24 Nisan 2018
  • BIST 110.231
  • Altın 174,494
  • Dolar 4,0907
  • Euro 4,9982
  • Isparta 24 °C
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 28 °C

SP-BBP ittifakının Isparta adayları tanıtıldı

SP-BBP ittifakının Isparta adayları tanıtıldı
SP-BBP ittifakının Isparta adayları tanıtıldı

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’ningenel seçim için ittifak yapmasının ardından ilk toplantılarını hafta içi gerçekleştirmişlerdi. Dün de aday tanıtım toplantısı yapan Milli İttifak üyeleri seçimlere iktidar parolası ile başladı.

Milli İttifak’ın adayları şu şekilde;
1)Cevat Gencay, 2)Ayşe Taşören, 3)Dinçer Demirezen, 4)Hüseyin Yıldızhan

Toplantıda adaylar vaatlerini ve yapmak istediklerini dile getirdiler. İlk olarak söz alan 1. Sıra Adayı Cevat Gençay şunları söyledi;

Değerli arkadaşlar Saadet Partisi ile birlikte BBP Milli bir ittifak yaptılar. Aslında bu Milli İttifak miletin ittifakı olacak inşallah. Çünkü 12 yıldır bu ülkeyi idare edenler halkın sorunlarıyla değil bir avuç rantiyecinin sorunları ile ilgilendiler ve Türkiye’de bir kutuplaşma meydana getirdiler. İnşallah bu hayırlı ittifak Isparta’mıza da bir canlılık getirdi.

‘ASLA KUTUPLAŞMA YAPMAYACAĞIZ’
Artık dayatmalar değil halkın dediği olacak şekilde seçim mücadelesine başlıyoruz. Biz adaylar olarak asla kutuplaşma yapmayacağız. Biz milletimizle kutuplaşmaya değil kucaklaşmaya geliyoruz. Biz bu milletin öz evlatlarıyız onun için bu millete saygımızda hürmetimizde hiç bir şeyi eksik yapmayacağız. İnancımızı ve değerlerimizi hiç bir şeye değişmeyeceğiz.Temel kaidemizde budur. Asla yanlışı savunmayacağız.Ama doğruları da her şartta savunmaya bütün gücümüzle devam edeceğiz. Hiç kimsenin hakkını yemeyeceğiz.Ama kimsenin hakkını da yedirmeyeceğiz Allah’ın izni ile. Kişisel çıkarlar için toplumsal çıkarları hiçbir şekilde değiştirmeyeceğiz. Bütün çalışma ve hizmetlerimizde toplumsal çıkarlar kişisel çıkarlarımızın önünde olacak.Hiç kimseyi düşüncesinden partisinden dolayı hakkını yemeyeceğiz hakkı ne ise hangi partiden hangi düşünceden olursa olsun hakkını teslim edeceğiz. Yine Isparta’nın menfaatleri hangi konuda olursa olsun bu menfaatlerin yanında olacağız. Daha önce seçilmiş olan arkadaşlar 4 yılda bir defa bir araya gelip bir çay dahi içmemişler ama biz hangi partiden kim seçilirse seçilsin düşüncelerine bakmadan Isparta’nın menfaatlerinde bir araya gelir Isparta’nın sorunlarına çözüm olarak bütün gücümüzle yardımcı olacağız.

‘BİZİM SİYASETİMİZİN FARKI O OLACAK İNŞALLAH’
Biz siyasi hayatımızda geçmişimizde olduğu gibi şimdi de bir avuç rantiyecinin değil esnafımızın, köylümüzün, işçimizin, memurumuzun ve emeklinin yanında olacağız. Bizim siyasetimizin farkı o olacak inşallah.

Türkiye’de adil bir paylaşım olacak yani Başbakanımız çıkıyor diyor ki kişi başına gelirimiz 10 bin dolar oldu. Biz aylardır geziyoruz 5 kişilik bir aile 3 çocukla beraber 50 bin dolar yapıyor Türk Lirası karşılığı 120 bin lira yapıyor ama 12’ye böldüğümüz zaman her eve 10 bin lira girmesi gerekiyor. Isparta’mızda 10 bin lira giren bir evi bulamadık. Bu işte bir milleti aldatmaca var, bu iş gerçek değil. Neden?Başbakan ve bakanlar 10 bin lira kişi başı gelir alıyorsunuz diyorlar ama bu milletimizin cebine girmiyor. Bu bir avuç rantiyecinin cebine giriyor. Onun için ülkede 7 tane milyar dolar zengini varken bunların döneminde 37’ye çıktı. 10 bin tane milyoner dolar zengini varken bunların döneminde 77 bin oldu. O 10 bin dolarlar işte bunların cebine gidiyor. Milleti de burada avutuyorlar. Onun için iktidar olduğumuz ilk gün hiçbir maaş açlık sınırının altında kalmayacak. Açlık sınırı 1300 lira diye açıklama yapıyorsunuz ama asgari ücret ve emekli maaşları açlık sınırının altında. Bunun nasıl Refah-Yol’da yapmışsak yine yapacağız. Diğerleri gibi hayali konuşmuyoruz. Asgari ücretten anında vergi kalkacak bu demektir ki yüzde 50 zamdır. Yine köylüye maliyetine mazot vereceğiz ve kotaları kaldıracağız, ekilmedik bir metre yerimiz kalmayacak Allah’ın izni ile .Emeklimize de sahip çıkacağız, açlık sınırının altında maaş vermeyeceğiz.

Şimdi bir genel başkan çıkıyor noterden tasdikname alıyor. Öbürkü de diyor ki millete gidin. Emekliye maaş noterden anlaşma yapmakla olmaz. Emekliye maaş millete gitmekle olmaz. Emekliye maaş gidersin hükümet olursun bakanlar kurulundan kanunu alırsın ve emekliye istediği maaşını verirsin. Biz bundan önce böyle yaptık.

ESNAF BAKANLIĞI, ENGELLİ BAKANLIĞI, EMEKLİ BAKANLIĞI
Değerli arkadaşlar biz iktidar olduğumuzda israf bitecek. Bugün görüyorsunuz saraylar 350 bin tane makam arabası var. Buralara yapılan bu israflar gidecek. Yolsuzluklar bitecek. Yolsuzluklarda genel başkanımız Mustafa Kamalak dahi olsa hırzısı arkadaşlarına teslim etmeyeceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komisyon arkadaşlarından olmayacak. Bizim iktidarımızda o komisyonda yüksek hakimler olacak. Hakimler yüksek divana gidip gitmemesi hususunda karar verecek. En yakın arkadaşları karar vermeyecek. TBMM’de israfta 550 milletvekilinin maaşları 30 gün giderse tam alacak. 3 gün gitmiş 5 gün gitmiş, 10 gün gitmemiş işte o zaman hemen maaşından kesilecek. Bu milletin hakkını bu derece hassas bir şekilde savunacağız. Yine Avrupa Birliği Bakanlığı kurmayacağız, biz milletimize dönüp esnaf bakanlığı kuracağız. Biz milletimize dönüp engelliler bakanlığı kuracağız. Biz milletimize dönüp 11 milyon emeklimizin bakanlığı kuracağız Allah’ın izni ile.

İşte Saadet Partisi ve Milli İttifak bu milletin ittifakı millet ne istiyorsa onu yapacak. Avrupa’dan burada yasa taşımayacak. İnancımıza kültürümüze tarihimize kimliğimize hangi yasa uyuyorsa onu çıkartacak. Avrupa Birliği’nin dayatma yasalarını biz bu ülkeye asla ve asla taşımayacağız Allah’ın izni ile.

Bir sloganımız olarak. Üretim, Üretim, Üretim. Bunlar 12 senedir üreten Türkiye değil, tüketen Türkiye yaptılar. Bizde üretimin önündeki bütün engelleri kaldıracağız ve Türkiye’de her insanı üretime sevk edeceğiz.

Değerli arkadaşlar ağır sanayiyi bu ülkede başlattık 1974’te. Şimdi bu şeker fabrikaları satılan kağıt fabrikaları tamamın Milli Görüş’ün programında yapılmıştı. Ama bunlar 12 yıldır bunları sattılar. Adil paylaşımı Refah-Yol döneminde biz yaptık. İktidar olduğumuz gün memura, emekliye, işçiye ve asgari ücretliye bütün zamları verdik. Adil bir paylaşım yaptık. Şimdide iktidar olduğumuzda yapacağımız ilk şey bu ülkede Allah’ın vemiş olduğu bu nimetleri adil bir şekilde paylaştırmak ve hemen yaygın bir şekidle sanayi ve yüksek teknolojiye yatırım yapmak olacaktır.

İnşallah bu milletimizin beklediği program olup bizde arkadan arkadaşlarla mecliste temsil etme yetkisi verirlerse gerçekten milletimizn ve Isparta’mızın menfaatleri neyse onu savunacağız. bu milletimize hizmet edeceğiz. Bunu aşkla şevkle yapacağız. Bunu bütün gücümüzle yapacağız. Hiç bir engeli tanımayacağız. Bu seçimde de önümüze konan bu barajı milletin yapmış olduğu bu ittifakla beraber yıkıp gideceğiz. İktidar olduğumuzda milletimizin yüzü gülecek. Artık milletimiz diyecek ki bizim temsilcilerimiz bunlardır. Biz bunlarla beraberiz. Bundan sonrada hiç bir zaman oy kaybetmeden siyasi tarihimizi sürdüreceğiz. Biz millet ve vatan aşkıyla, inancımızın aşkıyla yanan insanlarız. Bu aşkımız hiç bir zaman sönmeyecek. Ve devam edecek. Ben bu seçimin dirayet hidayet nasip etmesini ve gelecek günlerimizin aydınlık olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

2. Sıra Adayı Ayşe Taşören şunları söyledi;
Allah izin verirse ve halk da takdir ederse Müslüman Türk kadının Isparta kadınının hak ettiği yerlere gelebilmesi için çalışacağım. Çünkü şu anda Türkiye’de ve Müslüman ülkelerinde kadınlar tarihinde hak etmediği zulümler görmekte. İnşallah ben Allah’tan bu izin çıkarsa ve halkım takdir ederse TBMM’de kadınların daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağım. İnşallah hepimiz için hayırlı olur.

3. Sıra Adayı Dinçer Demirezen şunları söyledi;
Hepimiz ülkemizin sorunlarını biliyoruz. Bütün partilerin tamamı vaatlerde bulunuyorlar. Halbuki bunların hepsini tek tek bu ülke gördü. Hepsi iktidare geldiler. MHP’sini de gördük CHP’sini de gördük, mevcut iktidarı da 13 yıldır görüyoruz. Bizim diğerlerinden farkımız biz geldik yaptık, bunu da bütün ülkemiz biliyor. Ne işçimizi, memurumuzu , emeklimizi enflasyona ezdirdik, ne ülkemizde yolsuzluk hırsızlık olayları oldu. Bize türlü iftira atanlar, ‘bunlar kol keser, başrötüsüz dışarı çıkarmazlar’ dediler. Biz geldiğimizde gördüler ki biz sadece ülkemizi düşündük ekonomiyle ilgilendik. Şimdi de diyoruz ki boş vaatlere gerek yok. Diğer partilerin boş vaatleri ile uğraşmayın. Biz yaptık yine yaparız Allah’ın izni ile. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Milli görüş camiası her iktidara geldiğinde bu ülkede en iyi hizmetleri yapmıştır.

4. Sıra Adayı Hüseyin Yıldızhan
İnşallah bu haziranda yapılacak seçimler memleketimize, ülmemize hayırlar getirsin. Biz Milli İttifak olarak ana hedefimiz sadece Türkiye coğrafyası değil tüm İslam coğrafyasında tüm dünyada adaleti barışı huzuru getirmek. Biz bu amaçla yola çıktık. Sadece bizim ülkemizde değil bu coğrafyada ortadoğuda ciddi sıkıntılar var. İnsanlar her gün ölümle burun buruna. Her gün insanlar öldürülmekte. Bunun ancak çaresi Milli İttifak’ın iktidara gelmesi. Milli Görüş’in tekrar iktidare gelmesi. Biz bu amaçla bu bilinçle faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. İnşallah bu seçimler, memleketimize, ülkemize İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlar getirsin diliyorum. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim