24 Nisan 2018
  • BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Isparta 11 °C
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 14 °C

Perde arkasında O da var

Perde arkasında O da var
Isparta’ya son 2 yıl içerisinde İnanç Turizmi yatırımları için 6.5 Milyon TL tahsis edilmesinin perde arkasında Siyaset Kurumu’nda Süreyya Sadi Bilgiç; Kamu Yönetimi tarafında Vali Vahdettin Özkan’ın yanı sıra Başbakanlık Müşaviri ve Barla Platformu Başka

BAŞBAKAN BİZZAT ARADI

Isparta ile aile bağları olan (‘- Yakın akrabaları Barla’da yaşıyor– ‘) AK PARTİ Milletvekili 2. Sıra Adayı Said Yüce, Akdeniz Haber Merkezi’ne telefon yöntemi ile bağlandı: «Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, bizzat aradı. Mutluluk duydum. Isparta hayatımın çok büyük bir dilimini kapsıyor. Hep hizmet ettim zaten. Allah’ın bana, şimdi de Parlamento’da Isparta’nın haklarını savunmayı nasip etmesi için dua ediyorum.»

UNESCO «DÜNYA BELLEĞİ» İÇİN

1926- 1934’te Barla; 1953- 1960’ta Isparta’da yaşayan; 130 eserden oluşan Risale-i Nur Külliyatı’nın yüzde 70’ini bu topraklarda kaleme alan Yüzyılın Düşünürü Said-i Nursi için hayata geçirilen tüm projelerde katkısı olan Said Yüce: «Isparta, medeniyetlerin buluştuğu kadim bir coğrafyadır. Radarımızda ticaret- sanayi- tarım- turizm/ kültür ve ulaşım imkânlarını artıracak projeler olacaktır. Barla Projesi de özenle devam edecek.»

AKDENİZ’E ÖZEL KONUŞTU

AK PARTİ, 2. Sıra Milletvekili Adayı Said Yüce, son 2 yıl içerisinde İnanç Turizmi bağlamında Isparta’da gerçekleştirilen ortalama 6.5 Milyon TL’lik yatırımın perde arkasında olduğu ortaya çıktı.

Zira Said Yüce, Barla Platformu Başkanlığı’nı üstleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu; Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve diğer kurum/ kuruluşların da yer aldığı yatırımcı kuruluşlar, İnanç Turizmi için Isparta’ya önemli eserler kazandırmıştı.

Projenin siyaset tarafında AK Parti Milletvekili ve dönemin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç vardı

Kamu Yönetimi tarafında ise Vali Vahdettin Özkan yer alıyordu.

Sivil Toplum Kuruluşu (STK) tarafında ise Barla Platformu Başkanı ve Dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Müşaviri Said Yüce’nin olduğu saptandı.

AK PARTİ Isparta Milletvekili Adayı Said Yüce, Akdeniz Gazetesi Haber Merkezi’ne telefon yöntemi ile bağlandı, özel röportaj verdi.

ISPARTA’YI ÇOK İYİ BİLİYORUM

Isparta ile aile bağları olan (‘- yakın akrabaları Barla’da yaşıyor -‘) Said Yüce, görevi gereği yılın önemli bir zaman dilimini bu topraklarda geçirdiğini söyledi.

«Isparta taşı- toprağı ile mübarektir. Isparta, Anadolu’da tarihin derinliklerinden bugüne gelen kültürlerin, uygarlıkların buluştuğu kadim bir kenttir. Isparta bir medeniyet alanıdır.

Isparta’ya hep hizmet ettim

Bundan sonra da Allah, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Parlamenter olarak hizmet etmeyi nasip etsin» diyen Said Yüce, şöyle konuştu.

BAŞBAKAN BİZZAT ARADI

MUTLULUK DUYDUM

« 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Genel Seçim’de Amasya Milletvekili olarak Parlamento’ya girdim.

Ancak, hepimizin bildiği süreç sonucunda Seçim kararı alındı.

1 Kasım 2015 Pazar günü 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi yapılacak.

Sayın Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, beni bizzat aradı.

Isparta Milletvekili Adayı olduğumu söylediler

Mutlu oldum

Isparta her yönü ile bildiğim, tanıdığım ve yaşadığım bir şehir.»

SANAYİ- TURİZM

TARIM- ULAŞIM

Isparta’nın güçlü yönlerini bildiği oranda zayıf- kırılgan taraflarını da çok iyi analiz edebilecek şekilde tanıdığını anlatan Milletvekili 2. Sıra Adayı Said Yüce, şöyle konuştu:

«Ticaret ve sanayi, tarım, turizm, kültür yatırımlarında elbette ki gayretlerimiz olacak.

Ayrıca ulaşım yatırımlarına eğileceğiz.

Mevcut yatırımların sonuçlandırılması için emek vereceğiz, alın teri dökeceğiz, çaba göstereceğiz.

1 Kasım 2015 Genel Seçimi sonrasında oluşacak Parlamento’da en iyi hizmeti verecek kadroların seçiminin yapıldığını düşünüyorum.

Milletvekili Aday Listesi büyük bir özenle hazırlandı.

Türkiye için çok güzel sonuçlar doğacağını düşünüyorum.

Kurban Bayramı’nda Isparta’da olacağım. Tüm AK PARTİ Teşkilâtı ile birlikte Isparta’ya en iyi hizmeti getirmek için çabalarımız olacaktır.»

ISPARTA İLE BERABERLİĞİM

HER ZAMAN DEVAM EDECEK

Barla Platformu Başkanı Said Yüce, 2023 Hedefi’ne Isparta ile koşmak istediğini söyledi.

AK Parti’nin Türkiye Cumhuriyeti için ‘istikrar, güven ve umut’ adresi olmaya devam edeceğini kaydeden Yüce, sözlerine şöyle devam etti:

«Isparta için bugüne kadar yapılan hizmetler ve yatırımlar devam edecek

Isparta ile beraberliğimiz her zaman devam edecek

Her şatta devam edecektir.

Siyaseti, «Millete hizmetkârlık» olarak tanımlıyorum. Bu anlayış ve geleneğin temsilcisiyim.

Güller Diyarı Isparta’ya hizmet ettim.

Şu anda da Parlamenter olarak hizmet etmekten büyük bir onur duyacağımı halkıma Akdeniz Gazetesi aracıılı

Siyaseti insanımıza ‘’hizmetkarlık’’ olarak anlayan, kabul eden bir geleneğin temsilcisi olma gayretindeyim. Sizlerin ve güller diyarı Ispartamızın hizmetinde olmaktan büyük bir onur duymaktayım.

İnşaalah sizlerin destek ve dualarıyla geleceğin Ispartasını kurmaya kadrolarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız.

Bu vesileyle yaklaşan Kurban Bayramınızı tebrik eder, milletimize, İslam Alemine ve mazlum milletlere  huzur, barış ve kardeşlik getirmesini  Yüce Allah dan niyaz ederim.

İŞTE O PROJENİN İÇERİĞİ

Said Yüce, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kamu Yönetimi (‘- yerel düzeyde Valilik –‘) ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın yer aldığı İnanç Turizmi Projesi’nde görev aldı

Zira Said Yüce, Barla Platformu Başkanlığı görevini üstleniyor

Süreç içerisinde Isparta’ya (Barla/ Eğirdir) 6.5 Milyon TL ödenek gönderildi.

Bu kaynakla Barla’da; İnanç Turizmi odaklı önemli iyileştirmeler yapıldı

Yine Isparta’da Çalıştay düzenlendi.

SAİT YÜCE

ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYI

Sait Yüce Kimdir?

Sait Yüce 28 Ocak 1963 de Merzifon’da doğdu. Osmanlı’nın son meclisinde mebusluk yapan Ahmed-i Muhib efendi’nin torunu olan Sait Yüce, Babası Ahmed İlhan ve Hayriye Hanımın evladıdır. Üniversite ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Çeşitli gazetelerde 1985-1993 yılları arasında siyaset, dış politika ve parlamento muhabirliği yaptıktan sonra Ankara Temsilciliği, köşe yazarlığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve uluslararası birçok toplantı ve sempozyumlara iştirak etti.

1993 den sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, TBMM ve AK Parti Genel Merkezinde uzmanlık, Basın müşavirliği, Baş Müşavirlik ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

 

25. Dönem Amasya Milletvekili

Barla Platformu Başkanlığı, İİKV Başkanvekili, Mustafa Sungur Arslanbey Vakfı, Gazeteciler Cemiyeti ve Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyelikleri bulunan Sait Yüce’nin;

 

Yayınlanan kitapları:

» Medeniyetlerin Kavşağında Bir Dünya Kenti: İstanbul

» İstanbul’un Altın Yılları (4 cilt)  (‘- 1994–1997: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yılları –‘)

» Renklerin Türküsü

» Bediüzzaman Said Nursi nin hayatı ve Risale-i Nur’un Telif ve Neşir Yılları

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim