18 Mart 2018
 • BIST 117.216
 • Altın 165,687
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • Isparta 7 °C
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 6 °C
 • İzmir 14 °C

Kurunun yanında yaşın yanmaması için titizlikle çalışılıyor

Kurunun yanında yaşın yanmaması için titizlikle çalışılıyor
Kurunun yanında yaşın yanmaması için titizlikle çalışılıyor

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, hain darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ terör örgütü soruşturmasında İlimizde dün itibariyle 36 tutuklu, 6 gözaltı, 3 adli kontrol ve 3’de serbest olmak üzere toplam 48 kişi hakkında adli işlem yapıldığını, yeni deliller ve bilgiler geldikçe de bu sayıların artabileceğini belirtti. Vali Günaydın, il genelinde de 671(SDÜ hariç) kamu görevlisinin açığa alındığını bildirdi.

TÜM İŞLEMLER HUKUK İÇERİSİNDE DEVAM EDİYOR

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Basın Bayramı nedeniyle ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Buluşmanın ağırlıklı konusu darbe girişimi olurken Vali Günaydın, hayatın normale döndüğünü ve kamu kurumlarının hizmetlerinde en ufak bir aksama olmadığını vurguladı. Vali Günaydın, “Bu hain kalkışma sırasında ilk andan itibaren olayın yönetilmesinde bütün arkadaşlarımız ile can siper hane çalıştık. Isparta bu konuda çok önemliydi ve bu nedenle Isparta’daki arkadaşlarımızın çalışmaları da bu kalkışmayı önleme anlamında çok önemlidir. Bundan sonra da bu hain çete ve benzerlerinin bu tür olaylara kalkışmaması için ülke ve millet olarak her türlü hazırlığı yapıyoruz. Isparta özelinde de yapılan bütün işlemler hukuk içerisinde devam ediyor. Kurunun yanında yaşın da yanmaması için bütün yöneticilerimiz bütün gayreti gösteriyor” dedi.

ISPARTA’DA TOPLAM 671 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Isparta’daki durum hakkında bilgi veren Vali Şehmus Günaydın, dün itibariyle tutuklanan, gözaltına ve açığa alınanlarla ilgili şu bilgileri aktardı: “Devam eden soruşturmalar sonucunda Isparta’da 36 tutuklu, 6 gözaltı, 3 adli kontrol ve 3’de serbest olmak üzere toplam 48 kişi hakkında adli işlem yapılmıştır. Milli Eğitim’de 574 kişi, AFAD’ta 1 kişi, Gıda Tarım’da 1 kişi, Defterdarlık 3, Gençlik Spor Müdürlüğü’nde 2 kişi, Müftülük’te 12 kişi, DSİ’de 5, YURTKUR’da 3, Gümrük 1 ve Sosyal Güvenlik’te 1 kişi açığa alındı. İlçelerimizde de Uluborlu Kaymakamlığı’nca 1 kişi, Aksu Kaymakamlığı’nca 3 kişi açığa alınmıştır. Emniyet’ten te 64 kişi açığa alınmıştır. Bu konudaki adli işlemler devam ediyor. İfadeler alındıkça, yeni delillere ve bilgilere ulaşıldıkça bu sayı sürekli artıyor.”

Basın Bayramı nedeniyle Isparta Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle, Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve İl Emniyet Müdürü Halil Altan, dün Polisevi’nde bir araya geldiler. Buluşmanın ağırlıklı gündemi 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimiydi. Vali Günaydın, FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında Isparta’da tutuklanan, gözaltına ve açığa alınanların sayılarını kamuoyuyla paylaştı. Vali Günaydın, hain darbe girişiminin ardından hayatın normale döndüğünü ve kamu kurumları hizmetlerinde aksama yaşanmadığını vurguladı.

KARAHAN: ISPARTA’DA DA MEDYA ÇALIŞANLARI HİÇ BİR ZAMAN EKSEN KAYMASI YAŞAMAMIŞTIR

Buluşmada ilk sözü alan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Isparta medya çalışanlarının her zaman devletini, milletini ve güvenlik güçlerinin yanında olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Her zaman duyarlı bir şekilde duruş sergilemiştir. Bayrağını, vatanını ve milletini satmamıştır. Bu özellikle demokrasiye vurulan darbe girişimi ile ilgili de Türkiye’de olduğu gibi de Isparta’da da medya çalışanları hiç bir zaman eksen kayması yaşamamıştır. Bununla ilgili de biz gurur yaşıyoruz. Isparta medyası darbe girişiminin hemen ardından internetin başına geçerek halkı bilinçlendirmeyi sürdürmüş, halkı sokaklara ve meydanlara dökmeye çalışmıştır. Bunda da başarılı olmuştur. Bugün de bunun haklı gururunu yaşamaktayız.

ISPARTA’DA VATANINA VE MİLLETİNE SAHİP ÇIKAN BİR MEDYA OLDU

Bu darbe girişimi sadece cunta rejiminin göreve gelmesi ile ilgili bir plan değildir. Bu tamamen ülkemizin bölünmesi işle ilgili plandır taşeron terör örgütünün ülkemizi bölmesi, parçalaması ve çeşitli mihraklara peşkeş çekmesi ile ilgili bir plandı. Fakat bu planı tezgâhlarlarken, emniyet güçlerini, medyayı ve halkı unutmuşlardı. Nihayetinde de hayal kırıklığı yaşadılar. Bütün ülkede olduğu gibi Isparta’da vatanına ve milletine sahip çıkan bir medya oldu. Bu medya hiçbir zaman yoluna engel tanımadan devam edecektir. Isparta medyasının bütün çalışanlarını kucaklıyor, teşekkür ediyoruz.

BİR TANE ÇATLAK SESE RASTLAMADIM

Bildiğiniz gibi Isparta’da terör örgütü ile ilgili çok güzel operasyonlar yapılıyor. Bu konuda Valimize ve Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bizler halkın içinde yayın yapan gazetecileriz. Bir tane çatlak sese rastlamadım. Yapılanların tamamen doğru olduğunu ve destek olduklarını söylediler. 24 Temmuz Basın Bayramımızı buruk bir şekilde kutlamamıza rağmen gururluyuz. Ülke olarak çok büyük bir imtihandan geçtik.”

VALİ GÜNAYDIN: MİLLETİMİZİN BU OLAYDA VERMİŞ OLDUĞU

SINAV DA TARİHE ALTIN HARFLER İLE YAZILACAKTIR

Isparta Valisi Şehmus Günaydın da hain kalkışmada ortaya koyduğu duruşu ile milletin yanında yer alan basın mensuplarını yürekten tebrik ettiğini ifade ederek, “Çok önemli bir iş başardınız. Çok önemli bir görevi başarı ile yerine getirdiniz Isparta’mızda vatandaşımızın bu hain kalkışmada ilk dakikadan itibaren ortaya koyduğu duruşa da çok ciddi bir katkı verdiniz. Bu nedenle sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Tarihimize kara bir leke olarak geçen bu hain çetenin kalkışması başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletimizin, polisimizin, askerimizin, jandarmamızın ve basınımızın bir bütün olarak olayı iyi yönetmesi ile bertaraf edilmiştir. Türk milleti tarihinde çok önemli sınavlar vermiştir. Milletimizin bu olayda vermiş olduğu sınav da tarihe altın harfler ile yazılacaktır. Çünkü bu hain çete her şeyi planlamıştı fakat milletimizin ortaya koyacağı bu cesareti bu başarıyı da hesaplayamamıştı. Bu nedenle planları başlarına geçti, o planların altında ezildiler. Bundan sonra bu kalkışma içerisinde olacaklara da iyi bir ders olacaktır. Biz bu nedenle Isparta olarak bu başarılı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu heyecan bu istek ve bu arzu vatandaşlarımızda her geçen gün daha da ileri noktaya taşınmaktadır. Bazıları bunu birkaç günde hevesi azalır diye düşünürken, daha da ileri noktaya taşınan bir arzu var. Meydanlarda bu heyecanın ne kadar üst seviyede yaşandığını ve her geçen günde artarak devam ettiğini bu hain çete ve onların yandaşları görüyorlar. Bu nedenle bundan sonra da vatandaşlarımızın hem Isparta’mızın hem de ülkemizin sorunları karşısında aynı kararlılıkla işlerini ve görevlerini yerine getireceklerine olan inancım tamdır” şeklinde konuştu.

ISPARTA BU KONUDA ÇOK ÖNEMLİYDİ

Öte yandan hain kalkışma sırasında ilk andan itibaren olayın yönetilmesinde tüm birimlerin can siper hane çalıştığını kaydeden Vali Günaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Isparta bu konuda çok önemliydi ve bu nedenle Isparta’daki arkadaşlarımızın çalışmaları da bu kalkışmayı önleme anlamında çok önemlidir. Bundan sonra da bu hain çete ve benzerlerinin bu tür olaylara kalkışmaması için ülke ve millet olarak her türlü hazırlığı yapıyoruz. Isparta özelinde de yapılan bütün işlemler hukuk içerisinde devam ediyor. Kurunun yanında yaşın da yanmaması için bütün yöneticilerimiz bütün gayreti gösteriyor. Bunun dışında bazı kesimlerin bazı sosyal medya teröristlerinin ortaya koyacakları açıklamalar ve ifadelere hiçbir şekilde gerek Isparta halkımızın gerekse kamu görevlilerimizin itibar etmemesini istiyoruz. Her şey hukuk içerisinde kanuna uygun olarak yürütülüyor. Bu nedenle bunun dışında ortaya konan ifadeler ve söylemlerin hiçbir anlamı yoktur. Bu nedenle kamu çalışanları içerisinde de bu ile destek verenler, bu işe katılanlarda hukuk ve adalet önünde hesabını vereceklerdir.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

İhanet şebekesinin kalkışması sırasında şehit düşen insanlarımız, askerimiz, polisimiz var. Vatandaşlarımızdan bu insanlarımızın ailelerine yardım kampanyası başlatılması için çok büyük talepler geldiğinden dolayı Başbakanlık nezdinde böyle bir yardım kampanyası başlatıldı.

NORMAL YAŞAM DEVAM EDİYOR

İhanet çetesinin darbe girişimi sonrası normal yaşam devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetleri devam ediyor. Bunlarda en ufak bir aksama, bir gecikme söz konusu değildir. Aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşam devam ediyor.

VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUNLAR

Gerek vatandaşlarımızın gerekse kamu çalışanlarımızın şunu çok iyi bilmesi gerekir; OHAL nedeniyle yapılan çalışmaların tamamı özgürlüklerin ve vatandaşlarımızın hak ve hukuklarının korunmasına yönelik çalışmalardır. Bu kesinlikle vatandaşlarımızın hayatlarında bir kısıtlama yapmak ve onlara zorluk çıkarmak için değil, tam tersi hayatı kolaylaştırmak ve hain ihanet çetesinin etkilerini süratle ortadan kaldırmak için ortaya konan kurallardır, kanun hükmünde kararnamelerdir. Vatandaşlarımızın bu konuda rahat olmalarını bir kez daha ifade edelim.

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ KAPATILAN OKULLARA VERİLMESİNİ TEKLİF ETTİK

Şehitlerimizin isimlerinin okullara verilmesi için tekliflerimizi yaptık. Özellikle Isparta’da görev yapan 3 özel harekâtçı polisimizin şehadeti nedeniyle bu okullardan 3’üne ve ülke genelindeki diğer şehitlerimizin isimlerinin verilmesi için önerilerimizi yazdık ve gönderdik.”

SORUŞTURMANIN ISPARTA BİLANÇOSUNU VALİ GÜNAYDIN AÇIKLADI

Öte yandan soruşturmalar kapsamında Isparta’daki sayıları açıklayan Vali Günaydın, şu bilgileri verdi: “Devam eden soruşturmalar sonucunda Isparta’da 36 tutuklu, 6 gözaltı, 3 adli kontrol ve 3’de serbest olmak üzere toplam 48 kişi hakkında adli işlem yapılmıştır. Milli Eğitim’de 574 kişi, AFAD’ta 1 kişi, Gıda Tarım’da 1 kişi, Defterdarlık 3, Gençlik Spor Müdürlüğü’nde 2 kişi, Müftülük’te 12 kişi, DSİ’de 5, YURTKUR’da 3, Gümrük 1 ve Sosyal Güvenlik’te 1 kişi açığa alındı. İlçelerimizde de Uluborlu Kaymakamlığı’nca 1 kişi, Aksu Kaymakamlığı’nca 3 kişi açığa alınmıştır. Emniyet’ten te 64 kişi açığa alınmıştır. Bu konudaki adli işlemler devam ediyor. İfadeler alındıkça, yeni delillere ve bilgilere ulaşıldıkça bu sayı sürekli artıyor. Bu işlemlerin tamamı hukuk içerisinde ve çok titiz şekilde devam ediyor. Bunun dışında bizim açıklamalarımız dışındaki açıklamalara gerek çalışanlarımızın gerekse vatandaşlarımızın itibar etmemesini bekliyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Yerinde ve uygulamalı mesleki eğitimin başarısı15 Mart 2018 Perşembe 12:30
 • Yeni Huzurevi binası yapımına start verildi15 Mart 2018 Perşembe 10:15
 • Isparta'da Çiftlik Bank mağdurları noterler ile icra dairelerine koştu15 Mart 2018 Perşembe 10:03
 • VALİ GÜNAYDIN “ÇEVRE POLİSLERİ” İLE BULUŞTU14 Mart 2018 Çarşamba 17:30
 • 3 ayda bitirilecek14 Mart 2018 Çarşamba 17:06
 • Köy yollarının sıcak asfaltına 7 milyon TL ek ödenek14 Mart 2018 Çarşamba 11:20
 • Iyaşpark’ta yerel gazete köşesi14 Mart 2018 Çarşamba 10:30
 • IYAŞ 20 yaşında14 Mart 2018 Çarşamba 09:59
 • Şehidimize son görev13 Mart 2018 Salı 14:26
 • İstiklal Marşımız 97 yaşında13 Mart 2018 Salı 08:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim