22 Mart 2019
  • BIST 103.408
  • Altın 230,010
  • Dolar 5,4731
  • Euro 6,2133
  • Isparta 3 °C
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Paketleri

Gökhan ÖZDEK

Kürtçe propaganda serbest: şimdi 20 adımı beraber inceleyelim.

1)      Üç alternatif tartışmaya açıldı: Yüzde 10 barajlı mevcut sistemle devam. Yüzde 5 baraj ve 5’li gruplandırmayla Daraltılmış Bölge Sistemi. Barajsız Dar Bölge Sistemi.

2)      Hazine Yardımı: genel seçimde oy oranı yüzde 3’ü aşan partiye Hazine Yardımı yapılacak.( Şuandaki oran yüzde 7)

3)      Parti Teşkilatı: Partilerin ilçe teşkilatlanması için beldelerde teşkilat zorunluluğu kalkacak.

4)      Eş Başkanlık: isteyen parti eş genel başkanlık sistemi uygulanabilecek

5)      Partiye üyelik: Oy verme hakkına sahip olan herkes partiye üye olabilecek.

6)      Kürtçe Propaganda: Partiler ve adaylar, her türlü propaganda farklı dil ve lehçeleri kullanabilecek.

7)      Nefret Sucuna Ceza: Nefret saikiyle işlenmesi durumunda, belirli suçların cezası artacak.     

8)      Ayrımcılığa Son:  Ayrımcılıkla Mücadele ve Eşitlik Kurulu kurulacak.

9)      İbadete Engele Ceza:  Dini ibadeti engelleyene; inanç ve düşünceden kaynaklanan yaşam tarzına müdahale edene 1-3 yıl hapis cezası verilecek.

10)  X,Q,W Devrimi: Bazı harflerin kullanılmasına yönelik ceza kalkacak, klavyeye özgürlük gelecek.

11)  Gösteri Yürüyüşü: Toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde Hükümet Komiseri olmayacak.

12)  Ana Dilde Özel Eğitim: Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim yapılabilecek.

13)  Köy İsimleri: Köyler, değiştirilen tarihi isimlerini yeniden alabilecek.

14)  Hacı  Bektaş  üniversitesi:  Nevşehir Üniversitesi’nin adı Hacı  Bektaş-ı  Veli  Üniversitesi olarak değiştirilecek.

15)  Kişisel Veriler: Kişisel verilerin korunmasına yasal güvence getirilecek.

16)  Yardıma Engel Yok: Yardım toplamada kısıtlayıcı hükümler kalkacak.

17)  Kamuda Başörtüsü: Kıyafet Yönetmenliği’nde değişiklikle kadınların giyiminde ayrımcı ihlaller sona eriyor.( Asker, hâkim, savcı ve polis hariç)

18)  Andımız Kalkıyor: ilkokullardaki öğrenci andı kalkıyor.

19)  Mor Gabriel’e İade: Mor Gabriel Manastırı’nın arazisi Manastır Vakfına devrediliyor.

20)  Roman Enstitüsü: Roman Dil ve Kültür Enstitüsü kuruluyor.

                                                Pakete Yorum

1)       Burada diğer partileri yanına çekebilmek için ağızlarına bir parmak bal sürüp bunu allayıp pullayıp onları da yanına katıp halka dayatma ile kabul ettirmeyi düşünüyor.  Ayrıca Barajsız Dar Bölge sistemi ise tamamen bir safsatadır. Bu sistemi kimin isteği apaçık ortada ama zamanı var. İmralı bu sistemin içinde yer alıyor. Hatta bu adım onun adımıdır.

2)      Hazinedeki yetimlerin hakkını ona buna peşkeş çekmenin daniskasıdır. Anlamadığım siyaset gönül işidir. Milletini seven insanların bir arada yönetme arzusudur. Partiler ülkenin daha ileriye gitme arzusu peşinde değiller ceplerini doldurma gayeleri içine girmişlerdir.

3)      Partiler teşkilatlarını da artık sadece büyük şehirlere taşıyacaklar ilçelerdeki insanlar boş vaat dinlememiş olacaktır. Partilerin artık kitle iletişim araçlarını kullanarak kendi reklamlarını yaparak halkla bağı kesip, tamamen kendilerini soyutlama gayreti içerisine girmişlerdir.

4)      Eş başkanlık sistemi BDP için hazırlanmış bir başkanlık sistemidir. Bu kısımda terör örgütü ile pazarlık yapıldığı düşüncesinin içine itiyorlar. Çünkü şuan bir tek eş başkanlık sistemi BDP vardır.

5)      Amaçları bura da kitleleri ellerinde tutarak istediğim zaman gel, istediğim zaman git. Padişahım çok yaşa nidaları atılacağına inanıyorum.

6)      Bu tamamen Türkiye Cumhuriyetinin temellerine dinamitin konulduğunun göstergesidir. Türkçe ana dil olmaması gayretinin peşine düşülmüştür. Kürtler bu kadar cahil görmeyin onlarda biliyor ki sizin ve yandaşlarınızın Amerikalı olduklarını hangi devlet iki dillidir. İki başlı ejderha ancak Çin de hayal edilir. Sadece hayal ediliri, aslında amaçları Kürtlere mutlu aile tablosu çizmektedir.  Her siyasetçi insanlara oy veya makine olaraktan görüyor.

7)      Nefretleri 301. Madde’nin kaldırılması asıl kendileri Türk halkından nefret ediyorlar bunu açıkça dile getiremedikleri için laf kalabalığı yapıyorlar.

8)      Bu istek tamamen Abdullah Öcalan itinin isteğidir. Herkes bu topraklarda zaten eşittir. Ayrımcılık diye bir şey yok, ABD ve İsrail köpeklerini korumanın adı artık ayrımcılık ve eşitlik diyorsanız, sizlere nalet olsun.

9)      Aslında bu cezanın dini siyasete alet edenler için verilmesi taraftarıyım. Bu ülkede hiçbir siyasi dönemde bu millet oyuncak haline getirilmedi. Ama şimdi bakıyorum da sakız oldu.

10)  Harfler devrim yaratmış ama bu devrimlerden kimsenin haberi yokmuş. Bir varmış bir yokmuş.

11)  Zaten yürüyüşler biber gazı ve  cop  eşliğinde oluyor.

12)  Kimse kimseyi anlamayacak seviye getirilecekmiş. Özel okulların kasası dolacakmış masallarla uyuyacakmışız.

13)  Tunceli’nin adı Dersim olacakmış bu bazı kesimleri kahraman ilan etmektir. Ayaklanmayı unutturmak için büyük bir girişimdir. O ayaklanmada dedesi bulunan birisi şuan AKP’de bakandır.

14)  Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için unutmuşlar, ekliyorlar. Aleviler için oylar AKP’ye şarkısına devam ama Aleviler bu şarkının içinde yer almayacaklarını düşünüyorum. Paketten Alevilere bu çıktı.

15)  Telefon dinlenmeyecek değil ya sadece laf olsun paket dolsun.

16)  Deniz Feneri’ndeki çalınan paraların adı anılmayacak şekilde rafa kaldırılmasının istemidir. Kaldırılmaz ise bunun altından nice vekil nice bakan başbakan’da çıkabilir.

17)  Asker, hâkim, savcı ve polise artık diğer pakette çünkü hepsine bir arada verirlerse diğer çıkaracakları pakete bir şey kalmıyor. Yönetmelik bu pakettin içine sıkıştırılması saçmadır.  Yıllar önce yapılması gereken şeyin içeriği uymayan bir paketin içinde bulunması ne kadar doğrudur.

18)  Vekillerinde andı diğer pakette nasıl olsa andın değeri kalmadı artık onu da kaldırın. Vekil andı da Abdullah Öcalan iti çıkınca kaldırılacakmış.

19)  270 dönüm arazi hediye edildi. Bu arazi kefilsiz senetsiz gitti.

20)  Türkiye de yakında halklar arsasında tercüman tutacağımız, günler bizi bekliyor.

Benim Paket

Kardeşlerim ben Türk’üm Orhun kitabelerini evimin içine dikeceğim, desem ne kadar saçma ise bu pakette bana o kadar saçma geliyor. Ah keşke fabrika kuracağız. Hiçbir genç işsiz kalmayacak herkes kardeşçe ekmeği paylaşacak diye paket çıkarsınlar, bu safsatalar iki milletin isteği değildir. Kim düşürüyor, bunların aklına onlarda bilmiyor. İşsizlik gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. 

Bu yazı toplam 899 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
j
10 Ekim 2013 Perşembe 11:42
l
o
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim