21 Haziran 2018
  • BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • Isparta 16 °C
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 23 °C

Yasa dışı oluşumlardan uzak durun

Yasa dışı oluşumlardan uzak durun
Yasa dışı oluşumlardan uzak durun

          Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun (SHMYO) yeni akademik yılı törenle başladı. MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Tabur, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade ederek “Bu süreç içerisinde yasa dışı oluşumlardan uzak durun. Sizi hedeflerinizden alıkoymak için ve kendi çıkarlarına uygun davranmanız için bunlar, size dostmuş gibi görünecektir. Bu kimselere aldanmanız sizin maddi ve manevi kayıplarınıza yol açacaktır” dedi.

            SDÜ Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 2016-2017 akademik yılı açılış töreni önceki gün saat 14.00’de, okulun konferans salonunda devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın söylenilmesiyle başladı.

BU TÜR OLUŞUMLARDAN UZAK DURMAK İÇİN AKLI ÖN PLANDA TUTMALISINIZ

           SDÜ tanıtım filminin izlenilmesinin ardından bir konuşma yapan Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Tabur, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade ederek “bu süreç içerisinde yasa dışı oluşumlardan uzak durmanızdır. Sizi hedeflerinizden alıkoymak için ve kendi çıkarlarına uygun davranmanız için bunlar, size dostmuş gibi görünecektir. Bu kimselere aldanmanız sizin maddi ve manevi kayıplarınıza yol açacaktır. Bu tür oluşumlardan uzak durmak için aklı ön planda tutmalısınız. Dara düştüğünüzde gerek akademik gerekse idari personelimizden akıl danışmanızı tavsiye ederim. Yaşadığınız sıkıntılarda okulumuz idaresini hep yanınızda bulacaksınız” dedi.

            Okul Müdürü Tabur, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “2016-2017 Eğitim Öğretim Döneminiz başlamıştır. Dönem sizlere ve bizlere güzellik, mutluluk ve başarılar getirsin. Sizler hedeflemiş olduğunuz meslek eğitimini almak üzere okulumuza geldiniz. Bu eğitimi vermek üzere yetkin ve deneyimli kadromuzla sizleri görmekten mutluluk duyuyoruz. Aileleriniz ve sevdiklerinizden ayrılarak geldiğiniz okulumuzda, onları aratmayacak şefkat ve samimiyeti bulacağınızı umuyorum.

            Bildiğiniz üzere ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Bu dönemde sizlerden beklentimiz yasa dışı oluşumlardan uzak durmanızdır. Sizi hedeflerinizden alıkoymak için ve kendi çıkarlarına uygun davranmanız için bunlar, size dostmuş gibi görünecektir. Bu kimselere aldanmanız sizin maddi ve manevi kayıplarınıza yol açacaktır. Bu tür oluşumlardan uzak durmak için aklı ön planda tutmalısınız. Dara düştüğünüzde gerek akademik gerekse idari personelimizden akıl danışmanızı tavsiye ederim. Yaşadığınız sıkıntılarda okulumuz idarisini hep yanınızda bulacaksınız.

            Ülkemizin güzide ilçesi Eğirdir’de yer alan Yüksekokulumuzun dört programın I. ve III programın II. Öğretimi bulunmaktadır.  Ders içeriği ve donanımı açısından eksiğimiz bulunmamaktadır. Hocalarınız size güncellenmiş bilgileri öğreteceklerdir. Bazılarınız ön lisans eğitiminden sonra dikey geçiş sınavlarıyla lisans tamamlayacaksınız. Sizler aldığınız bu eğitimle ülkemiz insanlarına hizmet etme imkanı bulacaksınız. Programlarımız gün geçtikçe önem kazanan branşlarda eğitim vermektedir. Dolayısıyla aldığınız diplomalarla kurum, kuruluş ve özel sektörde kolaylıkla iş bulacaksınız. Sizin başarınız ve yeteneklerinizi ne kadar geliştirirsek o kadar da aranan eleman olacaksınız.

            Sözlerimi bitirirken Yüksekokulumuzda alacağınız eğitimin size, ailenize, milletimize, devletimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Saygı ve sevgilerimle hepinize tekrar okulumuza hoş geldiniz!”

            Okul Müdürü Tabur’un konuşmalarının ardından Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yürütücülüğünü yaptığı Bizler de geleceğiz “EDES” isimli projenin tanıtım filmi ve Eğirdir’in tanıtım videosu izlenildi.

            Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen ve ilk dersi veren Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl ise öğrencilere hitaben şunları ifade etti: “2016-2017 eğitim öğretim yılının sizlere başarılar getirmesini temenni ediyorum. Türkiye’deki sizin yaşıtınızdaki öğrencilerin içinde pek çoğundan şanslı insanlarsanız. Biz de şehir olarak şanslıyız ki sizler de bizleri tercih ettiniz. Eğirdir’i pek çoğunuz ilk defa görüyor. Eğirdir, çok kimsenin söylediği gibi Anadolu’nun ücra bir ilçesi değil. Evet çok severek, övünerek söyleyebiliriz ki hepimiz Anadoluluyuz... Eğirdir, bu ülkenin küçük butik bir şehridir. Yani Eğirdir’de her şey mini, küçük ve yaşayan insan sayısı da 20 bin civarındadır. Eğirdir, emniyetli bir yerdir. Eğirdir’de kapınız açık kalsa hırsız gelip size uğramaz. Yılda 1-2 hırsızlık olsa bile kaynak dışarıdandır. Eğirdir’de kavga gürültü de çok azdır. Herkesin işi vardır. Herkes birbirine medeni derecede saygılıdır.

            Okulların kurulduğu günden beri öyle veya böyle düştük, kalktık, geldik, 1989’dan beri yaklaşık 40 yıldır Eğirdir Belediyesinin yönetiminde bulundum. Gördüğünüz her şey de benim tuzum var. Okullarımıza da çok katkılarım oldu. Yıllardır sizden önce gelip geçen ekibin arkadaşlığını yaptım. Benim de siz yaşlarında torunum var. Dolayısıyla sizleri o torunum gözüyle görüyorum. Sizleri seviyorum.”

            Kız öğrenci sayısının fazla olduğunu ve çok mutlu olduğunu ifade eden Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şöngöl: “Burada nüfusun genelde kızlarımızdan olması ayrıca sevindirici. Böyle bir sağlık sektörünü seçmeniz hem bizlerin açısından, hem sizler açısından sevindirici. Yapabileceğiniz bir kol olması da çok güzel. Biz kadın, kız dediğimiz de aklımıza annemiz gelir. Tertip, düzen, bakım sevecenlik gelir. Bizler de sizleri geleceğin sağlık adayları, anne adayları olarak görüyoruz. Daha iyi işler tutacağınızın kanaatindeyim. Sizlerleyim. MYO olsun, yönetim bazında olsun iyi ilişkilerimiz var. Tabi yasaların bize izin verdiği ölçüler doğrultusunda okulların bazı hizmetlerini seve seve yapıyoruz. Sizlerin de en küçük bir talebiniz olursa okul aracılığıyla veya direkt olarak bize ulaştırdığınızda muhakkak değerlendirilecektir. Her dönem, bir çok arkadaşınız bizleri ziyaret eder. Yardım edilebilecekse yardımcı oluruz.

TABİ SİZLER YENİSİNİZ BİRKAÇ AY SONRA EĞİRDİR’İ VE EĞİRDİR’Lİ ÖĞRENECEKSİNİZ

Eğirdir’in geçim kaynağı olan Elmadan da bahseden Başkan Şengöl, “Eğirdir’de halkın %95’i elmayla uğraşıyor. Dünyanın en kaliteli elması Eğirdir’de yetişiyor. Yıllık üretimimiz 1 milyon ton. Dolayısıyla Türkiye’de yenen 4 elmadan biri Eğirdir elmasıdır. Sizler de burada daha taze ve kaliteli elmaları afiyetle yersiniz” dedi.

Konuşmalarında Turizme de değinen Şengöl; “Turizmde az çok gelirimiz var ama, 60’lı yıllara kadar dış turizmdendi bu gelirimiz. Turizm denen şey Türkiye’de yerele indiğinde yerli turist şimdi Eğirdir’e daha çok getiri sağlıyor. Daha çok ziyaretçi geliyor” dedi.

Başkan Şengöl konuşmalarının sonunda “beni bir dedeniz, babanız gibi görebilirsiniz. Soracağınız soruları rahatlıkla sorabilirsiniz, biliyorsam cevaplarım bilmiyorsam kusara bakmayın arkadaşlar derim. Yeni eğitim öğretim yılınız hepinize hayırlı uğurlu olsun. Ne zaman isterseniz kapımızı çalabilirsiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra öğrenciler akıllarına takılan soruları Belediye Başkanı Ömer Şengöl’e sordular.

Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 2016-2017 akademik yılı açılış töreni  Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl’e okula yapmış olduğu desteklerden dolayı plaket takdimi ile devam etti. Şengöl’ün plaketini Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Tabur takdim etti.

Eğirdir SHMYO’da Engelli Bakımı (1. 2. sınıf, 1. ve2. Öğretim), İlk ve Acil Yardımı (1. 2. sınıf, 1. ve2. Öğretim), Sosyal Hizmetler Bakımı (1. 2. sınıf, 1. ve2. Öğretim Yaşlı Bakımı (1. ve 2. sınıf 1. Öğretim) olmak üzere 4 branş bulunuyor. Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 650 öğrenci öğrenim görüyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 kent 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Faks : 0507 740 32 28 | Haber Scripti: CM Bilişim