26 Nisan 2018
 • BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • Isparta 15 °C
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 19 °C

Okutan çözüm süreci üzerinden hükümeti eleştirdi

Okutan çözüm süreci üzerinden hükümeti eleştirdi
Ispartalı Vali Nuri Okutan MHP ‘den Milletvekili aday adaylığını parti binasında düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. Okutan, hükümete çözüm süreci üzerinden yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili A. Adayı Nuri Okutan, partisinin il merkezinde kalabalık bir partili gruba seslendi. Toplantıda İl Başkanı İsa Yalçın, Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz, Eski İl Başkanları, belediye başkanları, Milletvekili Aday Adayları ve çok sayıda partili katıldı. 

 

ISPARTA SES VER İKTİDARA DERS VER

Okutan, 7 Haziran seçimlerine işaret ederek “Türkiye artık bir kırılma noktasına gelmiştir. Süleyman Şah üzerinden mesaj vermek bebek katiline mi kalmıştır? Türkiye’ye barış getirmek, istikamet vermek terörist başına mı kalmıştır? Türkiye, Başkenti parsel parsel satanlara, hazineyi yağmalatanlara mı kalmıştır? Türkiye bürokratıyla kavga edenlere, ülke ekonomisiyle kumar oynayanlara ve ülkeyi milyonlarca dolar zarara uğratanlara mı kalmıştır? Artık tek bir adım dahi geri gitmeyeceğiz. Bu zilletin son bulması için ve MHP’nin zaferi için seferber olacağız. Bugün burada ‘Isparta ses ver, iktidara ders ver’ diyoruz. Bugün burada ‘hainlere karşı, bizimle yürü Isparta, bizimle yürü Türkiye’ diyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

EN KRİTİK SEÇİM

Okutan açıklamasında “7 Haziran Seçimleri, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik seçimlerinden biri olarak kayıtlara geçecektir.7 Haziran Seçimlerinde sadece ülkemizin bölünmez bütünlüğü, dış politikadaki itibar kaybı, bebek katiliyle yürütülen müzakereler değil, yağmalanan, talan edilen, israf edilen, ranta kurban edilen Türkiye’nin geleceği de oylanacaktır” dedi. 

CUMHURİYET TARİHİNİN BÜTÜN BİRİKİMLERİ SATILDI

Okutan, hükümetin ekonomi politikalarını da eleştirerek “Pembe tablolar çizilen ekonominin aslında bir kara tablo olduğu hemen herkesin malumudur. Bir türlü makul seviyelere indirilemeyen cari açık ekonomiyi tehdit etmeye devam etmektedir. AKP döneminde, tam 12 yıl boyunca işsizlik ortalaması %10’un altına düşmemiş, işsizlik ve özellikle genç işsizlik tavan yapmıştır. AKP iktidarı, Cumhuriyet tarihinin bütün birikimlerini, tesislerini, fabrikalarını, şirketlerini özelleştirme adı altında, çoğunu birkaç yıllık kazancı karşılığında satmıştır. Acı olan şudur; iktidarlarından önce hiçbir şey yapılmadığı yalanını öne süren AKP, sattığı eserlerin hiç birini kendisi yapmamıştır. Türkiye halen dünyada en yüksek enflasyona sahip ülkeler arasında 3. sıradadır. Gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırıldığında yeterli büyüme sağlanamamış, büyüme oranımız Afganistan’ın bile altında kalmıştır” şeklinde konuştu. 

 

SAĞLIK HİZMETİ PARALI HALE GELDİ

Okutan, “Sağlık harcamalarına ayrılan pay azalmış, sağlık giderlerinin önemli bir bölümü vatandaşın cebinden karşılamaya başlanmıştır. Sağlık hizmeti giderek paralı hale gelmeye başlamıştır.İç ve dış borçlar katlanmış, borçların vadesi ise kısalmıştır.

İcralar ve iflaslar artmış, kredi kartı borçları ve kredi borçları tavan yapmıştır” dedi. 

 

RÜŞVET VE İMAR YAĞMASI PATLADI

Ekonomik düzenin toplumun manevi değerlerinde de aşınma yarattığına işaret eden Okutan, “Çizilen pembe tablolara rağmen, ekonomik düzen yıllar içinde insanımızın manevi değerlerinde de büyük aşınmalara yol açmıştır. Bugün “yiyor ama yapıyor”, “çalıyor ama çalışıyor” söylemleri toplumu kanserli bir ur gibi sarmıştır. Başkentte Büyükşehir Belediyesine ait arsaların Belediye Başkanı tarafından parsel parsel peşkeş çekildiği, bu gün artık aynı partili Başbakan Yardımcısı tarafından ifade edilmektedir .AKP döneminde yolsuzluk, rüşvet ve imar yağması patlamıştır.Başbakanlık için yapılan ama Cumhurbaşkanlığınca el konulan “Saray”ın bir yıllık ısınma maliyetinin Bayburt ilinin ısınma maliyetine eşit olduğu yapılan hesaplamalarla ortaya konulmuş, süslemesinden, aydınlatmasına Saray’daki israfın ulaştığı korkunç boyutlar vicdanları kanatmıştır. Milyonlar, açlık sınırı altında yaşarken iktidar yandaşları, saraylarda, yatlarda ve uçaklarda sefa sürmektedir” diye konuştu. 

 

SIĞINILACAK SON LİMAN; MHP 

MHP Milletvekili A. Adayı Nuri Okutan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurumlarının da büyük bir itibarsızlaştırma operasyonu ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek “Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, Türk Polis Teşkilatı’na, yargıya, basına velhasıl bütün kurumlarımız itibarsızlaştırılmış; kurumlarımız, kavramlarımız ve değerlerimiz kelimenin tam anlamıyla yağmalanmıştır. Bu gün “Ergenekon” “vatansever” ve “kuvay-i milliye” gibi kavramlar sözde darbe iddiaları bahane edilerek aşındırılmıştır.Türk kültürünün, tarihinin ve kimliğinin ayrılmaz bir parçası olan bu kavramlara insafsızca ve sorumsuzca savaş açılmıştır. Yapılan bütün saldırılara rağmen ayakta kalan en sağlam siyasi yapı; Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumlarının ve milli kavramlarımızın itibarını yeniden tesis edecek olan yapı; Milliyetçi Hareket Partisi’dir. MHP; Türk milletinin altında toplanacağı ulu çınar ve sığınacağı son liman haline gelmiştir. MHP; artık Türk milletinin son mevzisi, son ümidi ve son kalesidir” ifadelerini kullandı. 

 

HESAP SORACAĞIZ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ

MHP iktidarında ülkenin ekmeğini yiyip, ihanet edenlerden hesap sorulacağını söyleyen Okutan, “MHP olarak, Cenab-ı Allah iktidarı nasip ettiği takdirde; bu ülkenin ekmeğini yiyip, ihanet edenlerden; hazineyi yağmalayanlardan; tüyü bitmedik yetimin malına göz dikenlerden, her türlü yolsuzluk, hırsızlık ve hukuksuzluklardan elbette hesap soracağız. Ancak iktidarın tam 12 yıldır yaptığını yapmayacağız, biz MHP olarak hiç kimseyi siyasi fikrinden, partisinden, mezhebinden, inancından ve görüşünden dolayı ötekileştirmeyeceğiz” dedi. 

 

SÖZ SÖYLEME VE HAREKETE GEÇME ZAMANI 

30 yıllık hizmetinin yaklaşık 20 yılının Doğu ve Güneydoğu bölgesinde geçtiğini hatırlatan Okutan, “30 yıllık hizmetimin yaklaşık 20 yılı Doğu ve Güneydoğu illerimizde geçti. Dolayısıyla Doğu’nun ve Güneydoğu’nun dağını, taşını, havasını, suyunu; kısaca ruhunu iyi biliyorum. Görünen odur ki; Türkiye bugün tarihinin en büyük bölünme tehdidiyle karşı karşıyadır. Görünen odur ki; Türkiye bugün savrulmanın eşiğindedir. Görünen odur ki; Türkiye’de bugün vatan dediğimiz toprak ayaklarımızın altından kaymaktadır. İşte bu kritik eşikte, işte bu kritik seçimde, bu ülkenin milliyetçilerinin, bu ülkenin vatanseverlerinin, bu ülkenin mukaddesatçılarının velhasıl Türkiye’yi seven herkesin söz söyleme ve harekete geçme zamanıdır” diye konuştu. 

 

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU 

Okutan, “Zaman; vatanını, milletini, kitabını, bayrağını seven herkesin inisiyatif alıp elindeki bütün imkanları seferber etme zamanıdır. Zaman; kuvay-i milliye ruhunu yeniden canlandırma zamanıdır. Zaman; dosta güven düşmana korku salma zamanıdır” dedi. 

 

ÇÖZÜM DEĞİL ÇÖZÜLME SÜRECİ

Konuşmasında hükümetin ‘Çözüm Süreci’ diye ifade ettiği sürece de değinen Okutan, “Türk milletini “analar ağlamasın” ve “kan akmasın” gibi herkesin kabul edebileceği maskeler kullanarak aldatmak için oynanan oyunun adı “çözüm” değil; çözülmedir, bölünmedir ve parçalanmadır. Ekonomide, yolsuzlukta, rüşvette, israfta, yoksullukta, terörle mücadelede sınıfta kalan iktidar, dış politikada ise tarihimizin en başarısız hükümeti olmuştur. Osmanlı ruhunu canlandırıyoruz diye, stratejik derinlik diye ortaya çıkanlar, dış politikada yerin dibine batmışlardır. Türkiye bugün Libya’dan kovulmuş, Mısır’da istenmeyen ülke ilan edilmiş, Suriye ile kanlı bıçaklı olmuş velhasıl Ortadoğu’daki itibarı yerle bir olmuştur” görüşünü savundu. 

 

Okutan sözlerini Türk İslam Ülküsü’nün mimarı Seyyit Ahmet Arvasi’nin

Bu dava özüdür İslamiyet’in

Bu dava ümidi mazlum milletin,

Bu dava her şeyden, her şeyden çetin,

Bu yolda dert, hüzün, gurbet bizimdir” dizeleriyle noktaladı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Günaydın Holding olarak talip olabilir17 Nisan 2018 Salı 12:47
 • Belediyeleri alacağız07 Nisan 2018 Cumartesi 14:49
 • OHAL’de yapılacak seçim adil olmaz26 Mart 2018 Pazartesi 09:52
 • ‘Isparta’nın demirden ağaçlara mı ihtiyacı var?’24 Mart 2018 Cumartesi 10:30
 • Isparta’nın 2023 hedefleri belirleniyor24 Mart 2018 Cumartesi 09:15
 • Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz20 Mart 2018 Salı 11:30
 • Zabun, ‘CHP kafasını anlamak mümkün değil’19 Mart 2018 Pazartesi 10:59
 • Perinçek Isparta’dan meydan okudu12 Mart 2018 Pazartesi 11:35
 • 18 bin kadın kolları mensubu hedefimiz var05 Mart 2018 Pazartesi 11:20
 • Bu dava İslam’ın davasıdır05 Mart 2018 Pazartesi 09:45
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim