17 Mart 2018
  • BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Isparta 18 °C
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C

Özdemir de istifa etti

Özdemir de istifa etti
Bürokrasi'de bir istifa daha...

İçişleri Bakanlığında Başkontrolörlük görevini yürüten İsmail Özdemir, AK Parti'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özdemir aynı zamanda Ankara'da bulunan Isparta İli Kalkındırma Derneği'nin başkanlığını yapıyor.

ÖZDEMİR KİMDİR?
 

İsmail ÖZDEMİR, 1966 yılında İsparta'da doğdu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Erciyes Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi işletme Bölümü'nden mezun oldu.
Eylül 1987-Ağustos 1988 tarihleri arasında Aker A.Ş. de muhasebe departmanında; Ağustos 1988-Mart 1989 tarihleri arasındaki yaptığı kısa dönem askerlik görevinin ardından, Mayıs 1989-Kasım 1990 tarihleri arasında Doğuş Ltd. Şti.'nde çalıştı.
1990 yılında içişleri Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkanlığı'nda Kontrolör olarak göreve başladı. 1998 yılında Kontrolörler Başkan Yardımcısı, Kasım 2004 tarihinde de Başkontrolör oldu.
Mayıs 2005 tarihinde kısa adı KÖYDES olan Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi'nin koordinasyonunda çalıştı. Kasım 2006 tarihinden 18 Şubat 2008 tarihine kadar KÖYDES projesinin koordinatörlüğünü üstlendi. Bu görevini sürdürürken kısa adı BELDES olan 'Belediyelerin Altyapısını Destekleme Projesi'nin kuruluş çalışmalarında görev aldı.
18.02.2008 tarihinde EGO Genel Müdürlüğü Bütçe ve Mali işler Daire Başkanı olarak atandı. 09.09.2008'de EGO Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı oldu. 10 Mart 2011 tarihinde Milletvekili Aday Adayı olmak üzere görevinden ayrıldı.
İçişleri Bakanlığınca yürütülen ve yerel yönetimleri ilgilendiren mevzuat (kanun ve yönetmelik) çalışmalarında görev aldı. Türkiye Ortadoğu Amme idaresi, Türkiye Belediyeler Birliği ve diğer derneklerce düzenlenmiş seminer ve kurslarda 'Yerel Yönetimlerin Denetimi' üzerine dersler verdi. Görevi gereği yurtdışında değişik ülkelerde (Fransa, Belçika, Almanya ve Hollanda) yerel yönetimler üzerine incelemelerde bulundu.
Yörük-Türkmen Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, İçişleri Bakanlığı Kontrolörleri Derneği kurucu üye ve yönetim kurulu üyeliği, EGO Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı, İsparta ili Kalkındırma Derneği Başkanlığı yaptı.
Eylül 2002 tarihinden bu yana Isparta İli Kalkındırma Derneği Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Gerek mesleki, gerekse göçer hayatın gelenek-görenek ve kültürü üzerine yayımlanmış birçok makalesi,
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce yayınlanmış Belediye Faaliyetlerini düzenleyen Temel Mevzuat ve Kamu idarelerince Hazırlanacak Stratejik Planlama, Performans Programı, Faaliyet Raporları ile iç Kontrol ve İç Denetime ilişkin Yönetmelikler adlarında iki adet derleme kitabı, YESD Stratejik Danışmanlık merkezi tarafından yayınlanmış 'Belediye Hizmetlerinin Yürütülmesinde Uyulacak Birincil Mevzuat' adlı müştereken yazılmış kitapları bulunmaktadır.
Ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği'nce yayımlanacak olan 'Taşınır Mal Yönetimi' adlı kitabı basım aşamasındadır.
İngilizce bilen ÖZDEMİR, evli ve iki çocuk babasıdır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim