26 Nisan 2018
 • BIST 106.675
 • Altın 172,965
 • Dolar 4,0791
 • Euro 4,9434
 • Isparta 23 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 26 °C
 • İzmir 28 °C

Kurt siyasetçi sessizliğini bozdu

Kurt siyasetçi sessizliğini bozdu
Çözümü AK Parti’nin valileriyle siyaset yapmakta mı buldular?

AK Parti Milletvekili adayı Haydar Kemal Kurt, muhalefetin milletten taraf psikolojiyle, sürü güdüsüyle oy almaya çalıştığını belirterek, ‘’Zaten aday da bulamadılar partimizin valisini getirmişler. Gerçi iktidar diye bir hayalleri de yok bunların! Bunlar genel merkezlerine bile güvenmiyor’’ dedi.

 

Bir dönem AK Parti İl Başkanlığı yapan ve ardından hemen halkın büyük desteğiyle Milletvekili seçilen Haydar Kemal Kurt, 26. dönem için partisinden yeniden aday gösterildi. 1992’den bu yana ilimizde siyaset yapan Kurt, yeni dönem için daha arzulu daha iştahlı olduğunu belirtti. Bu anlamda aradan geçen süre zarfında Isparta’nın bir fotoğrafını çeken Kurt, muhalefette yüklendi. 13 yıldır bu ülkeye hizmet ettiklerini ve Isparta’da gidemeyecekleri hiçbir yerin olmadığını ifade eden Kurt, muhalefetin bu kadar rahat davranamayacağını söyledi. Çünkü muhalefetin bu süreçte Isparta’da ürettikleri bir hizmetin bulunmadığını daha doğrusu vaatlerinin bile olmadığını savunan Kurt, şunları söyledi;

MUHALEFETTEKİ ARKADAŞLAR ISPARTA’YA

YAPTIKLARI HİZMETLERİ BİR ANLATSINLAR

Tüm siyasi partiler Isparta sevdasıyla alakalı bir söylem geliştirmiş. Bunu vatandaşa söylüyorlar. Biz de söylüyoruz. Isparta sevdasıyla alakalı olarak biz vatandaştan aldığımız 2 milletvekilleriyle bugüne kadar onun hesabını her gittiğimiz yerde veriyoruz. 2007’de 5 vekilli bir sistemde ben de 3. sıradan milletvekili seçilmiştim ve hesabımızı verdik. Her zaman da veriyoruz. Isparta’nın her noktasına gidiyoruz. ‘Ya, buraya biz yalan söylediydik sözümüzü tutmadıydık’ diye gidemediğimiz bir yer yok. Muhalefetteki arkadaşlar da vatandaştan oy aldılar. Şu vatandaşa aldıkları oylarla hangi hizmeti verdilerse biz zahmet anlatsınlar! Önce bunun hesabını versinler arkasından neler yapacaklarını söylesinler.

BUNLAR DAHA GENEL MERKEZLERİNE GÜVENMİYOR

BUNLARLA İKTİDARA GİDİLMEZ DİYE!

Şimdi Isparta’ya ilişkin zerre kadar vaatleri yok bu arkadaşların! Ben duyuyorum, konuşmalarını takip ediyorum ne MHP’nin ne CHP’nin adayları Isparta’ya şunu yapacağız bunu kazandıracağız diye bir vaatleri yok. Çünkü niye? İktidar diye bir hayalleri yok bunların hayalleri! Bunlar genel merkezlerine güvenmiyor bunlarla iktidara gidilmez diye! O zaman vatandaşa seninle niye meclise gitsin ki sen ne yapacaksın mecliste! Yani MHP ya da CHP ile meclise gidince ne olacak? Ispartalıya bunu bir açıklasınlar oyun oynamayalım. Yani ideolojik bağlılıklar sebebiyle vatandaş zaten bize şu kadar oy verir bizim taban oyumuz bu deniyor. Bizim niye taban oyumuz yok. Bu bizim hakkımız değil mi? Biz

ülkeye 13 yıldır hizmet ediyoruz eksiğiyle fazlasıyla. Yani Isparta’dan oyunu almış olan herkes Isparta’ya hesabını vermesi lazım. Öyle mi? Öyle. O zaman MHP 2007’den bu tarafa yapmış olduğu milletvekilliğini CHP Isparta’da yapmış olduğu milletvekilliğinin hesabını bu millete vererek söze başlamalı.’’

MHP ÇÖZÜMÜ, AK PARTİ’NİN VALİLERİYLE

SİYASET YAPMAKTA MI BULDU?

Öte yandan muhalefeti kendi cümleleriyle vuran Kurt, MHP’nin 1’inci sıra adayı Nuri Okutan’ı hedef aldı. Okutan’ın il valisiyken hükümetin emirlerini uyguladığını ardından merkez valisi olunca dönüp MHP’nin adayı olduğunu ileri süren Kurt ‘’MHP’nin 1’inci sıra adayı AK Partili bir vali. 12 yıl AK Parti’nin valiliğini yapmış. Aday olmadan önce de merkez valisiydi. Yine Ak Parti’nin valisiydi. Bunu ben söylemiyorum bunu MHP’nin ve CHP’nin siyasi yetkilileri söylüyor. 81 vilayetin Valisine ‘AK Parti Valisi’ diyorlar. Şimdi MHP çözümü, AK Parti’nin valileriyle siyaset yapmakta mı buldu? Başka adam bulamadı mı? 12 yıldır AK Parti’nin iktidar olduğu, hükümet olduğu bir ülkede Sayın Nuri Okutan AK Parti hükümetinin emirlerini valilik yaptığı ilde uygulayan insan değil miydi? Bize ‘AK Partili vali’ diye dedirttiren kendisi değil miydi? Şimdi ne oldu da MHP’den aday oldu? Bunu açıklayacaklar millete millet bunu öğrenecek. Bizim gerçek yüzümüzü öğrensinler madem. Bir adamı vali yapınca 12 yıl AK Parti Valisi oluyor, merkez valisi olunca hemen dönüyor MHP’ye aday oluyor! Benim gördüğüm fotoğraf bu. Bu fotoğrafı Nuri Beyin de açıklaması lazım. Isparta’yı çok seviyorlarsa, ağırlıkları varsa 2 ya da 3’üncü sıradan milletvekili adayı olacaklar benim gibi aslan gibi vatandaşsa alacaklar oyu söke söke. MHP de niye bir AK Parti Valisini aday ettiğini millete izah etmesi lazım! ‘Isparta’da adam bulamadık. Maalesef MHP’yi temsil edecek milletvekili seviyesinde AK Parti’nin valisini aday ettik’ diye itiraf edecekler. Başka yolu yok bunun’’ dedi.

MUHALEFET VEKİLLERİ KENDİ BELEDİYELERİYLE ALAKALI

BİR HİZMETİN HAYATA GEÇMESİ İÇİN ÇABA SARF ETMİYORLAR

Diğer taraftan 1992’den beri Isparta’da siyaset yaptığını ve bu seçimde daha arzulu daha iştahlı olduğunu dile getiren Kurt, ‘’Niye? Çünkü vatandaşta bunun emarelerini görüyorum. Bir önceki seçimde söylediğimiz sözleri vatandaş değerli bulmuş, faydalı bulmuş ki ben de bunu hissediyorum ve o yüzden böyleyim. Şimdi mesele adayların şahsiyetiyle alakalı değil; Bakış açısı, mantığıyla alakalı. Kolaycılık yapılıyor. Bugüne kadar muhalefet partilerinin hiçbir milletvekili ilimizde, ilçelerimizde kendilerine ait olan belediyelerin halka dönmesi gereken hizmetin temin edilmesi, oluşturulması noktasında iktidarla ve iktidar milletvekilleriyle şehrin ortak aklını ve ortak gücünü oluşturmak için gayret göstermediler. Ben milletvekilliği yaptığım dönemde benden sonraki dönemde AK Parti adına Ispartamızı Isparta’dan alınan oyla temsil eden arkadaşlarımıza diğer partilerin milletvekilleri ‘Arkadaş bizim belediye başkanının şu talebi var şu Bakanlıkta bunu bir çözelim’ diye gelmemiştir. Ama AK Partili belediye olunca ayrımcılık yapıyor deniyor. Sen talep ettin de mi sana hizmet gelmedi? Şimdi bunları vatandaşın bilmesi lazım’’ diye konuştu.

MİLLETTEN TARAF PSİKOLOJİYLE, SÜRÜ

GÜDÜSÜYLE OY ALMAYA ÇALIŞIYORLAR

Son olarak muhalefetin milletten taraf psikolojiyle, sürü güdüsüyle oy toplamaya çalıştığını ifade eden Kurt, ‘’Seçime gidiyoruz. ‘Ülkenin kader seçimi’ diye tüm partiler ittifakla bu kavramı kullanıyorlar. Madem öyle bu işin liyakatini ve ehliyetini ortaya koymamız lazım. Yetki aldığı vatandaşın arzuladığı, mecbur kaldığı hizmetleri oluşturmada birlikte hareket etme kültürü olmayan bu insanların yarın seçildiklerinde bu memlekete katacakları hiçbir şey yoktur. Çünkü biz diyoruz ki katılımcı demokrasi olsun. Bütün insanımız temsil edilsin, ortak akılla her şey üretilsin. Bunları gerçekleştirebilecek bir siyasi kişilik görmüyorum. Beni muhalefet partilerinden arzum bunları ortaya koysunlar. Bunları açıklasınlar millet oy verirken gerçekten inanarak versin. Taraf psikolojiyle, sürü güdüsüyle milletten oy almaya çalışıyorlar, bu milletin her ferdinin kendine ait bir aklı kendine ait bir düşüncesi bir ufku, bir kimliği olduğu inancındayız’’ şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Hayali bitenin hayatı bitmiştir18 Nisan 2018 Çarşamba 10:05
 • Günaydın Holding olarak talip olabilir17 Nisan 2018 Salı 12:47
 • Belediyeleri alacağız07 Nisan 2018 Cumartesi 14:49
 • OHAL’de yapılacak seçim adil olmaz26 Mart 2018 Pazartesi 09:52
 • ‘Isparta’nın demirden ağaçlara mı ihtiyacı var?’24 Mart 2018 Cumartesi 10:30
 • Isparta’nın 2023 hedefleri belirleniyor24 Mart 2018 Cumartesi 09:15
 • Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz20 Mart 2018 Salı 11:30
 • Zabun, ‘CHP kafasını anlamak mümkün değil’19 Mart 2018 Pazartesi 10:59
 • Perinçek Isparta’dan meydan okudu12 Mart 2018 Pazartesi 11:35
 • 18 bin kadın kolları mensubu hedefimiz var05 Mart 2018 Pazartesi 11:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim