz de arkanızdan gelelim” diyor. Türk siyasi tarihine geçecek olan bu sözden sonra olanlar oluyor.

23 ARALIK 2012 : Isparta Kent Konseyi’nin öncülüğünde yüzlerce Ispartalı Dereboğazı yolunda kazma küreklerle eylem yapıyorlar.

31 ARALIK 2012 : Bu eylemden sonra AKP’li Recep Özel basına bir demeç veriyor. Özel açıklamasında, yapılan eylemi küçük görerek, “Eylem Ankara’da ses getirmedi. Eylem yapıyorlar diye Ulaştırma Bakanına biz söyledik. Bakanımızın haberi bile yoktu” diyor.

1 OCAK 2013 : Recep bey hızını alamıyor ve 1 gün sonra Kanal 32’de, “Kazma küreği esnaftan alsalardı. Mezarlıklar Müdürlüğü’nden almışlar” diyerek, Dereboğazında yapılan kazma kürek eylemi ile dalga geçmeye ve eylemi insanların gözünde küçük düşürmeye çalışmaya devam ediyor.

27 OCAK 2013 : Recep bey aynı çalışmalara devam ediyor. Bu seferde eyleme katılan kişi sayısı ile dalga geçerek, “O eylemden ötürü Isparta halkına teşekkür ediyorum. Orada onları 130 kişiyle bıraktılar” diye demeç veriyor.

22 MAYIS 2014 : Daha önceki açıklamalarında yapılan eylemle dalga geçen Recep Özel bu sefer, dalga geçtiği o eylemcilerden teşekkür bekliyor. Özel, “Bizi eleştirenler bir de teşekkür etmesini bilsin” diyor. Daha önce, “Eylem Ankara’da ses getirmedi” diyen Recep bey bu sefer aynı açıklamasının devamında, “Öncülüğümüzde kazma kürek eylemi yapıldı. Siyasi irade bunu gördü” diyor.

7 EKİM 2014 : Evvelki açıklamalarında, “130 kişiydiler, kazma küreği esnaftan alsalardı, Ankara eylemi duymadı bile” gibi sözlerle eylemcileri küçük gören AKP Milletvekili Recep Özel, Kanal 32’ye yaptığı açıklamada bu sefer, “Bu yolun açılması için eylem yapanlar artık bunun onurunu yaşasınlar” diyor. Yani dün küçük gördüğü, alay ettiği insanlar sayesinde bu yolun yapılabildiğini söylüyor.

Bugün geldiğimiz noktada, “Proje çalışmaları bitmek üzere. Bittikten sonra yapım ihalesine en kısa sürede çıkılacak” dediği Dereboğazı yolu ile ilgili Recep Özel’in geçmişte, maliyet yüksekliği ve endemik bitki örtüsünden dolayı yapılamayacağını söylediğini ise hiç belirtmeme bile gerek yok.

** BUNUN NESİNİ CİDDİYE ALACAĞIZ?

Kendi Başbakanının sözün üzerine, “Siz kazma kürek alın kazmaya başlayın. Biz de arkanızdan gelelim” diyebilen, “130 kişiydiler, kazma küreği esnaftan alsalardı, Ankara eylemi duymadı bile” sözleriyle aşağıladığı insanlardan, “Bizi eleştirenler bir de teşekkür etmesini bilsin” diyerek teşekkür bekleyen, bu açıklamasının üzerinden 5 ay geçtikten sonra “Bu yolun açılması için eylem yapanlar artık bunun onurunu yaşasınlar” açıklamasını yapabilen Recep bey bugün, “Biz bu yolu ITKM bitmeden duble yol alarak aça­cağız” açıklaması yapabiliyorsa diyecek hiçbir şey yok.

Son sözüm Recep beye;

Sayın Recep Özel; yukarıda tek tek sıraladığımda sizin de gördüğünüz gibi bir söylediğiniz bir söylediğinizi tutmuyor. Ayrıca, sınırları zorlayarak bile olsa, onlarca insanın öldüğü Dereboğazı yolu ile kendi partinize mensup belediye başkanının yüzünden bitirilemeyen Ticaret Kültür Merkezi projesini nasıl bir tuttuğunuzu da hala çözemedim.

Neyse, bu yaptığınıza Türkiye’de ‘siyaset’ deniliyordu, ben onu unutmuşum.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
paralı yazar
04 Şubat 2015 Çarşamba 22:31
22:31
belediye işçisi ne yazıyor böyle..aman tanrım... sene 99 aybatılı projeyi yaparken ygz göreve geldi yapılanı yıktı kendi projesini uyguladı. devleti ve belediyeyi zarara ugrattı, sene 2009 ygz yine göreve geldi bitmiş inşaatı faaliyete sokmadan herşeyi rafa kaldırdı utanmasa onu da yıkacak kendi projesini uygulayacak. kimi kandırıyorsunuz. doğru sizin belediyeden maaş aldığınızı unutmuşuz. paralı yazar yani... ayrıca sen kim Recep Özel'e dil uzatmak kim... çok komiksiniz... hem de çok..
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim