24 Mart 2018
  • BIST 116.603
  • Altın 172,599
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • Isparta 9 °C
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 11 °C

Vaatlerinin yüzde 90’ını 2 yılda yerine getirdi

Vaatlerinin yüzde 90’ını 2 yılda yerine getirdi
Vaatlerinin yüzde 90’ını 2 yılda yerine getirdi

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Keçiborlu Belediye Başkanı seçilen Yusuf Murat Parlak, geçen 2 yılda yaptıkları hizmetleri Ne Var Ne Yok programında anlattı. Belediyenin bir kurum olduğunu belirten Parlak, siyasi davranmadıklarını söyledi.  Seçim döneminde ilçe halkına 22 vaat verdiğini anlatan Parlak, bu vaatleri tek tek açıklayarak, yüzde 90’ının yerine getirildiğini bildirdi. belediyeye teknik ekiple birlikte toplamda 25’e yakın personel de aldıklarını belirten Parlak, 6,5 Milyon TL borçla devraldıkları kasada şuana 1,5 Milyon TL paranın bulunduğunu söyledi.  Parlak , “Ekonomik sıkıntısı çekmiyoruz. Bu işin mimarları milletvekillerimiz. Bizi kimseye muhtaç etmiyorlar” dedi.

KURUMLARLA AYNI DİLİ KONUŞUYORUZ

Keçiborlu’da takım olmayı öğrendiklerini ifade eden Belediye Başkanı Parlak, “Belediye, Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma olarak aynı dili konuşabiliyoruz. Ekip çalışması olduğu zaman başarı geliyor. Ekip çalışması olmayınca başarı olmuyor. Meslek Yüksekokulu’yla Ankara’ya gidiyorum. MYO Müdürü ile Keçiborlu Belediye Başkanının Ankara’ya birlikte gidip hizmet istediklerini görmemiştim. Keçiborlu gelişmek için bir şeyleri yakaladı, inşallah bunu devam ettiririz. Uyum içinde olan çok çalışan belediye meclisimiz var.

MODERN BİR KYK YURDU YAPTIK

KYK projemiz Türkiye’nin en iyi projelerinden birisi. 2 kişilik odalar, tv, banyo her şey odalarda var. 400 kişilik bir yurt olacak. Süreyya vekilimiz sağ olsun ben meclis üyesiyken çalışmasını yapmıştı. KYK yurtlarımız çok ucuz ve çok temiz. Şuanda 150 öğrencimiz kalıyor. MYO’da 1845 öğrencimiz var. bunun 1400’ü faal.

4 YILLIK HAVACILIK BÖLÜMÜ AÇMAK İSTİYORUZ

Rektör hocamızla görüşmeler yaptık. Üniversitemizi daha teknikleştirmek istiyoruz. Sivil Havacılık Bölümüyle 4 yıllık bölüm için Bakanlar Kurulu’nda dosyamız var. 4 yıllık Havacılık Bölümü açmak istiyoruz. Biz altyapısını oluşturmaya çalışacağız. Bir hangar binası tuttuk. Bu dönem Keçiborlu için hazırlık dönemi olacak. Halk hemen öğrenci gelsin istiyor ama iş böyle değil, altyapıyı çok güzel hazırlamamız gerekiyor. Yeni bir MYO binası da yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

İLK VAAT KAPALI PAZAR YERİYDİ, BİTTİ, YOLU YAPILIYOR

Öte yandan seçim vaatlerini tek tek hatırlatarak yaptıklarını anlatan Yusuf Murat Parlak, şunları söyledi: “Birinci vaadimiz kapalı Pazar yeriydi. Burası bitti. Yol çalışmaları var. Yaklaşık 1,5 Milyon TL’ye mal oldu. 2 ay içerisinde yol çalışmaları da bitecek. Keçiborlu’da bayramları, düğünleri yapabileceğimiz yaklaşık 5 bin metrekare kapalı, 4 bin metrekare de açık alan bitmiş durumda.

DOĞALGAZDA TOROSGAZ’DAN YANIT BEKLİYORUZ

İkinci sözümüz doğalgaz. Keçiborlu Belediyesi olarak 7 bin nüfusluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde doğalgazla ilgili BOTAŞ’tan bize bir yazı geldi. Bu yazıyı vatandaşlarımıza deklare ettik. Bizim 4500 su abonemiz var. bunun 3 bin tanesinin müracaat etmesi gerekiyordu. Bazı nedenlerden dolayı 2 vatandaşımız doğalgaz için müracaat etti. Torosgaz’a bu abone sayısını icap ederse belediyeden karşılayacağım buraya doğalgaza getirin dedim. Onlar da bu ay toplantı yapıp karar verecekler. Bize müjde vereceklerini düşünüyorum.

İMAR REVİZYONU SENEYE BİTER

İmar revizyonu konusunda bir sözümüz vardı. Halihazır haritamız bitti. Keçiborlu’da Toprak Raporlama Genel Müdürlüğü’nün toplulaştırma ve damlama sistemi çalışması var. bizim işimiz Mayıs’ta bitecek o zaman başlarsanız daha iyi olur dediler. Bizde Mayıs’tan sonra imar revizyonuna başlayacağız. Zaten yüzde 50’si harita, yüzde 50’si imar revizyonu. Yüzde 50’si bitmiş durumda seneye tamamını bitirmiş oluruz.

SUYU UCUZLATTIK

Dördüncü vaadimiz suyun fiyatını ucuzlatacağız demişiz. Geçen yıl ocak ayında yüzde 15 ucuzlattık. Asfalt ve kilit parke demiştik. Geçen yıl yaklaşık 500 bin liralık kilit parke ve 4 milyon liralık bir asfalt çalışması oldu.

ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİYLE İLGİLİ ÇALIŞMA VAR

Kampusu genişleteceğiz demişiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda doğru yoldayız. Hayvan barınağı sözü vermiştik.  Yerini hazırladık. 2-3 aylık dönemde hayvan barınağını yapacağız. 8.arıtma tesisimizin projesi tamamlandı. Halkımız ne zaman derse o zaman başlayacağız. Organize Hayvancılık Bölgesi, imarla yapılacak bir şey. Organize Hayvancılık Bölgesi’ni belirledik orayla ilgili bir çalışmamız var.

YERİMİZİ GENELKURMAY’A BEDELSİZ VERELİM TEKLİFİNDE BULUNDUK

Onuncu vaadimiz Kara Havacılık Okulu demiştik. Bununla ilgili iyi gelişmeler var. Keçiborlu’da Çayır bölgemizde bir yer istiyorlar. Görüşmelerimiz var. Genelkurmay’la sürekli yazışıyoruz. Bizden helikopter pisti istiyorlar. 4 ay önce Genelkurmay'a bir yazı yazmıştık. Şu kadar metrekare bir yerimiz var bir tasarrufta bulunmak isterseniz bedelsiz size devredebiliriz dedik. Geri  dönüşler oluyor. Bu bölge havaalanına yakın bir yer.

SOSYAL BELEDİYECİLİK YERİNE GETİRİLİYOR

Kooperatif destekleriyle ilgili çiftimize elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.Sinyalizasyon çalışmalarımız var. Yeni üst geçidimizi yaptık. 30 evler karşısında bir sinyalizasyon yapmak istiyoruz ama karayolları yolda çok durma olmasını istemiyor. Yolda şuanda sayım yapıyorlar. Ona göre karar verilecek.  Sosyal belediyecilik sözümüz oldu. Ramazan’da 30 gün boyunca iftar çadırımız oldu. 600 kişiye her gün yemek veriyoruz. Belediyenin cebinden bir kuruş çıkmadan vatandaşlarımızın katkılarımızla iftar veriyoruz.  Yenidoğan çocuklara hediyeler götürüyoruz. Yaşlıların evlerini temizletiyoruz. Tekerlekli, akülü sandalyeler dağıtıyoruz. Her çocuğumuza bayramlarda Kaymakamlıkla ortak 200 liralık kıyafetler alıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE SPOR ALANLARI İÇİN GELİŞMELER VAR

14.vaadimiz kentsel dönüşüm. Kentsel Dönüşümle ilgili TOKİ’yle ortak bir projemiz var. Ankara’ya gittiğimizde onu konuşacağız. İnşallah bunu başaracağız. 2.etap TOKİ’miz 158 daire Allah nasip ederse Kasım’da teslim edilecek.  15.sözümüz spor sahası oldu. Spor Bakanımız Spor Toto’dan bize semt sahası verdi. Onunla ilgili ihaleye çıkacağız. Bayram yeri yaptık. Futbol sahamızı yeniliyoruz. Bir tane gençlik merkezi yapıyoruz. Yaklaşık 4 milyon lira civarında.

YÜZME HAVUZU YAPMAK İSTİYORUZ

Sosyal tesisler vaadimiz vardı. Aquapark, bowling salonu, sinema salonu. Bir tane tören, bayram yeri yaptık. Aqupark, yüzme havuzu, sinema salonunu da düşünüyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Yüzme havuzunda en büyük sıkıntı bakım. Halk yaparsak burayı kullanır mı diye şüphemiz mi var. Okul bahçelerimizle ilgili sıkıntılar vardı. Bunları düzelttik.

VİLLA TİPİ 11 UMUT EVİ YAPILACAK

Orman Bakanlığı ile ortak büyük bir mesirelik alanı yaptık. Hıdırellez alanımız vardı. Oraya belediye olarak mesirelik alanı yaptık. Onları daha da geliştireceğiz. Keçiborlu hizmetin en iyisine layık. Sevgi ve bakım evleri projesi sözü vermiştik. Burayla ilgili 11 villa tipi umut evi projemiz var. Burada yaklaşık 25 kişi çalışacak. Yatırım programına alınıyor diye biliyorum.

KEÇİBORLU’NUN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

Son maddemiz damlama sulama işi bitti. Keçiborlu halkına programımızda olmayan 2.göletimiz hayırlı olsun diyoruz.  Yer teslimini yaptık. Proje ihalesini bitirdik.  Bu Keçiborlu’nun hayali olan bir şeydi. İlçede tarım çok önemli.

1 MİLYON TL DEĞERİNDE HİBE ARAÇ ALDIK

Ayrıca yaklaşık 1 milyona yakın hibe araç aldık. Bakanlıktan, vatandaştan aldık. Belediyemizden para çıkmadı bu konuda.

HERKESİN TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMASI LAZIM

Keçiborlu’da üniversite öğrencilerimize sahip çıkacağız. Keçiborlu’dan bir şey olmaz sözlerini bir kenara koyup herkesin taşın altına elini koyması lazım. Bu yükü sadece ben taşıyamam. Herkes bir ucundan tutması gerekir. Biz bir kurumuz. Siyasi parti değiliz. Belediye olarak siyaset yapmamaya özen gösteriyoruz. “

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim