24 Nisan 2018
 • BIST 110.505
 • Altın 174,744
 • Dolar 4,0891
 • Euro 5,0002
 • Isparta 24 °C
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 26 °C

'Son şansı iyi değerlendir Isparta'

'Son şansı iyi değerlendir Isparta'
MHP 11. Olağan İl Kongresi’nde güven tazeleyen İl Başkanı İsa Yalçın, iktidara yüklenerek, Isparta halkını uyardı. AKP’nin 12 yıldır Isparta’yla alay ettiğini ileri süren Yalçın, “Önümüzdeki 5 yıl başka seçim yok" dedi.

MHP 11. Olağan İl Kongresi Cumartesi günü Aysan Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye; MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İl Başkanı İsa Yalçın, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Milletvekili Nevzat Korkmaz, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gönül, MHP Aday adayları İsmail Bacak, Nuri Okutan, Hüseyin Avni Bıçaklı, Hüseyin Uçman, Tuncay Engin, Hakan Demirtaş, Ziya Nuhoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

DEDE KATILAMADI

Bu arada MHP’nin Demokrat Parti’den transferi Hüseyin Dede, yönetime girerken, Almanya’da olduğu için kongreye katılamadı.

MASALLARLA ISPARTA HALKINI UYUTTULAR

Kongrenin açış konuşmalarından sonra kürsüye gelen İl Başkanı İsa Yalçın, partililere seslendi. Yalçın’ın hedefinde AK Parti vardı. 12 yıldır iktidarda olan AKP’nin Ispartalılarla âdeta alay ettiğini ileri süren Yalçın, ‘’Bugüne kadar ‘Bizden önceki iktidarlar Isparta’ya ne yaptılar? Biz Isparta’ya 32 gölet pardon 62 gölet,19 baraj yaptık ve Isparta ovalarında sulanmadık yer bırakmadık. Bırakmayacağız. Eğridir gölünün etrafına ekolojik köyler yapıyoruz. Dereboğazı yolunu, Konya yolunu duble yol yapıyoruz. Gölcüğe Aquapark yapıyoruz’ masalları ile Isparta halkını hep uyuttular. Ispartalıların yani bizlerin hafızalarıyla 12 yıldır alay ettiler. Isparta’yı âdeta sahipsiz bir şehir haline getirdiler.Biz hep şunu söyledik; AKP iktidarı, Isparta’yı seçimden seçime hatırlar. Isparta’nın sahibi yok. Isparta sahipsiz’’ dedi.

ÇİÇEKÇİLİK OSB’DEN HABERİN VAR MI ISPARTAM

Isparta’nın sahipsiz olduğunu örneklerle ortaya koyan Yalçın, şöyle devam etti; ‘’Sene 2004, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ‘Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi’ için Valiliğe gönderilen (08.10.2004 tarih 12666 sayılı) yazısında Çiçekçilik Organize Sanayi için Alternatif alan önerilmesi halinde yeniden değerlendirme yapılacağı, Çiçekçilik Organize Sanayinin kurulabileceği, Valiliğe bildirilmesine rağmen; AKP iktidarı ‘Çiçekçilik Organize Sanayi’ için Isparta’da hâlâ yer gösterecek!Ey AKP Teşkilatı, bu konuya niçin sahip çıkmadınız? Isparta’da çiçekçilik sanayinin gelişmesini niçin istemiyorsunuz? Bence istemiyor değiller bu konudan da bihaberler. Isparta büyümüş, büyümemiş onlar için önemli değil. Belki de bu konuların bazılarını ilk defa bizden duyuyorsunuz. Bu konularda niçin hizmet istemediniz? Çünkü haberiniz yok! Çiçekçilik organize sanayini, devlet yer göster kuralım demesine rağmen bu konuyu 12 yıldır görmezden geldiniz!

AK TEŞKİLATI ISPARTA İÇİN 3 MAYMUNU OYNUYOR

AKP teşkilatı söz konusu Isparta olunca ‘Görmedim, duymadım, bilmiyorum’ sloganıyla ilimiz içinüç maymunu oynuyor. Örnek mi istiyorsunuz işte size bir örnek daha: Açılması yılan hikâyesine dönen Dereboğazı yolu. Dereboğazı yolunun, resmi gazetede 2015 yılı için yatırım bütçesi yok! AKP İktidarı 12 yıldır Isparta’yı cezalandırıyor derken bazı hemşerilerimiz körü körüne muhalefet yaptığımızı düşünüyorlar. Bizler ülkemiz için, Isparta’mız için güzel şeyler yapıldığında elbette teşekkür etmesini de biliriz. Ama bizim Isparta için AKP iktidarına teşekkür etmemize rakamlar müsaade etmiyor.

İŞTE RAKAMLARLA ISPARTA

-Isparta nüfusu 2002’de 513 bin 681 iken, 31 Aralık 2014 nüfusumuz 417 bin 774 kişiye düştü. Yani Isparta göçtü. Sebep işsizlik.

-Isparta ekonomisi 12 yıldır gerileme noktasındadır. Isparta'da faal işyeri sayısı ise 11 bin 395'tir. Bu süre zarfında, kapanan işyeri sayısı ise 14 bin 324'tir.

-BDDK verilerine göre esnafın 2007’de bankalara Takipteki borcu 9milyon TL iken 2014’te bu rakam 105milyonTL’ye yükselmiştir.

-2002 yılında Isparta’da takipteki icra dosya sayısı 283’tür. Bugün19 binin üzerindedir. İcra sayısında Türkiye ortalaması yaklaşık 2.3 kat artarken, Isparta ortalaması 60 kat artmıştır. Başka bir değişle yaklaşık her 10 Ispartalıdan biri icralıktır.

-Isparta çiftçisinin 2007’de Bankalara takipteki borcu 481bin TL iken; 2014’te 9 milyon TL ye çıkmıştır.

‘’AKP’NİN YALANLARINDAN MİLLETİMİZ BIKTI’’

AKP’nin pembe yalanlarından Milletimiz de bıktı. İddia ediyorum Isparta’da AKP döneminde“Devlet tarafından yapılan ve faaliyette olan” baraj sayısı Veysel Eroğlu’nun dediği gibi 19 değil sıfırdır. Isparta’daki Gölet sayısı da ne 32 ne de 61’dir. Isparta’da faal 18 gölet vardır. Bunun 5’ini AKP yapmıştır. (DSİ genel müdürünün açıklamasına göre) İşte sizin kralınız! İşte sahipsiz bırakılan Isparta. Siz ne derseniz değin kral çıplak. Gerçekler ortada. Bugüne kadar hep Ispartalıyı boş laflarla aldattınız.

GÖREVE GELİRSEK TEŞVİKTE ÖNCELİKLE YAPACAKLARIMIZ

Isparta için teşvik sistemi değişmeli 3. veya 4.bölgede yer almalıdır.Belde belediyeleri teşvikten yeterince faydalanmalıdır. Kış turizmi için teşvikten faydalanılmalıdır. Yeni teşvik paketi ile tarımda ilimiz ekonomisine büyük katkıları olan “gül, elma, kiraz” a teşvik alınmalıdır.Elma üreticisi zor durumdadır. İhracat iadesi yardımı 2015 yılı için mutlaka alınmalı ve elma borsası kurulmalıdır.Tarımda büyümemizi engelleyen “gizli el” özel hükümdür.Yeniden revize edilmelidir.Özel hüküm uygulamasına paralel olarak; organik tarıma da geçilmelidir.Kozmetik Vadi Projesi hayata geçirilmeli, Kozmetik ve parfüm endüstrisi kurulmalıdır. Hayvancılıkta komşularımız Burdur ve Afyon gibi gereken teşvik ve destek sağlanmalıdır.  Turizm alanlarımız hızla onarılmalı, kış turizmi ve inanç turizm desteklenmelidir. Alternatif turizm türlerinin geliştirilmesi sağlanmalıdır. Medeniyetler coğrafyası olarak adlandırılan Isparta’nın sahip olduğu antik kentler ve yapılar, turizme kazandırılmalıdır. Bu yöreler için özel teşvik alınmalıdır. Sağlık turizm destelenmeli bu alan mutlaka teşvikle canlandırılmalıdır. Isparta’daki Milli Parklar, Tabiat Parkları, Tabiatı Koruma Alanları süratle turizme kazandırılmalıdır. İl Genelinde doğal doku bozulmadan “kentsel dönüşüm” hızla uygulanmalıdır.

BU SON ŞANS ISPARTA

Önümüzdeki beş yıl bir başka seçim yok. Hepimizin de bildiği gibi demokrasilerde en önemli denetim organı sandık olup artık dört yıl boyunca bu denetim olmayacak. Önümüzdeki tek ve son şans 7 Haziran seçimleridir. AKP bir sefer daha yetki alırsa bu sandığın dört yıl sonra önümüze nasıl geleceği meçhuldür. Pişman olmamak için bu şansı çok iyi kullanmak ve bunu da milletimize çok iyi anlatmak zorundayız. İşte biz MHP olarak liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin emrinde ve onun ifade ettiği gibi kollarımızı sıvayarak, ceketimizi atarak, milletle kucaklaşıp doğruları haykırmak için daha da bileniyoruz!’’

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Belediyeleri alacağız07 Nisan 2018 Cumartesi 14:49
 • OHAL’de yapılacak seçim adil olmaz26 Mart 2018 Pazartesi 09:52
 • ‘Isparta’nın demirden ağaçlara mı ihtiyacı var?’24 Mart 2018 Cumartesi 10:30
 • Isparta’nın 2023 hedefleri belirleniyor24 Mart 2018 Cumartesi 09:15
 • Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz20 Mart 2018 Salı 11:30
 • Zabun, ‘CHP kafasını anlamak mümkün değil’19 Mart 2018 Pazartesi 10:59
 • Perinçek Isparta’dan meydan okudu12 Mart 2018 Pazartesi 11:35
 • 18 bin kadın kolları mensubu hedefimiz var05 Mart 2018 Pazartesi 11:20
 • Bu dava İslam’ın davasıdır05 Mart 2018 Pazartesi 09:45
 • %60+1’lerin üzerinde oyla yürüyecek insanlarız05 Mart 2018 Pazartesi 09:30
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim